Skocz do zawartości
Mr Box

nginx nie przepisuje dobrze adresów

Polecane posty

Bry!

 

Zacząłem się bawić dzisiaj w stawianie na localhoście projektu Django, na serwerze Nginx. I wszystko śmiga, gdyby nie to, że pomimo dyrektywy

location /adminmedia {
alias /var/www/mudo/templates/admin/;
}

 

 

Nginx próbuje serwować pliki(statyczne) ze ścieżki /adminmedia z katalogu /usr/local/nginx/html/adminmedia/, a nie /var/www/mudo/templates/admin/.

Poniżej załączam cały nginx.conf i proszę o jakąś wskazówkę do tego, gdzie tkwi haczyk- i od razu zaznaczam, że więszkość configu jest zerżnięta z wiki Nginx i Bibliotek Riklaunima- więc jest kilka linijek, które są, ale jeszcze o nich nie czytałem.

nginx.txt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie pamięć nie myli.. alias działa w obrębie określonej lokalizacji root w server{}. Czyli gdzieś tam pod server_name dodaj root sciezka; Ale głowy nie dam sobie uciąć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ku potomności- po trzech godzinach walki okazało się, że rzecz siedzi w dopisaniu dwóch znaczków:

location ^~ /adminmedia/ {
alias /home/kuba/django/Django-1.1.1/django/contrib/admin/media/;
}

 

Tak więc, sprawa jest rozwiązana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nginx próbuje serwować pliki(statyczne) ze ścieżki /adminmedia z katalogu /usr/local/nginx/html/adminmedia/, a nie /var/www/mudo/templates/admin/.

Poniżej załączam cały nginx.conf i proszę o jakąś wskazówkę do tego, gdzie tkwi haczyk-

Tu (stworzyłeś lokalizację dla plików statycznych, ale nie ustawiłeś alias'u/root'a):

location ~* ^.+\.(jpg|jpeg|gif|png|ico|css|zip|tgz|gz|rar|bz2|doc|xls|exe|pdf|ppt|txt|tar|mid|midi|wav|bmp|rtf|js|mov) { ... }

 

Tak więc, sprawa jest rozwiązana
To nie jest rozwiązanie, tylko kiepskie obejście problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest rozwiązanie, tylko kiepskie obejście problemu.

 

Nie powiem, że tak nie jest :) - ale tak jak napisałem, wczoraj bawiłem się configiem 'byle zadziałał', a teraz drążę cały config z otwartym wiki i pozbywam się części linijek, jak i sprawdzam, czy to co mam jest ok. Jakbyś widział tam coś jeszcze bardzo złego, to chętnie każdą uwagę przyjmę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×