Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Canon

Problem z wyborem serwera....

Polecane posty

Witam wszystkich. Jest to moj pierwszy post na tym forum. Zdecydowałem sie napisać poniewaz mam mały problem. Na codzien zajmuje sie pozycjonowaniem i kont hostingowych mam mnóstwo (oczywiście nie dedyki tylko zwykle po 12pln rok:) poniewaz zalezy mi na innym IP lecz teraz mam wiekszy problem...

Potrzebuje serwera który:

Utrzyma ok 400 osób online na czacie, a jest to video czat gdzie widzimy i słyszymy sie nawzajem(prosty skrypt bez grafiki, dwa okna i pole do czatu tekstowego) i teraz pytanie do was:

-Jakiego serwera potrzebuje zeby to utrzymać?

-Czy dam rade go obsłuzyc z poziomu windows?

-jaki orientacyjnie moze byc miesieczny koszt utrzymania tegoż wlasnie serwera?

-gdzie najlepiej lub najtaniej (jaka firma) go wykupić?

 

 

To chyba wszystko, prosze o wyrozumiałość

 

P.S

Jesli macie jakies oferty tez rozważe:) ale to proszę na priv. Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Utrzyma ok 400 osób online na czacie, a jest to video czat gdzie widzimy i słyszymy sie nawzajem(prosty skrypt bez grafiki, dwa okna i pole do czatu tekstowego) i teraz pytanie do was:

-Jakiego serwera potrzebuje zeby to utrzymać?

-Czy dam rade go obsłuzyc z poziomu windows?

-jaki orientacyjnie moze byc miesieczny koszt utrzymania tegoż wlasnie serwera?

-gdzie najlepiej lub najtaniej (jaka firma) go wykupić?

 

 

To chyba wszystko, prosze o wyrozumiałość

 

P.S

Jesli macie jakies oferty tez rozważe:) ale to proszę na priv. Dziekuje i pozdrawiam

 

Jak technologia (jaki media server), jaka rozdzielczość (wielkość) okien obrazów.

Serwer polecam najlepszy jaki się mieści w budżecie ;). Dodatkowo trzeba solidnie oszacować transfer. Tu http://www.camfrog.com/help-chatrooms.phtml piszą o 2TB dla chata dla 100 użytkowników.

Interfejs graficzny nie ma za bardzo znaczenia bo przy obciążeniach związanych z kodowaniem wszystko inne to pryszcz.

 

Polecałbym przemyślenie uruchomienia 2 serwerów. Jeden dla mediów, jeden dla hostowania aplikacji (serwer http, baza danych itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziekuje za odpowiedz. Strona jest wykonana we flashu, serwer musi obsługiwać RED5. Wielkośc okien bardzo mała tzn można ja zmieniać dobrowolnie na wiekszy, prawie caly ekran. Przepraszam nie wiem czy odpowiedz moja jest jasna ale nie znam sie na tym za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziekuje za odpowiedz. Strona jest wykonana we flashu, serwer musi obsługiwać RED5. Wielkośc okien bardzo mała tzn można ja zmieniać dobrowolnie na wiekszy, prawie caly ekran. Przepraszam nie wiem czy odpowiedz moja jest jasna ale nie znam sie na tym za bardzo

 

Ty sobie możesz zwiększyć okno jak chcesz, ale jak rozumiem, aplikacja flash-owa i tak wysyła do serwera mediów dane z kamery w jakiejś konkretnej rozdzielczości. 640x480? Mniej?

 

 

Jeśli to ma działać na red5 to chyba najlepiej będzie jak się zapytasz ludzi od red5. Poza ogólnym stwierdzeniem, że red5 (jak wszystko w Javie) lubi pamięć to trudno coś konkretnego powiedzieć. 400 ludzi na czacie online to dość sporo.

Może będzie się opłacać kupić jakiegoś blade-a i postawić coś wirtualnego?

Kiedyś (2-3 lata temu?) liczyłem jakiś serwer dla usług terminalowych dla 300 czy 400 użytkowników i jeśli dobre pamiętam skończyło się na bladzie chyba od IBM-a za jakieś 50k pln. Tam nie było kosztów transferu bo wszystko było w LANie. A aplikacje biurowe to trochę mniej roboty dla serwera niż kodowanie mediów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×