Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kuchiki

[VPS] CMS w Rails + PHP

Polecane posty

Witam.

 

Stoję przed wyborem VPSa. Chciałbym oferować swoim klientom (a starych zmigrować) projekt strony www + jej utrzymanie na serwerze. CMS mam napisany w Ruby on Rails (rozwiązanie autorskie) i nie jest to coś "mega" rozbudowanego.

 

Chciałbym mieć możliwości takie jakie oferuje CPanel (czy tak inny "panel") czyli powiedzmy tworzenie "pod" paneli dla klientów (aczkolwiek nie jest to wymaganie krytyczne) a także (a raczej przede wszystkim) możliwość tworzenia kont email oraz jakiegoś sensownego zarządzania zawartością serwera. Nie mam dużo klientów jednak rozproszenie po wielu firmach hostingowych irytuje mnie (support, etc). Chcialbym też zmigrować ich produkty na Railsy (w miarę możlwosci i czasu).

 

Chciałbym się dowiedzieć o ceny i o to ile instancji takiego CMSa mogę uruchomić na danych hostingu/pakiecie? Czy miałbym tam także php? Domeny moi klienci zapewne kupowaliby w firmie w ktorej miałbym vpsa. Czy istnieje program lojalnosciowy lub inna metoda "bonusów" jesli za moją sprawą klienci zakupią u Was takze domeny (badz i inne uslugi)?

 

Czy jest dostęp po ssh?

 

Jaki mógłbym dostać okres testowy takiego konta? (chcialbym wrzucić tam kilka instancji CMSa, wygenerować sztuczny ruch i sprawdzić jak to "pracuje").

Jesli chodzi o mój poziom umiejętności z zarządzania serwerami to wiem co to ubuntu :lol: - znam też ogólnie podstawy na poziomie apacha, vhostów, mongrel a w razie czego mam kogoś obeznanego do pomocy, niemniej jednak gdyby był ktoś kto oferuje pomocną dłoń uznam to za duuuuży plus (jakiś support w razie pytań).

 

W mojej obecnej firmie hostingowej w której trzymam projekty w PHP pewien bug w CPanelu naprawiali 3 miesiące :| po czym napisali mi że to nie ich wina bo to CPanel tak długo naprawiał :/ no i zero rekompensaty a ta opcja była mi potrzebna (na szczęście tylko do testów).

 

Czy byłaby możliwość dokupienia dodatkowej ilości pamięci? Załóżmy ze limit to 10xmój CMS, czy mógłbym dokładać kolejnych klientów, dokupując "pod nich" dodatkową pamięć? Ruch klientów nie jest duży i śledząc google analitycs są to 10 - 40 wejsc dziennie na projekt i liczę się z tym że jeśli serwis byłby "obłożony" to limity musiałyby być podniesione - logika ;)

 

Generalnie to moja pierwsza "samodzielna" decyzja i liczę się z tym że w miarę wzrostu zapotrzebowania trzeba za to dopłacać. Jednak póki co nie chcę przepłacic ponieważ: a) nie wiem jak to się rozwinie - jest trato ktowane na zasadzie dorabiania nie zaś stałej pracy

;) wiem ze projekty które tworze nie generują dużego ruchu (google analitycs)

c) pamiętając doświadczenia z obecnych usługodawcą wolę podejść do tego z dozą nieufności

 

Środki jakie chciałem przeznaczyć na początek to około 500 - 1200 zł/rok co na chwilę obecną jest dla mnie dość duza kwotą.

 

Dodam tylko że wyrażam i wręcz domagam się oferty :) z firm hostingowych - VPS ale także jeśli oferta będzie spełniać powyższe wymagania, może to być zwykłe konto hostingowe.

 

Serdecznie dziękuję za kazdą odpowiedz i propozycję. Każda z nich zostanie rozpatrzona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w nawiązaniu do pańskiego zapytania proponujemy:

 

VPS Business z konfiguracją:

 

CPU Gwarantowany 3,6 GHZ

Gwarantowany RAM 1024

Maksymalny RAM 2048

Dysk twardy 80GB

Miesięczny transfer 800GB

Ilość adresów IP 2

lokalizacja Niemcy

 

 

Wirtualizacja: Xen

 

Mamy PHP, Rails, Django

 

 

Cena: 120zł na m-c

Cena roczna 1.200zł

 

Proszę podać Imię i Nazwisko oraz e-mail adres aby mógł Pan dostać Test Serwer na 7 dni.

 

strona http://www.fiberhead.pl

support@fiberhead.com

 

z poważaniem

 

Albert Horyza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz jednak nie odpowiedział Pan na moje pytania dot. ilosci instancji mongrela, mozliwosci dokupienia pamięci, ew supportu, tego czy jest cpanen itp, ssh.

 

Rozumiem że informacje te są podane na Państwa stronie internetowej niemniej jednak jeśli już precyzuję pytania liczyłbym na udzielenie do nich stosownych odpowiedzi (pomoże mi to w wyborze).

 

Przegrzebywanie się w ofertach składanych tutaj nie będzie zbytnio się róznić od googlania a chyba nie o to tutaj chodzi :lol: prawda?

 

Aaaa i podana cena jest ceną BRUTTO jako że jestem osobą prywatną to raczej sobie tego nie odliczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas na wirtualnym można uruchomić aplikację RoR i także mieć dostępny php. Przetestuj i rozważ czy ci się to bardziej nie opłaca. Ceny od 4,99zł/mc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponownie proszę o sprecyzowanie i odpowiedzenie na moje pytania. Pańska odpowiedź póki co powiedziała mi tyle że stara się mi Pan "wcisnąć" coś nie interesując się moimi wymaganiami. KONKRETY poproszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W skrócie jeśli chodzi o serwer wirtualny u nas, a Pana wymagania

 

  • rails - tak
  • reseller (panele dla klientów) - nie
  • dowolna ilośc rails - tak
  • sprzedaż domen - nie
  • php - tak
  • program lojanosciowy - 5% od kont poleconych
  • ssh - tak
  • okres testowy - tak (wystarczy wypełnić formularz zamówienia)
  • szybkie usuwanie bugów bo panel jest autorski
  • cena: 9,99zł/mc lub 5zł/mc (mogę aktywować Panu ssh w tym pakiecie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mało coś tych ofert tutaj :) ktoś jeszcze? :)

Dziwisz się? Jesteś typem klienta, którego należy unikać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się? Jesteś typem klienta, którego należy unikać :)

 

Proszę uzasadnij? Bo nie do końca rozumiem :) Unikać bo? Bo chcę egzekwować swoje, przetestować co mi oferują a następnie nawiązać współpracę ze stałym i pewnym partnerem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×