Skocz do zawartości
kubu65

Podpięcie domeny pod 2-3 serwery

Polecane posty

Witam,

posiadam serwer (zwykły virtual) w polsce i vps w usa, oraz domenę wykupioną w home.pl. Aktualnie domena jest podpięta tylko pod vps jako jako dns ns1.xxxxx.pl i ns2.xxxxx.pl. Chcę podpiąć domenę pod serwer w polsce gdzie będzie strona a na vps przeważnie subdomeny (konta klientów), ale również potrzebuje dns. Cy mogę podpiąć dns1-2 serwer w polsce a dns3-4 pod vps i czy na obydwu serwerach domena może być podpięta jako dns. I kolejne pytanie bo przymierzam się do zakupu jeszcze jednego vps w niemczech gdzie też będę potrzebował podpięcia dns, co wtedy zrobić? Wystarczy że pod vps będą dns podpięte tylko pod 1ip (teraz podpiąłem pod 2 różne).

 

Kurde ale namieszałem, jeszcze raz:

3 serwery, jedna domena, wszędzie jako adresy dns. Da radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam serwer (zwykły virtual) w polsce i vps w usa, oraz domenę wykupioną w home.pl. Aktualnie domena jest podpięta tylko pod vps jako jako dns ns1.xxxxx.pl i ns2.xxxxx.pl. Chcę podpiąć domenę pod serwer w polsce gdzie będzie strona a na vps przeważnie subdomeny (konta klientów), ale również potrzebuje dns. Cy mogę podpiąć dns1-2 serwer w polsce a dns3-4 pod vps i czy na obydwu serwerach domena może być podpięta jako dns. I kolejne pytanie bo przymierzam się do zakupu jeszcze jednego vps w niemczech gdzie też będę potrzebował podpięcia dns, co wtedy zrobić? Wystarczy że pod vps będą dns podpięte tylko pod 1ip (teraz podpiąłem pod 2 różne).

 

Kurde ale namieszałem, jeszcze raz:

3 serwery, jedna domena, wszędzie jako adresy dns. Da radę?

 

Nie rozumiem za bardzo co masz na myśli pisząc że "domena ma być podpięta jako dns".

Jeśli chcesz aby jedna domena była utrzymywana na trzech serwerach dns, to nie ma problemu, podobnie jak nie ma problemu żeby jeden adres domenowy wskazywał na trzy serwery www. Napisz może po prostu jaka to domena i co chcesz osiągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zakładam specyficzny hosting i potrzebuje jak najniższych transfery pomiędzy serwerowniami hotfile.com i rapidshare.com przez co potrzebuje dwa vps w okolicach serwerowni tych firm. Na polskich serwerze chce mieć stronę hostingu, a na vps strony klientów jako subdomeny.

 

Czyli bez problemu mogę podpiąć domene pod 3 różne ip i kolejno dać ns1.xxxx.pl, ns2.... ns3.... i pod każdy serwer będę mógł podpiąć inną domenę na te adresy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez problemu mogę podpiąć domene pod 3 różne ip i kolejno dać ns1.xxxx.pl, ns2.... ns3.... i pod każdy serwer będę mógł podpiąć inną domenę na te adresy.

 

Nie mam pojęcia - nie rozumiem o czym piszesz. Domeny się nie "podpina pod IP", domenę można wydelegować na serwer DNS a dopiero na tym serwerze konfiguruje się rekordy tej domeny na różne adresy IP. To jakie IP ma serwer nazw domeny nie ma żadnego związku z IP rekordów domeny. Owszem, na jednym serwerze DNS można ustawić wiele domen, tak samo jak jedną domenę można wydelegować na wiele serwerów DNS, i tak samo wiele rekordów jednej domeny można ustawić na różne adresy IP.

Obejrzyj sobie może najpierw filmik bo mam wrażenie że nie bardzo sam się łapiesz w tym co chcesz zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pokręcić sie nie dało? :)

 

Może chodzi mu o to, żeby główna domena wskazywała na serwer w Polsce. A subdomeny zostały na VPSach. I na reszcie VPSów były zapasowe dnsy...

kubu65.. wszystko zależy od tego jak skonfigurujesz sobie dnsy i VPSy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi mu o to, żeby główna domena wskazywała na serwer w Polsce. A subdomeny zostały na VPSach. I na reszcie VPSów były zapasowe dnsy...

 

Mniej więcej tak bo w polsce będzie strona a na vps konta klientów jako subdomeny, dobra dzięki rozumie że wszystko idzie zrobić tylko wystarczy troche pokombinować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem otwierać nowego tematu, tym bardziej że to dalej ta sama, lub bardzo podobna sprawa. Nigdy nie miałem doczynienia z WHM/cPanel bo zawsze na DA i Plesku pracowałem, a że nie jestem jakiś pro to i tak zawsze na pamięć podstawowe funkcje a jak coś większego to od razu google i wszelkie możliwe pomoce, no ale do rzeczy.

 

Mam serwer vps, który chce skonfigurować, w taki sposób aby nadawało się zakładania kont klientów jako subdomeny. Na VPS będą strony klientów a na innym wirtualnym hostingu cała strona. Po dodaniu domeny do obydwu serwerów elegancko subdomeny śmigają na obydwu hostingach. Jednak główna domena (wrizu.pl) wskazuje na vps.

Z tego co czytałem muszę zmienić adres ip wskazywania domeny lub coś takiego, w panelu na cPanel. Jednak problem polega w tym że po dodaniu domeny dns jako do roota nie mogę edytować dns bo wyskakuje:

"zone wrizu.pl/IN: loaded serial 2010040401 OK Unable to parse zone: There was an error while loading the zone for wrizu.pl. Please correct any errors in this zone manually and try again. The exact error from the parser was: expected valid mname, line 4 ."

Mogę tam również edytować dns subdomen i nie ma żadnych błędów. Myślę, że dobrze zrobiłem dodając domenę do roota, ale jak zrobić, żeby wskazywało na poprawny hosting?

 

I tak dodatkowo, przy zakładaniu konta jest pole "DNS Settings" i bez zaznaczenia którejś z opcji jest pusto. Powinienem ustawić gdzieś jakieś standardy?

 

 

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę opcji edytuj więc dodaje kolejny post.

 

Nawet nie wiem co zrobiłem, ale edycja dns domeny dodanej do roota - czyli głównej otwiera się normalnie, więc pozostaje już tylko moje jedyne pytanie.

Co zmienić żeby wskazywało żeby główna domena wskazywała na główny serwer.

 

 

czy mam zedytować: wrizu.pl A ip

i w pole ip wpisać ip drugiego serwera?

i wtedy będzie:

wrizu.pl A ip_serw2

ns.wrizu.pl A ip1_vps

ns2.wrizu.pl A ip2_vps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skonfigurowałem to w taki sposób, ale dalej coś nie chodzi i domena wskazuje na vps

00251.jpg

te nadres ip 91.203.133.252 to id które jest w DA W hekko.pl ja kdaje konfiguracja dns. Dobrze dałem, czy mam dać ip któreś z adresów dns.

 

 

dodaje jeszcze screena z konfiguracji w home.pl

00387.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieje, że już nie będę musiał udzielać się w tym temacie, no ale cóż problem za problemem. Główna domena już elegancko przekierowuje na polski serwer i nie ma żadnych problemów.

Problem jest z subdomenami. Po prostu nieraz chodzą a nieraz nie, tak o sobie od niechcenia, a przeważnie pochodzą 2-3 dni i potem dupa, najlepsze rozwiązanie to zmiana nazwy subdomeny. Problem jest raczej nei tyle z działaniem serwera co dalej coś z dns ponieważ mozilla wogóle nie widzi serwera.

 

Chciałbym się upewnić czy dobrze zakładam te subdomeny. Ponieważ to tak jakby konta dla klientów zakładam nowe konto jako domenę wpisuje costam.wrizu.pl, w ustawieniach DNS :

1. Use the nameservers specified at the Domain's Registrar - zostawia mneizaznaczone poneiważ jest ns.wrizu.pl i ns1.wrizu.pl więc jest ok

2. Overwrite any existing DNS zones for the account - zostawiam niezaznaczone, czy to może mieć jakieś znaczenie na działanie subdomeny?

 

Może jakieś inne pomysły, albo podajcie co mam sprawdzić czy mam dobrze to posprawdzam.\

 

 

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×