Skocz do zawartości
R@fi

Faktura niemiecka a wystawianie

Polecane posty

Witam

 

Jak mogę rozliczyć się z Fiskusem na podstawie faktury niemieckiej ??.

 

Posiadam książkę przychodów i aby módz wystawiać FV muszę ja wprowadzić do książki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[quote name=lolek ;)' date='13 May 2010 - 08:25' timestamp='1273731956' post='204673]

Jak mogę rozliczyć się z Fiskusem na podstawie faktury niemieckiej ??.

 

Zakładam, że dostałeś fakturę bez VAT z informacją, że odbiorca powinien rozliczyć VAT u siebie (usługi). Procedura jest następująca:

 

  • Wystawisz fakturę wewnętrzną w której doliczasz polski VAT (kurs NBP z dnia poprzedzającego wystawienie faktury)
  • FW do rejestru zakupowego VAT i do KPiR (tu oczywiście netto)
  • Następnie rozliczasz róźnice kursowe w KPiR (sumarycznie koszt w KPiR będzie równy zapłaconej kwocie)
  • Naliczony VAT trafi do kolumny "import usług" przy rozliczeniu VAT, tym samym należności VAT wobec polskiego fiskusa na poczet tej faktury = 0

 

(czyżby "Hetzner" :-) ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wystawisz fakturę wewnętrzną w której doliczasz polski VAT (kurs NBP z dnia poprzedzającego wystawienie faktury)

 

Lub też jeżeli płacisz kartą / paypalem itd w potwierdzeniu płatności banku jakie dostajesz masz też przeliczone na złotówki i też to może być ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do pytania, ale w trochę innej formie ;)

A jak Polski US traktuje rachunki z obcych krajów, nie faktury VAT.

Czy taka fakturę jakaś firma może sobie odliczy od kosztów dziłalności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do pytania, ale w trochę innej formie ;)

A jak Polski US traktuje rachunki z obcych krajów, nie faktury VAT.

Czy taka fakturę jakaś firma może sobie odliczy od kosztów dziłalności?

To też import usług (zakładam, że chodzi o usługi), procedura podobna jak zakup usług z UE - czyli przez fakturę wewnętrzną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moderator powinien oczyścić ten temat z głupkowatych wypowiedzi bez podstaw, ja napisałem jak to jest u nas i wszystko jest dobrze nie trzeba się tu roztrząsać i wypisywać dyrdymałów jak to niektórzy robią.
Jeżeli jako przedsiębiorca otrzymałeś fakturę bez podatku VAT, to jesteś prawnie zobowiązany do rozliczenia tego podatku w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może skorzystać z mojej rady lub innych użytkowników.

Lepiej żeby nie korzystał z Twojej rady bo to Ty piszesz dyrdymały nie poparte żadnym artykułem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do pytania, ale w trochę innej formie ;)

A jak Polski US traktuje rachunki z obcych krajów, nie faktury VAT.

Czy taka fakturę jakaś firma może sobie odliczy od kosztów dziłalności?

 

 

To też import usług (zakładam, że chodzi o usługi), procedura podobna jak zakup usług z UE - czyli przez fakturę wewnętrzną.

 

Dokładnie, wystarczy 'byle jaki' rachunek aby normalnie się rozliczyć jako import usług (przynajmniej tyle mi wiadomo, a że biuro tym się zajmuje to nie mój już problem ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak księguje i coś tam dalej robi nie wnikam co ale wszystko jest prawidłowo, nie wystawia żadnej Fvat wewnętrznej.
To mi powiedz czarodzieju, jak może zaksięgować VAT, którego nie ma na oryginalnej fakturze bez wystawiania faktury wewnętrznej? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, to do takiego rachunku, trzeba doliczyć VAT 22%, aby to można było zaksięgować?

Jak można doliczyć VAT, skoro się go nie zapłaciło w usłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz, to do takiego rachunku, trzeba doliczyć VAT 22%, aby to można było zaksięgować?
Tak.

 

Jak można doliczyć VAT, skoro się go nie zapłaciło w usłudze.
Faktura wewnętrzna ;), a VAT jest jednocześnie księgowany jako należny i naliczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, to do takiego rachunku, trzeba doliczyć VAT 22%, aby to można było zaksięgować?

Jak można doliczyć VAT, skoro się go nie zapłaciło w usłudze.

Oto fragment komentarza z portalu vat.pl z tej sprawie:

 

Rozliczenie to polega na tym, że kontrahent zagraniczny wystawia fakturę bez zagranicznego podatku VAT z adnotacją, że podatek VAT powinien rozliczyć nabywca usługi a polski nabywca wystawia fakturę wewnętrzną i wykazuje w tej samej deklaracji VAT podatek VAT należny i naliczony w tej samej wysokości. Kwotę podatku naliczonego stanowi bowiem także kwota podatku należnego z tytułu importu usług a prawo do odliczenia podatku naliczonego powstaje w rozliczeniu za okres, w którym powstał obowiązek podatkowy w podatku należnym u nabywcy od importu usług

 

Trochę zagmatwane, ale obrazuje sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

  • Wystawisz fakturę wewnętrzną w której doliczasz polski VAT (kurs NBP z dnia poprzedzającego wystawienie faktury)
  • FW do rejestru zakupowego VAT i do KPiR (tu oczywiście netto)
  • Następnie rozliczasz róźnice kursowe w KPiR (sumarycznie koszt w KPiR będzie równy zapłaconej kwocie)
  • Naliczony VAT trafi do kolumny "import usług" przy rozliczeniu VAT, tym samym należności VAT wobec polskiego fiskusa na poczet tej faktury = 0

 

 

Czy ktoś was rozliczał się w taki sposób z faktury z Hetzner??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×