Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bukichektor

vps+ direct admin

Polecane posty

Witam.

 

Jestem kompletnym nowicjuszem jeśli chodzi o hosting i zagadnienia technichnicze. Kupiłem vps z panelem direct admin ponieważ vps odpowiada moim wymaganiom; duża ilość stron,duży ruch na nich, fora, sklep.

Miałbym kilka pytań:

1.To czy jak mam panel direct admin to z jego pomocą mogę wszystko skonfigurować tak żeby mi działały strony; w tym bazy danych oraz różne skrypty na stronach. Statystyki stron, wszystko inne; konta ftp, mysql, subdomeny, wordpress, cgi, php itd ? Innymi słowy wszystko co jest na jakims dobrym hostingu www?

 

2.Czy może pewne rzeczy można skonfigurować tylko za pomocą putty/maszyny? Chodzi mi o to czy panel direct admin jest wszystkim tym co potrzebuje, to pełny substytut putty czy może trzeba pewne rzeczy zainstalować z poziomu putty a panelem direct admin nie da się ich konfigurować?

 

3.Czy direct panel jest uniwersalny, niezależnie od typu usługi na jakiej jest zainstalowany? Dokładnie wszystkie okienka wyglądają i mają takie same opcje korzystając z panela przy posiadaniu web hostingu jak przy posiadaniu vpsa? Pytam ponieważ znalazłem kilka źródeł na temat konfiguracji panelu i nie wiem czy one wszystkie się odnoszą do tego samego direct admina i czy korzystając z nich konfigurować

 

To na razie tyle jeśli chodzi o moje pytania. Mam nadzieje że direct admin jest wszystkim tym co potrzebuje do skonfigurowania vps'a na tyle aby działały dobrze na nim wszystkie moje strony.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. tak, masz panel administracyjny z uprawnieniami admina

2. nie wszystko zrobisz poprzez panel, czasami konieczny jest dostęp poprzez SSH

3. polecam: http://www.direct-admin.pl

 

Potrzebujesz jeszcze admina, aby to przejrzał wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DA służy wyłącznie do zarządzania stronami , tzn dodawanie domen,kont, baz danych itp.

 

Różnica w nim między tym na zwykłym hostingu a vps-ie jest taka, ze tu masz też poziom reellera i admina i o wiele więcej funkcji do ustawienia.

 

Jednak Większośc rzeczy od strony technicznej vps-a musisz ustawić przez putty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DA służy wyłącznie do zarządzania stronami , tzn dodawanie domen,kont, baz danych itp.

 

Różnica w nim między tym na zwykłym hostingu a vps-ie jest taka, ze tu masz też poziom reellera i admina i o wiele więcej funkcji do ustawienia.

 

Jednak Większośc rzeczy od strony technicznej vps-a musisz ustawić przez putty

 

Bardzo mnie zasmuciłeś tą wiadomością... Konfiguracja z poziomu putty to trudna sztuka/czarna magia ogólnie. Bardzo skomplikowane zagadnie wymagające ogólnej wiedzy o serwerach, podłoża programistycznego i znajomości róznych systemów operacyjnych; linux unix, debian. Ja jestem kompletnie zielony... A nawet jeśli chciałbym zgłębić bardziej temat i przysiąść do tego samego to już pierwsze źródło odstrasza...

http://www.blueman.p...cja-serwera.pdf

Napisane w przejrzysty sposób i spójne. ALe prezentuje ogrom informacji i zagadnień jakie trzeba zgłębić i tak na prawdę jeśli nie mamy znajomych którzy mogli by nam pewne zagadnienia wytłumaczyć to o szybkim osiągnięciu dobrych umiejętności konfiguracyjnych można zapomnieć.

W związku z powyższym mam kilka kolejnych pytań:

1.Czy można można kupić jakiegoś vps'a automatycznie skonfigurowanego żebym nie musiał w ogóle działać przez putty ? Jest już wszystko zainstalowane i skonfigurowane

2. Miałbym prośbę o napisanie co z następujących rzeczy( wszystkie są mi potrzebne) jest do skonfigurowania przez putty/ssh a ktore opjce mogę sobie skonfigurować w samym direct adminie;

-Addon / Parked Domains

-Anonymous FTP

-Sub Domains

-FTP Accounts

-wordpress

-MySQL

-CGI

-Fast CGI

-PHP 5

-Ruby On Rails

-SSH

-Perl

-Python

-SSI

-Cron

-FrontPage

-Curl

-GD 2

-Streaming Audio/Video

-POP3 Accounts

-Web Mail

- E-mail Alias

-Auto Responders

-Mailing Lists

-Catch Alls

- Spam Assassin

-Mail Forwarding

- SMTP

3.Częśc z wymienionych wiem że można skonfigurować za pomocą direct admina.Pytanie brzmi czy zeby moc konfigurować to co jest dostępne do konfiguracji w direct adminie trzeba w przypadku niektórych opcji/ustawień skonfigurować przez putty je wcześńiej? Czy to co mam dostępne "DA służy wyłącznie do zarządzania stronami , tzn dodawanie domen,kont, baz danych itp." mogę konfigurować bez jakiegokolwiek ruszania putty?

 

Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie moim tematem i szybkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się np: http://www.ionic.pl/vps_managed.htm Lub tych z MZone ( w mzone nie mają limtu godzin w pakiecie).

 

 

Masz wtedy serwer ustawiony jak chcesz, wszystkim zajmuje się twój usługodawca.

 

 

Ewentualnie skoro masz już vps-a to zleć komuś zainstalowanie i ustawienie wszystkiego - zaplacisz około 50 zł a zyskasz dużo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
zaplacisz około 50 zł a zyskasz dużo czasu.

Chyba za godzinę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czegoś nie potrafisz zleć to komuś kto ma odpowiednią wiedzę lub wykup usługę obejmującą swoim zakresem konfigurację i administrację tym wszystkim.

 

 W Twoim przypadku rozwiązaniem jest Hosting Dedykowany lub VPS Managed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak opisali koledzy u góry, "grzebanie" przez SSH może Ciebie wprowadzić w niezłe kłopoty.

Także te finasowe, a znalezienie kogoś kto to naprawi za grosze nie będzie łatwe.

Stawka godzinowa pracy administratora to około 50 złotych za godzinę. Więc nie jest to tania sprawa, i czasami czasochłonna praca na serwerze.

 

Wszystko zależy do czego potrzebujesz ten serwer, być może nie jest potrzebny VPS, a lepszy byłby dla Ciebie hosting współdzielony lub reseller.

 

Jeżeli chcesz to pod hosting i otworzyć firmę, to chyba tańszym rozwiązaniem byłby dla Ciebie reseller lub VPS managed.

Napisz dokładnie pod co ma być ten serwer, poszukamy rozwiązania najlepszego dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak opisali koledzy u góry, "grzebanie" przez SSH może Ciebie wprowadzić w niezłe kłopoty.

Także te finasowe, a znalezienie kogoś kto to naprawi za grosze nie będzie łatwe.

Stawka godzinowa pracy administratora to około 50 złotych za godzinę. Więc nie jest to tania sprawa, i czasami czasochłonna praca na serwerze.

 

Wszystko zależy do czego potrzebujesz ten serwer, być może nie jest potrzebny VPS, a lepszy byłby dla Ciebie hosting współdzielony lub reseller.

 

Jeżeli chcesz to pod hosting i otworzyć firmę, to chyba tańszym rozwiązaniem byłby dla Ciebie reseller lub VPS managed.

Napisz dokładnie pod co ma być ten serwer, poszukamy rozwiązania najlepszego dla Ciebie.

 

W związku z tym, że dopiero rozpoczynam swoją przygodę i zdaję sobie sprawę iż nawet hosting www będzie wymagał ode mnie pewnego zagłębiania skłonię się jednak na początek ku hostingowi www. Miałbym prośbę o podanie usług które sprostają moim wymaganiom;

1.Możliwie najprostsza konfiguracja; dodawanie domen, ftp, autorespondery. Jeśli panel administracyjny jest rozbudowany to prosiłbym od razu o jakieś źródło informacji (faq, tutoriale) tak żebym mógł znaleźć informacje jak co sobie zainstalować i poustawiać.

2.Usługa ma być pod stronę z na prawdę dużą ilością wyświetleń, będzie bardzo dobrze promowana. Do tego dojdzie forum i sklep. Ważne aby usługodawca nie przysłał mi wiadomości że przekroczyłem jakiś limit jeśli nie jest to z góry określone. Jeśli jest to 100 gb do wykorzystania miesięcznie to żeby było to 100 gb a nie mniej.

3.Mnogość opcji. Interesuje mnie usługa odpowiadająca parametrom hostingowi www na hostgator.com. Opcją business Plan za 11,95$ miesięcznie. Co klient otrzymuje w jej zakresie nie będe wymieniał gdyż mozna sprawdzić na samym hostagatorze; http://www.hostgator.com/shared.shtml

 

To właściwie tyle. Jeśli ktoś zna pewną usługę, z przejrzystymi transferami do wykorzystania. Ponadto ze wszystkim co jest potrzebne; wordpressem, autoresponderem oraz intuicyjna i przyjazna nowym użytkownikom. To proszę o propozycje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zaiązku z tym, że dopiero rozpoczynam swoją przygodę i zdaję sobie sprawę iż nawet hosting www bezie wymagał ode mnie pewnego zagłębinia skłonię się jednak na początek ku hostingowi www. Miałbym prośbę o podanie usług które sprostają moim wymaganiom;

1.Możliwie najprostrza konfiguracja; dodawanie domen, ftp, autorespondery. Jeśli panel administracyjny jest rozbudowany to prosiłbym od razu o jakieś źródło informacji (faq, tutoriale) tak żebym mógł znaleść informacje jak co sobie zainstalować i poustawiać.

2.Usługa ma być pod stronę z na prawdę dużą ilością wyświetleń, będzie bardzo dobrze promowana. Do tego dojdzie forum i sklep. Ważne aby usługodawca nie przysłał mi wiadomości że przekroczyłem jakiś limit jeśli nie jest to z góry określone. Jeśli jest to 100 gb do wykorzystania miesięcznie to żeby było to 100 gb a nie mniej.

3.Mnogość opcji. Interesuje mnie usługa odpowiadająca parametrom hostingowi www na hostgator.com. Opcją business Plan za 11,95$ miesięcznie. Co klient otrzymuje w jej zakresie nie będe wymieniał gdyż mozna sprawdzić na samym hostagatorze; http://www.hostgator.com/shared.shtml

 

To właściwie tyle. Jeśli ktoś zna pewną usługę, z przejrzystymi transferami do wykorzystania. Ponadto ze wszystkim co jest potrzebne; wordpressem, autoresponderem oraz intuicyjna i przyjazna nowym użytkownikom. To proszę o propozycje .

 

1. Jeżeli chodzi o zwykły wspódzielony hosting, to niepotrzebne są żadne tutoriale. Opanowanie panelu cPanel czy Direct Admin zajmie Ci kilkanacie minut.

Wszelką pomoc także uzyskasz u administracji, gdzie podpowiedzą Ci do czego dany przycisk służy. W cPanelu (przynajmniej naszym, nie wiem jak u innych) jest wideotutorial z najwazniejszymi funkcjami cPanel.

Serwer współdzielony jest już ustawiony, więc ustawianie może się ograniczyć do zaparkowania domeny i wgrania plików na serwer.

 

2. Jeżeli firma oferuje 100GB to masz te 100 GB , nie masz mniej nigdy. Zawsze otrzymasz to za co płacisz w danej firmie.

3. NIe licz, że ktoś Ci zaproponuje ofertę nielimitowaną w dysku, możesz ewentualnie otrzymać nielimitowany transfer.

4. dodam tyko abyś pamiętał, że hostingi współdzielone mają limity np. zapytań do bazy czy obciążenia CPU serwera, które musisz przestrzegać

Zapraszam do zapoznania się z nasza ofertą:

Hosting z cPanel: http://www.mzhost.co...arehosting.html

Hosting z Direct Admin: http://www.mzhost.co.uk/shareda.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miło mi że znowu mój poradnik jest przytaczany :angry:

 

Już chyba 2 lata zajmuję się serwerami i ich podstawową konfiguracją i przyznaję bez bicia że nie jest to łatwe. Ciągle jakieś kłopoty, potrzeba skonfigurowania tego lepiej niż domyślne ustawienia - i zaczynają się schody... .

Potem jeszcze serwer poczty i ataki DDoS dadzą po dupie i można nieźle zniechęcić się do własnego serwera :) Już nie wspominając o innych drobniejszych problemach jakie wystąpią w międzyczasie.

 

 

Dlatego jeśli ktoś liczy że "zainstaluje" i będzie wszystko za niego robić i przede wszystkim działać bez problemu :) to VPS/dedyk nie jest dla niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×