Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Krasnal

Domena dla portalu regionalnego

Polecane posty

Witam,

proszę o radę - od kilku miesięcy prowadzę serwis powiatowy w domenie miastopowiatowe.info (miasto.info). W skład powiatu wchodzi jeszcze 4 inne miasta i w związku z tym proszę o radę...

 

 

1. Czy serwis promować pod jedną domeną miastopowiatowe.info czy wykupić dodatkowe domeny dla pozostałych 4 miast i promować serwis w każdym mieście pod inną domeną?

 

2. Serwis obecnie jest w domenie .info. Chciałem więc dokupić pozostałym 4 miastom domenę info. Niestety jedno z tych 4 miast ma zajętą domenę .info, w związku z tym zastanawiam się nad domenami nazwa24.pl. Doradźcie - co lepiej się prezentuje i jest łatwiejsze do zapamiętania: miasto.info czy miasto24.pl?

 

(Logo serwisu pozostałoby miastopowiatowe.info, jednak w dziale aktualności w nagłówkach byłyby nazwy domen: miasto.info lub miasto24.pl. Zastanawiam się nad tym, gdyż uważam, że łatwiej będzie zapamiętać potencjalnemu mieszkańcowi nazwę swojego miasta niż powiatu. Ponadto może bardziej go zaciekawić strona jego miasta niż jakiegoś sąsiedniego. Co o tym sądzicie? Oczywiście wszystkie domeny przenosiłyby na główną domenę portalu.)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miasto.info lepsza. Dlaczego? dlatego, że "24" to tylko moda, która niedługo minie.

www.di.pl tam napisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, na di.pl również napiszę...proszę jednak ustosunkować się do całego tematu - obecnie główna domena portalu to .info, jednak co sądzicie o dodatkowych domenach .info dla każdego miasta i w związku z tym promowanie serwisu w każdy mieście pod inną domeną? (uzasadnienie w pierwszym poście).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, gdybyś miał domenę typu: marka.pl/nazwaportalu.pl, a regionalne strony tworzyłbyś na subdomenach. Z domenami .info, .net, .com jest taki problem, że ludzie często o nich zapominają i usilnie wpisują .pl - jeżeli zamierzasz tworzyć ten portal przez lata, zadbaj o to, by użytkownikom dobrze to .info utknęło w pamięci. Inaczej, będziesz tracić ruch na rzecz .pl

 

O ile w przypadku zwykłych domen 24 to moda, o tyle w przypadku domen np. regionalnych uważam, że 24 pasuje. Wroclaw24.pl, Poznan24.pl - regionalny portal, poświęcony danemu miastu z newsami i ciekawymi rzeczami przez całą dobę - to mi pasuje.

 

Podaj adres tego portalu, z chęcią go zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

domeny.xdm.pl,

 

dziękuję za rady, jednak... obecnie portal działa pod domeną miasto.info

regionalne strony tworzyłbyś na subdomenach - ja się zastanawiałem nad osobnymi domenami, a nie subdomenami... wszystkie domeny z przekierowaniem na 1 portal miasto.info

 

 

jeżeli zamierzasz tworzyć ten portal przez lata, zadbaj o to, by użytkownikom dobrze to .info utknęło w pamięci. Inaczej, będziesz tracić ruch na rzecz .pl

.pl jest domeną urzędu miasta... ja bym się kierował że .info to informacje, więc może to sposób na zapamiętanie przez użytkowników...?Podaj adres tego portalu, z chęcią go zobaczymy.

Aktualnie nie ma się czym chwalić. Jak uda mi się rozwinąć portal, to pochwalę się za ok. miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×