Skocz do zawartości
Danilo84

Rekordy CNAME w nawza.pl

Polecane posty

Witam. Jestem nowy i Potrzebuje Waszej POMOCY. Zarejestrowałem domene w nazwa.pl. Chcę skorzystać z google.aps konkretnie chodzi o mail. Podczas weryfikacji chcą zmiany rekordó CNAME. w nazwie tego nie robią bo trzeba mieć u nich serwer. Dowiedzialem się, że można przejść na zewnetrzne serwery w freedns.sgh.waw.pl i tam tez sie zarejestrowalem i utworzylem konta dla domeny. Dodalem taki wpis z pozycji CNAME:

 

cname.th.jpg

 

W panelu w nazwa.pl zmienilem serwy dna na takie jak podaja na freedns.sgh.waw.pl tj. fns1.sgh.waw.pl i fns2.sgh.waw.pl minelo 48 godzin i weryfikacja jest negatywna. Czy ktoś z kolegów może mi pomóc w poprawnej konfiguracji tego wszystkiego. Z góry dziękuje i czkam za odpowiedzią. Podaje też GG: 4045883 Daniel

post-10116-1271069331,93_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

freedns.sgh.waw.pl będzie przechodzić pewne perturbacje (http://42.pl/freedns.html) i moim zdaniem chwilowo to nie jest dobry wybór i w tym momencie może nie wszystko działać poprawnie. Na pewno zmienią się nazwy serwerów DNS po zmianach lokacji serwerów.

 

Sam teraz szukam dobrej alternatywy dla FreeDNS i chyba przyjdzie mi przeczekać problemy :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale jaja! Nieźle.. w sumie z jednej strony gościu źle zrobił, że bez umów i w ogóle tak "na gębę" to wszystko tam "miał".. z drugiej.. ciekawe jakie piep..e pijawki się dorwały i zaczęły wietrzyć szansę zagarnięcia czegoś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

By łatwiej uzyskać pomoc w tym dziale i spełnić wymogi regulaminu tego działu - napisz nazwę domeny która jest przedmiotem tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W panelu w nazwa.pl zmienilem serwy dna na takie jak podaja na freedns.sgh.waw.pl tj. fns1.sgh.waw.pl i fns2.sgh.waw.pl minelo 48 godzin i weryfikacja jest negatywnal

 

Z obrazka który wkleiłeś:

Jeśli wskazywany rekord jest poza bieżącą strefą, musisz użyć nazwy bezwzględnej z kropką na końcu.

Jeśli wskazywany rekord jest wewnątrz bieżącej strefy, to nie dodawaj domeny.

Ty nie użyłeś kropki na końcu więc w obecnej chwili Twoje DNSy działają tak:

google3d2d1...398.domena.pl kieruje na google.com.domena.pl;

Jeśli na końcu google.com dodasz kropkę to będzie:

google3d2d1...398.domena.pl -> google.com

Kropka jest bardzo istotna - jeśli kropki nie ma serwer "automatycznie" dokleja .domena.pl, jeśli kropki jest to tego nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×