Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mariusz_warka

foxnet.pl

Polecane posty

Planowałem sobie kupić konto na Foxnet.pl. Wszyscy piszą, że taki zły ten serwer, ale na Allegro mają powyżej 400 pozytywów. Niezadowolonych osób mało. Prawie wszystkim się podoba, a jak się komuś nie podoba to oddają kasę, a 30 zł za konto 500 MB to atrakcyjna oferta. Czy znacie serwer który miał by tak duży transfer, bo mi potrzebny. Chce tam postawić forum i konto mi duże nie potrzebne, ale właśnie transfer. Może zna ktoś taki serwer. I jeszcze jedno. W tym rankingu Foxnet ma przyzwoity wynik, bo powyżej 97%. Tyle by mi starczyło. Czy jest tu ktoś kto miał u nich konto długo i wszystko działało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

pozytyw jest jak dostaną konto, ale później juz sie nie da zmienic opini :], myślem ze były by wtedy same negatywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie :P

 

pozytywy ludzie wystawiaja po otrzymaniu konta ... jak sa jeszcze szczesliwi .... szkoda, ze komantarzy nie moga zmienic po kilku tygodniach uzytkowania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wami z tymi komentarzami, ale z drugiej strony Foxnet to przecież firma. Mają REGON i mogą ludziom faktury wystawiać, więc chyba tak nie mogą. Mi też trudno uwierzyć, że dają takie parametry za takącenę, ale z drugiej strony chyba nie mogą jawnie naciągać. Podają swoje dane na stronie. Wracając do mojego pytania. Czy znacie jakieś tanie konta z dużym transferem? Bo właśnie na transferze mi zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kazda firma hostingowa powinna dzialac oficjalnie (tzn. miec zarejestrowana dzialalnosc gospodarcza badz spolke) i nie mozna traktowac posiadania NIPu i REGONu jako plusa bo to jest obowiazkiem kazdego.

 

a co do firmy czy jej oferty na Allegro to ... nikt nie mowi o naciaganiu tylko o tym jak to dziala (a to widac w rankingu i wiele razy przewijalo sie w roznych rozmowach na forum)

 

nie sztuka sprzedawac uslugi na pograniuczu kosztow ... ale sztuka wywiazac sie z takich uslug profesjonalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie już się rozmyśliłem z korzystania z tej firmy, to może polecicie mi jakieś konto o wielkości 1 GB i transferze 10 GB i o rozsądnej cenie. Pełno tego lata na zagranicznych stronach (tzn. reklamy), ale nie wiem, która dobra. Może ktoś korzystał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zaryzykuje te 30zł... :P:)

Zobaczymy co to bedzie. Rok w sieci. Jakby byli beznadziejni to by sie nie zdolali utrzymac. Jest ryzyko, jest zabawa. A projekt jest niekomercyjny, bardziej nastawiony na fun wiec nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Foxnet wlasnie wskoczyl na top100.pl.

Mimo niskiego uptime'u jednak ciagle znajduja klientow.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ambrozy - to jakiś szablon wiec co w tym dziwnego

 

Wczoraj zapłaciłem i do tej pory mi konta nie zalożyli. Ma ktoś jakis numer telefonu do nich to zaraz zrobie porządek :P

 

Wysłany Czw 02 Cze, 2005:

 

Dobra, pierd*** te firme. Faktycznie niezly shit. Zeby na konto czekac dwa dni. Juz napisalem, zeby mi kase zwracali.

 

Teraz czas testowania host247.pl

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@tm - czy nie przesadzasz?

wczoraj wplaciles a dzisiaj nie masz jeszcze zalozonego konta :)

 

nie wiem czy wiesz ale .... duzo zalezy od banku (przewaznie przelewy ida jeden dzien, ale zdaza sie, ze i dluzej sie na nie czeka). Zdazaja sie nam tez klienci, ktorzy wplacaja kase na poczcie a wtedy kasa idzie ok. 3 dni.

 

kolejna rzecz to taka, ze fajnie i szybko moze Ci zalozyc konto takie Sync.pl - jedna osoba pracujaca kiedy chce i jak chce i majaca dostep do swojego konta - czyli taki czlowiek orkiestra co wszedzie ma dostep, wszystko sprawdzi i sam wszystko wykonuje :)

 

jesli jest bardziej rozbudowana firma (solidniejsza) to i obieg pieniedzy jest troszke inaczej przeprowadzony. Do konta przewaznie ma dostep tylko wlasciciel/e firmy (co ze wzgledow bezpieczenstwa jest bardzo powszechne i zrozumiale) a fizycznym zakladaniem kont zajmuja sie admini lub pracownicy dzialu obslugi klienta. To powoduje, ze informacje o wplatach sa przekazywane 1-2-3 razy dziennie (przewaznie banki maja po 3-4 sesje dziennie przychodzacych przelewow) i po tych sesjach mozna dopiero wiedziec kto wplacil i ile a kto nie. I na tej podstawie sa zakladane konta.

 

 

Tak jak to napisalem wyzej tak sie to odbywa w naszej firmie. I naprawde testowalismy rozne rozwiazania i takie rozwiazanie jak powyzsze jest najlepsze. My zakladamy konta "do 24 godzin" od momentu zaksiegowania pieniazkow lub otrzymania potwierdzenia zaplaty. Kiedys (rok temu) zakladalismy konta wszystkim, ktorzy sie zapisali a pozniej czekalismy na przelewy ... ale to rozwiazanie okazalo sie zle bo jak juz ktos mial konto to "jechal na maksa" a jak przyszlo do zaplaty to sie okazywalo a to, ze nie ma pieniazkow, a to ze zaplaci po wyplacie, a to ze zaplaci za dwa tygodnie itp... itd... i trwalo to strasznie dlugo a z wielu osob nie udalo sie wogule sciagnac zaplaty :P

 

Mozna zawsze przyspieszyc przeplyw pieniazkow, korzystajac z roznych systemow platnosci (mTransfer, MultiTransfer, Place z Inteligo, Przelewy24, Sezam itp...) ale jeszcze dlugo nie bedzie tak, ze wszystkie platnosci beda sie odbywaly w czasie rzeczywistym. No chyba, ze skoncentrujemy sie tylko na platnosciach SMSem lub/i Karta kredytowa.

 

 

@tm - jestem ciekawy jak Ty bys szybko i o kazdej porze dnia i nocy zakladal na bierzaco wszystkie konta :) i co 2 minuty robil przeladowanie stron www kont bankowych sprawdzajac czy cos nowego nie weszlo :)

fajnie sie krytykuje jak sie nie ma pojecia o realiach dzialania troszke wiekszej niz jednoosobowej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to nie mozna zrobic, jak w kazdej normalnej firmie, zakladania konta testowego automatycznie? I pozniej tylko po paru(nastu) dniach, jak nie ma pieniedzy na koncie to konto jest kasowane..

 

ah, zapomnialem, cpanel nie ma takiej mozliwosci w standardowej instalacji :>

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Bartos - zrobiłem przelew quickmoney - czyli wewnatrz Inteligo. Efekt - kase ma za sekunde. Ba, napisalem mu o tym fakcie. Odpisał i powiedzial, zebym mu podal login i haslo jakie chce miec na serwerze. No i od tego czasu cisza.

Wpłaciłem w poniedzialek wieczorem. Miał cały wtorek i duza czesc środy. Wybacz - za długo.

 

@ertcap - sa autoinstalatory kont do cpanela, tak, ze klient sam rejestruje i wplaca pieniadze. Z tym nie ma problemu. Tylko problemem jest dla takich 'firm', ze ten system kosztuje cos ok. 1000$ rocznie. Moze troche mniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o to co ma cPanel a czego nie ma

bo i bez tego mozna dawac konta testowe :P ale tak jak to napisalem mozna odrazu zakladac konta i czekac na wplate a jak jej nie ma to kasowac konta (tyle, ze to jest podwojna robota i to taka, ktora czesto idzie na marne a pozniej jeszcze potrzeba dodatkowego czasu i pieniedzy na przypominania, upominania, ponaglenia itd...)

 

dla malo uwaznych jeszcze raz to zacytuje:

 

Kiedys (rok temu) zakladalismy konta wszystkim, ktorzy sie zapisali a pozniej czekalismy na przelewy ... ale to rozwiazanie okazalo sie zle bo jak juz ktos mial konto to "jechal na maksa" a jak przyszlo do zaplaty to sie okazywalo a to, ze nie ma pieniazkow, a to ze zaplaci po wyplacie, a to ze zaplaci za dwa tygodnie itp... itd... i trwalo to strasznie dlugo a z wielu osob nie udalo sie wogule sciagnac zaplaty

 

 

@ertcap - co oznacza pojecie "normalna firma" w odniesieniu do firm hostingowych?

 

Wysłany Czw Cze 02, 2005 12:01 pm:

 

@tm - na czym polega ten autoinstalator? czy obluguje wszystkie banki i wszystkie rodzaje platnosci (np. karty kredytowe czy wplaty na poczcie) ?

w jaki sposob ten autoinstalator wie czy mam pieniadze na koncie czy nie?

 

chyba nie masz na mysli LPANELA ( www.lpanel.net ) bo on jest nie dostosowany do polskich warunkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ertcap - sa autoinstalatory kont do cpanela, tak, ze klient sam rejestruje i wplaca pieniadze. Z tym nie ma problemu. Tylko problemem jest dla takich 'firm', ze ten system kosztuje cos ok. 1000$ rocznie. Moze troche mniej...

Wiem. Dlatego napisalem, ze w standardowej instalacji nie ma.

Z tego to wiem to mozna to sobie chyba nawet w PHPie wydlubac (cPanel udostepna jakies API bodajze).

bo i bez tego mozna dawac konta testowe  ale tak jak to napisalem mozna odrazu zakladac konta i czekac na wplate a jak jej nie ma to kasowac konta (tyle, ze to jest podwojna robota i to taka, ktora czesto idzie na marne a pozniej jeszcze potrzeba dodatkowego czasu i pieniedzy na przypominania, upominania, ponaglenia itd...)

Przeciez to wszystko moze robic automat (zakladanie kont testowych, kasowanie po jakims czasie, wysylanie ponaglen itd). Jedyne co firma musi zrobic to tylko raz dziennie sprawdzac czy przyszly pieniadze i nacisnac powiedzmy jeden guzik w swoim panelu.

@ertcap - co oznacza pojecie "normalna firma" w odniesieniu do firm hostingowych?

Taka, gdzie biurokracja i uzeranie sie z pracownikami jest ograniczone do absolutnego minimum. Gdzie nie ma czekania az pracownik laskawie cos zrobi, co tak naprawde mozna by bylo zautomatyzowac.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie wszystkie autoinstalatory dzialaja tak samo - albo:

a) placisz z gory karta i kiedy system platnosci daje pozytywny zwrot to zakladaja konto

:) zakladaja i pisza - masz 14 dni blablabla - i moze ktos w firmie potwierdzic wplate, albo jak nie potwierdzi to konto jest automatycznie blokowane/kasowane po 14 dniach.

 

to nie lpanel - cos webauto costam... Nie pamietam dokladnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to to...

A jeszcze jedno na temat Foxnet.

 

W sumie nie bylem ich klientem. Oddali kase... Wiec OK. :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ponadto ich stronka jest troszke podobna do:http://www.onedollarhost.net

 

troszkę podobna? jest taka sama (prawie :D

 

 

mnie śmieszy jak firma reklamuje się, że robi strony, a sami mają szablon.. osobiście nienawidzę szablonów.. heh choć są pewne sfery i usługi w których są do tolerowania albo specjalne przypadki... np. 10 klientów na "pojutrze" to grafik łapie za gotowca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponadto ich stronka jest troszke podobna do:http://www.onedollarhost.net

 

troszkę podobna? jest taka sama (prawie :D

 

 

mnie śmieszy jak firma reklamuje się, że robi strony, a sami mają szablon.. osobiście nienawidzę szablonów.. heh choć są pewne sfery i usługi w których są do tolerowania albo specjalne przypadki... np. 10 klientów na "pojutrze" to grafik łapie za gotowca :D

 

No cóż, użycie szablonu na takiej stronie, jak np. strona firmy hostingowej świadczy o niej jak najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×