Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kolopik

Sponsoring?

Polecane posty

Witam. Zauważyłem, że na forum mówi się dość sporo o sponsoringu, dlatego piszę ten temat.

Dokładniej... Jestem młodym człowieczkiem, który chciałby nauczyć się administracji serwerów linux/unix 'owych.

Raz na jakiś czas wykupuję sobie serwer VPS by na nim się szkolić, ale to jest trochę nudne, ponieważ kiedy sam z niego korzystam wszystko jest w porządku.

Chciałbym spróbować czegoś innego np "praktyki" w jakiejś firmie hostingowe (wiadomo, że tam są użytkownicy, coś się dzieje, coś się psuje itd). Wtedy mógłbym nabrać ogromnego doświadczenia, ale "zatrudnienie" w takiej firmie jest dla mnie nieosiągalne. Nie mam znajomych w tej branży.(niestety).

Przejdę dalej...

Głupio mi, ale napiszę.

Chciałbym prosić jakąś firmę hostingową o sponsoring serwera VPS. Na utrzymanie takiego serwera mnie nie stać, dlatego jadę po najniższych cenach na rynku. Co za tym idzie-niskie parametry.

Po co to wszystko? Dlatego, że "praktyki" w firmie hostingowej dla mnie są nieosiągalne, myślałem nad darmowym hostingiem stron www. Miałoby to wszystko działać na następujących zasadach.

Firma, która zasponsorowałaby serwer miałaby także jakieś korzyści. Myślałem nad dodaniem reklam firmy hostingowej do mod_layout'u . Ja nie czuję potrzeby by na tym zarabiać. Chciałbym się nauczyć administracji. Wiadomo, że miałbym przy tym więcej roboty co za tym idzie praktyki.

Wstydzę się was o to prosić, ale jakoś się przełamałem i myślę, że coś z tego wyjdzie ;)

Trochę chaotycznie to wszystko napisałem...

Jeśli jest ktoś zainteresowany moją prośbą prosiłbym o kontakt na PW.

Dziękuję.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie korzystaj z VirtualBOX, albo w ionic vps masz za niecałe 21zł miesięcznie.

 

a za granicą jeszcze taniej. Jeżeli będziesz bardzo zdeterminowany to bez problemu zaoszczędzisz te 20zł miesięcznie. Ponad to dziadki może jeszcze sypną groszem ;). Pogadaj z rodzicami, może ci opłacą coś takiego, nie są to jakieś ogromne koszta. A podejrzewam, że o sponsoring będzie trudno, bo takich młodych, zdolnych jest baaardzo dużo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[Chciałbym spróbować czegoś innego np "praktyki" w jakiejś firmie hostingowe (wiadomo, że tam są użytkownicy, coś się dzieje, coś się psuje itd). Wtedy mógłbym nabrać ogromnego doświadczenia, ale "zatrudnienie" w takiej firmie jest dla mnie nieosiągalne. Nie mam znajomych w tej branży.(niestety)

Żadna poważna firma nie pozwoli sobie abyś zdobywał doświadczenie na produkcyjnych maszynach - trafisz jakiś poważniejszy problem i co będziesz się uczyć 3 dni jak go rozwiązać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Ile wydajesz miesięcznie na słodycze?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(;) ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro używasz VPS'a tylko i wyłącznie do testów,

nie masz na nim żadnej strony która powinna być widoczna 24/7,

zakup na allegro.pl jakiś stary komputer marki DELL GX... (np. GX50, 260 itp)

(oczywiście możesz inny - podałem przykład DELLA bo sam używam)

i uruchom na nim to co potrzebujesz. Możesz eksperymentować ile tylko Ci się podoba.

Możesz uruchomić go na ile i kiedy chcesz.

 

debb.pl już upadł? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile wydajesz miesięcznie na słodycze?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(;) ;))

 

Nie mam 10 lat :|

A ty ile wydajesz?;]

 

Nie będę się spowiadał jak wygląda sytuacja materialna w mojej rodzinie.

Kiedyś utrzymałem serwer 4 miesiące, ale niestety nadszedł dzień, kiedy brakło na jego przedłużenie.

 

Dostałem już kilka "propozycji" na PW, także temat może polecieć do kosza :)

 

 

Już cudowałem z serwerem w domu, ale nie mam zewnętrznego IP :)

 

PS skąd wiesz o debb.pl ?:| Ja tam tylko stronę robiłem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Nie mam 10 lat :|

A ty ile wydajesz?;]

To był żart ;)

 

Ja nawet nie liczę ile wydaje... (wiem, to źle ;))

 

Już cudowałem z serwerem w domu, ale nie mam zewnętrznego IP

 

No-ip?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To był żart ;)

 

Ja nawet nie liczę ile wydaje... (wiem, to źle ;))

 

 

 

No-ip?

Przepraszam bardzo, ale co da No-IP w przypadku braku przekierowanych portów u dostawcy (potocznie braku zewnętrznego IP) ?

 

@Damian

Na utrzymanie takiego serwera mnie nie stać, dlatego jadę po najniższych cenach na rynku. Co za tym idzie-niskie parametry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Przepraszam bardzo, ale co da No-IP w przypadku braku przekierowanych portów u dostawcy (potocznie braku zewnętrznego IP) ?

Zmęczenie. Pomyliłem ze zmiennym IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×