Skocz do zawartości
Gość AceDude

Konkretny netbook

Polecane posty

Gość AceDude

W środę chciałbym kupić netbooka, najlepiej któregoś z oferty http://www.proline.pl/sklep.php?g=Notebooki+Laptopy lub http://arest.pl/shop/index.php?inc=cennik&k=Notebooki,%20Netbooki&katid=84

 

Czego potrzebuję? Komputer będzie przeciwieństwem mojej stacjonarnej maszynki z mocnym sprzętem i wielkim monitorem. Potrzebuję więc czegoś z ekranem 10-12", mocnym prockiem, co najmniej 1GB ramu (w takim wypadku dokupię drugą kostkę) i jak najlepszą klawiaturą, mocna bateria to BARDZO ważny czynnik. Na reszcie niezbyt mi zależy.

 

Zastosowanie? WWW, mail, komunikatory, programowanie.

 

System? Najlepiej - żaden. Planuję zainstalować jakiegoś Linuksa.

 

Jaki sprzęt mi polecicie? Oczywiście cena też gra rolę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komputery serii ASUS eeePC. Mam w domu jednego. Zero problemów. Bateria około 5h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Kurde, one na prawdę wszystkie są identyczne? Właśnie nad nimi się zastanawiam, ale jakoś nie mogę się zdecydować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój 1,5 roczny Samsung NC 10 nadal trzyma około 7 godzin na materii ;)

Teraz są już nowsze modele. Klawiatura według mnie dużo lepsza niż w eee PC. No i ma wbudowany modem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

programowanie? Na 10''?

Ja mam eeepc 901 i używam go tylko do grzebania w sieci/serwerach. Ewentualnie jak wybywam z nim gdzieś na dłużej to mail/komunikator. Ale jakbym miał coś na nim programować to by mnie **** strzelił ;) tego ekranika 5x5cm nie da sie na codzień używać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Nie mam zamiaru go na co dzień używać, ale w drodze odpowiednio skonfigurowany Netbeans powinien jakoś dawać radę... No, ale WWW, notatki i komunikator to serio podstawa.

 

Widzę, że główny kompromis to fajna klawirka i dobry proc, ale 3h pracy vs średni proc, wytrzymujący 6h na baterii + mniejsza klawirka... no, praktycy, doradźcie coś proszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na eee Netbeans całkiem dobrze smiga. Narzekać nie moge. Do pociągu nadaje się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samsung N150 mam i szczerze polecam, 7h na baterii ostatnio w podróży wytrzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

A jak z jego jakością? N210 chyba kupię jednak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak, czytałem przed zakupem opinie o n150 i n210 i nie żałuję wyboru

90 % opinii jest pozytywnych o n150. Wykonanie świetne, nic nie trzeszczy, nie rusza się, solidny.

Przeglądanie i praca to bajka w porównaniu na kolegi Asusie EEE PC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

No to cóż, poszukam sobie jeszcze testów, informacji o baterii itd i wybiorę między tym eee a samsungiem, bo tylko te 2 modele mi podpasowały. Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NVU, N150 ma modem GSM? Straszna rozbieżność w tej informacji jest. Na stronie Samsunga(http://www.samsung.c...tail&returnurl=) jest napisane, że ma, a w żadnym sklepie nie jest to uwzględnione. Możliwe, że sam się skuszę na netbooka, ale osobiście szukam takiego, aby miał od razu wbudowany modem 3G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

@rrutek - taki modem to tylko opcja, nie znalazłem jej w żadnym sklepie niestety.

No, sporo czytałem o tym n210 - fajna rzecz, jednak jego kupię (pomimo podobno słabej klawirki - ale do tego da się przyzwyczaić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praca na 10 calach jest dosc meczaca, zastanow sie przed zakupem. Dwa cale robia roznice, wiem z doswiadczenia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praca na 10 calach jest dosc meczaca, zastanow sie przed zakupem. Dwa cale robia roznice, wiem z doswiadczenia ;-)

 

Potwierdzam :) Wybrałem eee pc w szczególności ze względu na 12''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Pracował na nim będę bardzo rzadko - po prostu najczęściej siedzę w domu. 2" więcej to fajna sprawa, ale to się odbija na baterii :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę Ci polecić http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/783971 . Zależy od użytkowania, ale bateria starcza na 5-6 godzin (mam dostęp do 2 takich na co dzień, jeden ma pół roku, drugi miesiąc). Polecam go ze względu na większy monitor, ładny kształt, dobrą klawiaturę. Ja sam mam od ponad pół roku trochę starszy model (1101HA - matryca 11,6 , i mi bateria starcza na 6-8 godzin) i mimo tego, że jestem zadowolony, to gdybym miał teraz kupować kupił bym tego większego. 0,5" to niby nie dużo, ale jednak różnicę widać, do tego dużo fajniejsza klawiatura, i mocniej odginający się ekran. W środku to jest wszystko to samo, zresztą jak w większości netbooków. Jednak jeśli zależy Ci na jakiejś grafice lepszej (ta wbudowana jest wystarczająca do oglądania filmów nawet full hd, ale gry bardziej skomplikowanej od csa 1.6 nie odpalisz), to wtedy 1201n. Dwurdzeniowy procek, lepsza karta, ale kosztem słabszej baterii i większej ceny. Proponuję Ci zrobić listę najważniejszych dla Ciebie rzeczy, u mnie wyglądała tak:

-bateria (najbardziej zależało mi na baterii, idąc na wykład mogę korzystać z Internetu lub obejrzeć jakiś film na słuchawkach)

-bateria

-bateria

-przekątna większa niż 10

-środek nie ważny, potrzebny mi jest tylko do Internetu, office itp (chociaż mam zainstalowanego PS3 i Gimpa i śmigają, chociaż nie tworzę nic zaawansowanego, tylko obróbka zdjęć)

-cena (dorwałem w euro rtv agd na 30 rat 0% ;-) )

-wygląd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12'' ma mój laptop :)

 

Nie wiem jak z netbookami samsunga, ale pozostały sprzęt tej firmy sprawuje się u mnie bardzo dobrze. Mam np. 12'' samsunga i jedyny minus to czas pracy na baterii (niepotrzebnie jest tam GF jako grafika).

 

Ja powoli przymierzam się do: http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=54806

Jeśli ktoś ma jakieś informacje to chętnie poczytam, bo na razie mało testów i opinii, a na zabawę nim w sklepie jeszcze się nie załapałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

@YagAA - ja chciałem netbooka, a nie 13" laptopa za 3,300zł :)

@MiSi3kK - w zasadzie... ma większy ekran, ale słabszą grafikę i procesor, więc czas na baterii może być sensowny. Poczytam o nim, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ten samsung ma 10 cali. Ale na rozdzielce 1024x600 o dziwo wyświetla pełne strony (na xp, bo na 7 własnie rozjeżdżały się)

 

Klawiatura jest spoko, tylko enter mały poza tym na prawdę da się szybko pisać. Praca jest miła jeżeli ma być to laptop do podróży, na uczelnie. Ale nie w domu :- ) GSM modułu żadnego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×