Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
verde

Domeny niema a mimo to pisze że jest w systemie

Polecane posty

Witam. Mam pewien problem. Mianowicie chce do kona poziom USER w panelu  ispCP Omega dodać domenę, która kiedyś była dodana na serwerze, lecz została skasowana z tego konta. Teraz na to samo konto chce dodać ponownie domenę którą wcześniej skasowałem, lecz pisze mi cały czas że domena istnieje w systemie, z tym że ja jej nie widzę nigdzie. 

 

W panelu DA jeśli miałem taki problem wiedziałem gdzie wchodzić i kasować " na siłę" domenę i ponownie dodawałem, niestety w panelu  ispCP Omega nie wiem gdzie na tzw "na siłę " skasować domenę z systemu, lub gdzie ona może być, że panel cały czas mi tu krzyczy, że domena jest już dodana/przypisana do serwera.

 

 

 

 

Jakie rady ? Męczę się z tym już z 3 tygodnie i chyba wszytko co gdzieś wyczytałem testowałem i nic ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

cpanel ma coś takiego jak

 

/etc/userdomains, gdzie przechowuje domeny różnych użytkowników

 

może iscp też ma coś takiego?

 

ewentualnie poczekaj na Guźca, on jest master od tego softu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem. Mianowicie chce do kona poziom USER w panelu  ispCP Omega dodać domenę, która kiedyś była dodana na serwerze, lecz została skasowana z tego konta. Teraz na to samo konto chce dodać ponownie domenę którą wcześniej skasowałem, lecz pisze mi cały czas że domena istnieje w systemie, z tym że ja jej nie widzę nigdzie. 

 

W panelu DA jeśli miałem taki problem wiedziałem gdzie wchodzić i kasować " na siłę" domenę i ponownie dodawałem, niestety w panelu  ispCP Omega nie wiem gdzie na tzw "na siłę " skasować domenę z systemu, lub gdzie ona może być, że panel cały czas mi tu krzyczy, że domena jest już dodana/przypisana do serwera.

 

 

 

 

Jakie rady ? Męczę się z tym już z 3 tygodnie i chyba wszytko co gdzieś wyczytałem testowałem i nic ... 

Z panelu usera czyli nie masz dostępu do serwera jako administrator czy reseller? Może być tak że domena jest już dodana, ale po prostu do innego konta, wtedy system ci nie pozwoli tego zrobić i to jest oczywiste. Jeśli masz dostęp do bazy to w domena może być w kilku tabelach, w zależności czy została dodana jako domena, subdomena, alias domeny, czy alias subdomeny.

 

Sprawdź po kolei:

select * from domain;
select * from domain_aliasses;
select concat(subdomain_name, '.', domain_name) as domena From domain,  subdomain where subdomain.domain_id=domain.domain_id;
select concat(subdomain_alias_name, '.' ,subdomain_name, '.', domain_name) as domena From subdomain_alias, subdomain, domain where subdomain_alias.alias_id=subdomain.subdomain_id AND subdomain.domain_id=domain.domain_id;

 

 

jak już namierzysz, to zobacz jakie ma id i po prostu ją wywal z odpowiedniej tabeli. Potem jeszcze trzeba by ją usunąć z

/etc/ispcp/postfix/working/domains

i z

/etc/postfix/ispcp/domains

i wykonać:

postmap /etc/postfix/ispcp/domains

 

Ale to jest dziwne że domena ci się nie usunęła, sprawdź czy ci działa proces ispcp_daemon:

pidof ispcp_daemon

A jeśli tak, to zaloguj się na admina, przejdź do Narzędzia -> ISPCP Debugger i zobacz czy w Linku "wykonaj żądania" jest liczba większa niż 0. Jeśli tak to kliknij, jeśli system napisze kod 250 i pojawi się zero to powinno się naprawić, jeśli nie, to znaczy że masz coś namieszane w bazie i jest z tym więcej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok domenę dodałem. Jednak coś było nie tak,m jakieś resztki zostały w wpisach. Bardzo przydatne informacje wyżej :) jeszcze nikt tak rzeczowo nie odpisał mi na wyżej zadane pytanie.

 

 

 

 

Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×