Skocz do zawartości
A_rt_ur

Monitoring usług

Polecane posty

Jakiego oprogramowania używacie do monitorowania usług wystawianych przez serwery ?

Ja ostatnio wypróbowałem Op5MOnitor który bazuje na nagiosie i zrobił na mnie spore wrażenie. Czy ktoś z Was zna ten produkt ? Jakie opinie ? Na stronie producenta można sobie pobrać demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiego oprogramowania używacie do monitorowania usług wystawianych przez serwery ?

 

monit, munin, mrtg, vnstat ew. nagios.

 

Ja ostatnio wypróbowałem Op5MOnitor który bazuje na nagiosie i zrobił na mnie spore wrażenie. Czy ktoś z Was zna ten produkt ? Jakie opinie ? Na stronie producenta można sobie pobrać demo.

 

Na mnie zrobiła wrażenie cena :lol:

 

from 130.00 EUR (104.00 EUR plus 25% VAT) monthly (Subscription)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na mnie zrobiła wrażenie cena :lol:

from 130.00 EUR (104.00 EUR plus 25% VAT) monthly (Subscription)

 

Skąd wziąłeś taką cenę ? Z tego co z nimi korespondowałem to licencja na 25 hostów jest poniżej 2000 Euro , a support ~ 10%. W porównaniu z nagiosem to są od razu zintegrowane wykresy i wszystko się to 10 razy szybciej - w sensie konfiguracji. Ciekaw jestem czy ktoś tego używa komercyjnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąłeś taką cenę ? Z tego co z nimi korespondowałem to licencja na 25 hostów jest poniżej 2000 Euro , a support ~ 10%.

 

A tak z pierwszego z brzegu linka: http://www.softguide.com/pk/1877/op5-monitor.htm

Ale może jakieś stare dane tam mają - nie wiem.

 

W porównaniu z nagiosem to są od razu zintegrowane wykresy i wszystko się to 10 razy szybciej - w sensie konfiguracji. Ciekaw jestem czy ktoś tego używa komercyjnie ?

 

Pewnie ktoś używa, ale i tak znam lepsze wykorzystanie 2 tysięcy euro niż wydanie ich na przerobiego nagiosa który jest za darmo. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nagios nie ma grafik, a stosowanie z cacti to dodatkowe utrudnienie i koszt pracy. Pracowałem w ten sposób i co uporządkowaliśmy cacti to zaraz była modyfikacja i się wszystko rozchodziło. Nie mówiąc o upgradzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiego oprogramowania używacie do monitorowania usług wystawianych przez serwery ?

Ja ostatnio wypróbowałem Op5MOnitor który bazuje na nagiosie i zrobił na mnie spore wrażenie. Czy ktoś z Was zna ten produkt ? Jakie opinie ? Na stronie producenta można sobie pobrać demo.

Nie ma sensu płacić. Nagios jest bardzo elastyczny. Wystarczy poświęcić kilka dni na to by się z nim zaprzyjaźnić.

 

Oprócz Nagiosa używam również Munina i Monita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam daemontools od Bernsteina - usługi same się podnoszą w razie problemów.

Na jakieś inne testy monit jest całkiem sensowny.

Statystyki to munin i awstats.

 

Nagios, Zabbix i inne kombajny zbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Prywatnie, nagios, cacti + weathermapa.

W firmie adrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×