Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bukichektor

kod authinfo, domena, hosting w innej firmie

Polecane posty

Witam

 

Zarejestrowałem sobie domenę w pewnej polskiej firmie reklamującej się na tym forum, a później wysłałem ticket z prośba o udostępnienie kodu authinfo dla mojej domeny:

 

Oto odpowiedź jaką otrzymałem:

 

"Witam

 

Proszę o podanie informacji do jakiego operatora zostanie wytransferowana domena oraz z jakiego powodu. Po uzyskaniu tych informacji kod wydajemy w ciągu dwóch tygodni."

 

Mam kilka pytań co odnośnie jej:

1.Czy jeśli firma napisała sobie w regulaminie że obowiązuje 2 tygodniowy okres oczekiwania na kod to jest to zapis prawidłowy i legalny? Wszak na stronie: http://www.dns.pl/po...ie/prawab.html.

Widnieje informacja:

"Możesz przenieść obsługę nazwy domeny od Partnera X do Partnera Y. Na Twoje żądanie Partner zobowiązany jest niezwłocznie wydać kod "authinfo", który umożliwi przeniesienie obsługi.

Partner nie może uzależniać wydania kodu od dodatkowych warunków"

2.Jeśli powyższy punkt łamie w jakiś sposób regulacje to jakie kroki powinienem podjąć aby móc otrzymać kod authinfo?

2.Chciałbym do nowo zakupionej usługi hostingowej dodać sobie domenę zarejestrowaną wcześniej w "firmie". Jakie dane odnośnie domeny muszę uzupełnić w moim hostingu aby działała?

 

P.S. Boję się , że będą problemy z wydaniem tych danych...W panelu klienta z zakładce moje domeny widnieje tylko i wyłącznie nazwa mojej domeny... Nie ma żadnych informacji odnośnie jej ani opcji konfiguracji...

 

Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie powinni tego opóźniać.

2. Firma jest partnerem NASK bezpośrednio czy też korzysta z partnerstwa np. ConsultingService (sprawdź we whois).

3. Dodaj domenę na takim koncie a następnie w firmie której zakupiłeś domenę (niestety) dokonaj zmiany DNS na te które podał Ci usługodawca konta www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa kwestia z tym linkiem, który podałeś.

Z tego co widzę, większość rejestratorów go łamie.

Nawet wspomniany tu CS ma w swoim regulaminie nastepujacy zapis

 

- Transfery poza system sprzedawcy (rezygnacja z usługi) domen zarejestrowanych w naszym serwisie i objętych promocją przy rejestracji są płatne w przypadku przeniesienia do innego usługodawcy.

 

Większość firm ma podobnie, jakieś dodatkowe warunki - dodatkowa opłata, konieczność odnawiania przez 2 lata itp.

 

A więc chyba sprawa wydaje się poważniejsza i dotyczy bardziej umowy między rejestratorem a Nask. Ciebie obowiązuje zapis końcowej umowy, którą zawierasz ze swoim usługodawcą. Jeżeli zgodziłeś się na warunki, które są u niego na stronie to zawarłeś umowę. To, że jest ona średnio zgodna z tym co Rejestrator ma podpisane z Nask to już Ciebie nie dotyczy.

 

A więc, jeżeli rejestrując domenę zgodziłeś się na 2 tygodniową karencję w otrzymaniu domeny to nic nie wskórasz moim zdaniem.

Możesz jedynie napisać do Nask i czekać na ich reakcję.

 

Pozdrawiam,

PM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Po co rejestrowałeś domenę w firmie z której chcesz ją wytransferować?

Niestety transfer domeny do innego rejestratora jest możliwy najwcześniej 5 dni od daty rejestracji. Nie zmienią tego żadne lamenty i skargi, ponieważ reguluje to nask.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa kwestia z tym linkiem, który podałeś.

Z tego co widzę, większość rejestratorów go łamie.

To, że partner musi niezwłocznie (swoją drogą - ciekawa jest naskowa wykładnia tego zwrotu) wydać kod i nie może uzależniać wydania kodu authinfo, to wcale nie oznacza, że nie ma prawa obciążyć cię opłatą karną za złamanie postanowień jego umowy z tobą (tzw. kara umowna).

 

To tak, jak byś sobie kupił komórkę u operatora X i chciał po tygodniu przenieść do operatora Y - owszem - operator X musi uwolnić numer w terminie ustawowo określonym, ale to wcale nie oznacza, że nie może podjąć windykacji kary za wcześniejsze zerwanie umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że partner musi niezwłocznie (swoją drogą - ciekawa jest naskowa wykładnia tego zwrotu) wydać kod i nie może uzależniać wydania kodu authinfo, to wcale nie oznacza, że nie ma prawa obciążyć cię opłatą karną za złamanie postanowień jego umowy z tobą (tzw. kara umowna).

 

Ale to jest właśnie uzależnienie wydania kodu od dokonania wpłaty za zerwanie umowy. Nie dokonasz wpłaty, kod nie zostanie wydany - to taki dodatkowy warunek.

Myslę jednak, że kogoś kto pisał to na stronach nasku poniosła trochę fantazja i dodał coś od siebie bo nie sądzę by większość się myliła ;)

 

Spróbuj uzyskać kod nie dokonując tej wpłaty - okaże się to chyba w praktyce nie możliwe.

 

Pozdrawiam,

PM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

Ja to bym określił krótko. Wydają authinfo i żądają zapłaty za zerwaną umowę- proste. Przynajmniej, tak powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym określił krótko. Wydają authinfo i żądają zapłaty za zerwaną umowę- proste. Przynajmniej, tak powinno być.

 

Odwrotnie, żądają zapłaty i wydają AUTHINFO ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie, żądają zapłaty i wydają AUTHINFO :)

to ja odpowiem cytując swoją wypowiedź z innego tematu ;)

bzdura. Ma święty obowiązek. Jeżeli tego nie zrobi to przysługuje skarga do nask. Dopiero później może domagać się "odszkodowania", ale kod authinfo musi wydać. Opłata nie może figurować tytułem za kod authinfo tylko np. opłata za zerwanie promocji/ prolongata za domenę.

 

nie żąda się opłaty za kod authinfo, dlatego należy wydać go niezwłocznie (zwyczajnie opłata go nie dotyczy). To jednak ciągnie za sobą konsekwencje w postaci naruszenia warunków umowy, skutkując późniejszymi roszczeniami rejestratora z tego tytułu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×