Skocz do zawartości
Caane

[wirtualny] pod backup

Polecane posty

Witam,

 

szukam jakiegoś przyzwoitego hostingu pod backup danych (pliki w graniach 200-300MB w zipach, głównie obrazki, projekty, pliki tekstowe, wszystko co mogę stracić przez głupotę albo awarię dysku). Przydałyby się foldery na hasło. Oczywiście dostęp przez ftp i możliwie kilka kont.

 

Pojemność: 10GB

Transfer: do 10GB na miesiąc

Lokalizacja: nawet na biegunie północnym :lol:

 

Rozglądałem się za czymś darmowym ale duża część ma ograniczenia na wielkość plików albo nie spełnia wymagań powierzchni. Zatem płatne.

Znajdzie się coś taniego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze sie znajdzie Parametry które podałeś to standard w usługach wirtualnych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być to jest, wiadomo. Tylko nie chce płacić za coś, z czego nie będę korzystał (transfer) kroci. Uważam, że 200zł/rok to dużo za dużo za taką usługę.Ciągle sprawdzam oferty, jak na coś trafię na pewno wklepie tutaj.

 

Obecnie najlepsza oferta, którą znalazłem, to 116.97 PLN brutto - ovh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie każdy płatny hosting spełni Twoje wymagania. A jako, że zapewne raczej nie zależy Ci na bajerach, uptime też przy backupie może być 99%, nie musi być 100%, to możesz śmiało wybrać coś z tańszych ofert, nawet za granicą. Osobiście jednak poleciłbym Ci jakiegoś taniutkiego VPSa, gdzie będziesz miał nieco większą pewność, że Twoje dane nie trafią w niepowołane ręce. Może np. active-hosting i ich najtańszy VPS z 10GB miejsca (z którego po zainstalowaniu systemu, podstawowych zabezpieczeń i prostego panelu, np. Webmin zostanie Ci ok. 8-9GB) i 25GB transferu za 10zł miesięcznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie każdy płatny hosting spełni Twoje wymagania. A jako, że zapewne raczej nie zależy Ci na bajerach, uptime też przy backupie może być 99%, nie musi być 100%, to możesz śmiało wybrać coś z tańszych ofert, nawet za granicą. Osobiście jednak poleciłbym Ci jakiegoś taniutkiego VPSa, gdzie będziesz miał nieco większą pewność, że Twoje dane nie trafią w niepowołane ręce. Może np. active-hosting i ich najtańszy VPS z 10GB miejsca (z którego po zainstalowaniu systemu, podstawowych zabezpieczeń i prostego panelu, np. Webmin zostanie Ci ok. 8-9GB) i 25GB transferu za 10zł miesięcznie?

 

10zł netto x 12 miesięcy = 120zł + 22%vat = ~145zł -> oferta ovh jednak o te 3 dyszki tańsza. Ogólnie spakowane pliki na pewno będą szyfrowane + hasło także raczej jestem spokojny o ich bezpieczeństwo. A obrazki i inne pliki to np. e-booki czy zdjęcia do projektów. Nie potrzebuje mega bezpieczeństwa.

 

Zagraniczny hosting? A jest może jakaś strona, gdzie miałbym wypisane oferty? Bo już szukanie polskich sprawiało problemy (dopóki nie trafiłem do odpowiedniego działu na tym forum).

 

Edit://

 

właśnie znalazłem coś ciekawego i to za darmo! http://www.000a.biz/ przetestuje :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisze Pan o wirtualnym hoście w ovh ? Niech się Pan zapozna z limitami na 100 % nie wgra Pan tam pliku 500 mb.

 

Witam,

 

nie doszukałem się niestety informacji o limicie mb na jeden plik. Takiej informacji nie ma również w ogólnej umowie dzierżawienia serwera wirtualnego - https://www.ovh.pl/dlaklienta/dokumenty/ogolne_warunki_dzierzawy_serwera_wirtualnego.pdf

 

Czyżby jakieś ukryte limity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń i zapytaj, ostatnio ktoś tu na forum wyzywał na ovh, ze są limity na wszystko nawet czas połączeń per ftp...

wysłałem maila i odpowiedź po 5 minutach

Witam,

 

Na serwerach OVH nie ma limity wielkości pliku przesyłanego przez ftp.

 

Pozdrawiam

Anna Wieluńska

 

Dział Handlowy

Biuro Obsługi Klienta - pomoc@ovh.pl - 0801 700 787 / 071 786 07 87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już chociaż wiemy, że niektórzy użytkownicy na wht kłamią specjalnie aby oczernić daną firmę

 

to że nie limitują wielkości plików to nic nie znaczy, serwer musi mieć jeszcze stabilne połączenie oraz go nie zrywać (czyli wychodzi na to samo), pamiętam jak kiedyś załadowałem plik ~500mb na 000webhost.com, przez ftp mogłem go pobrać całego ale przy pobieraniu za pomocą protokołu http szło do 18mb / 14mb / 25mb i zawiecha, to był plik dla znajomych więc nie było kłopotu bo dałem im passy na ftp i sobie pobrali ale nie jest to wygodne, przy pobieraniu z managera plików też łapało zawiechy więc sytuacja opisana przez pewnego usera forum mogła mieć miejsce w rzeczywistości, pozatym chyba każdy widzi że oferta ovh wygląda na wielki overselling

 

 

sorry za OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam glowanet.pl ;) nie zawiedziesz sie.

 

też mogę polecić ale tak to autor tematu musiał by się dogadać co do pakietu żeby własny zrobić bo po co autorowi 150gb/mc jak mu wystarczy 10gb/mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też mogę polecić ale tak to autor tematu musiał by się dogadać co do pakietu żeby własny zrobić bo po co autorowi 150gb/mc jak mu wystarczy 10gb/mc

 

skoro 150 GB kosztuje 10zł. to nie przypuszczam aby 10GB kosztowało 70 gr. ;) bez jaj

wydaje mi się ze te 10zł. to juz chyba granica absolutnego socjalu, ale oczywiście to nie mój serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×