Skocz do zawartości
adamos22

ispCP omega - z czym to się je ?

Polecane posty

Witam,

załóżmy, że mam czystego VPSa z Debian 5, i chcę zainstalować pełną obsługę pod hosting własnych stron (Apache, MySQL, PHP, Poczta, Antyspam, Firewall etc.) z tym panelem.

Z tego co gdzieś wyczytałem, to paczka z ispCP omega zawiera wszystko co potrzeba, włącznie z firewallem i antywirusem - niestety na stronie ni jak nie mogę się doszukać informacji, co on dokładnie zawiera, czy po instalacji trzeba jeszcze coś doinstalować ?

 

A tak poza tym, z tego co zauważyłem, to nie posiada on obsługi zadań cyklicznych (CRON) i trzeba samemu wpisywać w Crontab, czy jest możliwość doinstalowania jakiegoś doodatku lub softu, który umożliwi graficzną obsługę CRONa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainsteresuj się nowszym rozwiązaniem takim jak ISPconfig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale ispCP omega z tego co się orientuję cały czas jest rozwijany i raczej nie zanosi się nic na jego upadek..

A czytałem też że jest to dość dobre rozwiązanie dla VPSów, szczególnie dla osób, które nie zamierzają prowadzić żadnej działalności hostingowej, m.in. właśnie z uwagi na rzekomą zawartość wszystkch niezbędnych usług i pakietów [szukam potwierdzenia], co przekłada się na prostotę instalacji oraz aktualizacji a w ispconfig wszystko trzeba doinstalowywać oddzielnie. Poza tym ispCP ma wg mnie lepszy interfejs, a ISPconfig w wersji 3 nawet nie widziałem, bo demo na stronie odsyła do wersji 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

ISP CP w zupełności wystarczy na podstawowe zadania interfejs jest ok i można go spolszczyć, faktycznie cały czas poprawiają go, ale brakuje w nim np przydział ssh dla poszczególnych kont.

Może sprawiać problemy jeżeli twój vps jest słaby a ty będziesz przez panel wydawał komendy dość szybko może się zwiesić lub nie dokończyć zadań poprzednich ( temat przerobiony ).

 

Ogólnie stwierdzam iż na podstawowe wymagania dla własnego użytku starczy ale na coś większego odpuść sobie zainwestuj w tedy w choćby w DirectAdmin ( koszt ok 200 zł wersja LT ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×