Skocz do zawartości
omega04

Shoutcast

Polecane posty

Mam do zrobienia radyjko które będzie obsługiwało wiele pokoji, moje pytanie jest takie, czy potrzeba do tego róznych instancji shoutcasta czy istnieje możliwośc na jednym serwerku uruchomienia wielu pokoji. ?

 

Pozdr, omega04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do zrobienia radyjko które będzie obsługiwało wiele pokoji, moje pytanie jest takie, czy potrzeba do tego róznych instancji shoutcasta czy istnieje możliwośc na jednym serwerku uruchomienia wielu pokoji. ?

 

Pozdr, omega04

 

A co to są za pokoje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No np ze w jednym leci muzyka Techno a w drugim np Rock. Tak, żeby można sobie było przełączać. Albo żeby stworzyć taki formularz żeby użytkownicy mogli zakładać własne radia. I tu jest własnie pytanie czy np skrypt zakładający własne radio musi instalować następna instancje Shoutcasta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz oczywiście odpalać jeden plik sc_trans, ale z innym konfigiem. Pamiętaj jednak, żeby kolejne porty zwiększać o 2, np 8000, 8002, 8004 8006 itd. ...domyślam się, że chodzi to na Linuxie

./sc_trans /home/konfiguracje/1.conf

 

Najbardziej nie rozumiem tego:

Albo żeby stworzyć taki formularz żeby użytkownicy mogli zakładać własne radia. I tu jest własnie pytanie czy np skrypt zakładający własne radio musi instalować następna instancje Shoutcasta ?

Co to ma być? Darmowy hosting shoutcast ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Rozwiązałem tworzenie tych kanałów uruchamiając inne instancje fajnie wszystko śmiga, ale mam innym problem.

Jak zrobić, bądź czy istnieje jakaś możliwość aby można było odbierać strumień, który jest nadawany na serwer np w kodowaniu aac. Żeby słuchacze mieli do wyboru aac bądź mp3. Narazie zrobiłem to tak że stoją dwie instancje shoutcasta i na jedną jest nadawany mp3 a na druga za pomocą winampa jest konwertowany ten sam strumień w aac. Ale czy istnieje jakieś rozwiązanie żeby na samym serwerze postawić jakis np konwerter w locie, który pobierze strumień z jednego przekonwertuje o aac i wrzuci na drugi, gdyż dwa strumienie na serwer to dwa razy większe zużycie pasma. A przy większej ilości kanałów to już będzie robić problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba się nie zrozumieliśmy. Jak nadawać w aac to ja wiem mam nawet autopilota, z tym nie ma problemu. Po pierwsze serwer stoi na debianie bez X-ów i potrzebowałbym konwerter (jeśli wogóle taki istnieje) albo jakąś inną metodę która by zadziałała na samym serwerze a nie po stronie DJ. I dla mnie nie ma znaczenia w którą stronę czy z aac na mp3 czy na odwrót. Po prostu chciałbym aby ten program (konwerter) pobierał strumień localnie z tego shoutcasta i przesyłał go w innym formacie na drugiego shoutcasta tez localnie. Tak aby słuchacze mogli wybrać odpowiedni link czy chcą słuchać z aac czy z mp3 tego samego strumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×