Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
regdos

Wynagrodzenia w IT

Polecane posty

Gość

Trochę podpompowane propagandą te kwoty, ale powiedzmy, że jak był chwilowy boom u nas na IT i jak się ktoś dobrze ustawił, to dalej ciągnie tą trójkę czy czwórkę na rękę. Co prawda teraz wolą studentów lub absolwentów jako murzynków za 1500 (na szczęście netto), no ale nie jest źle (w porównaniu z innymi branżami i ogólnie z sytuacją w kraju).

A co do tego dlaczego się nie przyjęło "ile umiesz tyle masz", bo nasz rynek pracy jest przede wszystkim chory. W socjokapitaliźmie takie logiczne rzeczy nie przejdą - tutaj za dużo spekulantów i za wysokie podatki. Studenta, inwalidę, za grosze zatrudnić - pewnie. Z kolei jak płacą już sensownie, to trzeba tak zp...ć jak cholera. Stanowiska jeden przy drugim, ciasny pokoik i "jedziesz z koksem"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę podpompowane propagandą te kwoty, ale powiedzmy, że jak był chwilowy boom u nas na IT i jak się ktoś dobrze ustawił, to dalej ciągnie tą trójkę czy czwórkę na rękę. Co prawda teraz wolą studentów lub absolwentów jako murzynków za 1500 (na szczęście netto), no ale nie jest źle (w porównaniu z innymi branżami i ogólnie z sytuacją w kraju).

A co do tego dlaczego się nie przyjęło "ile umiesz tyle masz", bo nasz rynek pracy jest przede wszystkim chory. W socjokapitaliźmie takie logiczne rzeczy nie przejdą - tutaj za dużo spekulantów i za wysokie podatki. Studenta, inwalidę, za grosze zatrudnić - pewnie. Z kolei jak płacą już sensownie, to trzeba tak zp...ć jak cholera. Stanowiska jeden przy drugim, ciasny pokoik i "jedziesz z koksem"...

 

Nie jest tak źle jak piszesz ;)

 

ja 1,5 roku temu świeżo po studiach (ale już z 2 letnim doświadczeniem programisty) znalazłem pracę za 4k na rękę. Wystarczyło, że znałem MS SQL Server trochę lepiej niż średnia.

Prymusem na studiach nie byłem, geek'iem też nie jestem, więc się da. Tyle, że trochę trzeba być bezczelnym jak się pensje negocjuje ;). Ja krzyczałem, że chcę 5,5 na rękę, to zrobili wielkie oczy i po długim namyśle dali mi te 3,5 a po próbnym 4 :).

 

Także kwoty z raportu uważam za realne (przynajmniej w pomorskim i mazowieckim, bo o reszcie nie mam danych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×