Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

 

Chciałbym się Was drodzy forumowicze poradzić co do zakupu routera. Potrzebuję go pod łącze symetryczne 50Mbps z PL-IX(światło) więc musi mieć obsługę PGB. Potrzebuję coś taniego co by się sprawdziło.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym się Was drodzy forumowicze poradzić co do zakupu routera. Potrzebuję go pod łącze symetryczne 50Mbps z PL-IX(światło) więc musi mieć obsługę PGB. Potrzebuję coś taniego co by się sprawdziło.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

Chyba BGP? Najtaniej zwykły serwer + oprogramowanie. Router to dość nie małe kwoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mój błąd litery poprzestawiałem :) Tak nie mały bo za używany powiedzieli mi najmniej 5500zł, czy mógłbyś mi coś więcej powiedzieć jak zrobić ze zwykłego serwera router ? Z tego co się orientuję można łącze dzielić Linuxem lub FreeBSD jednak nigdy się w to nie zagłębiałem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak posiadam zajmuję się tym mój ISP. Mam około miesiąca co by zakupić lub samemu uruchomić router do podziału łącza dynamicznie. Będę próbował z tymi programami co mi napisałeś mam nadzieję że nie będzie z tym problemu zawsze to jakaś oszczędność na routerze.

 

Pozdrawiam

 

PS: Rozumiem że takowy sprzęt obsłuży również interfejs ATM ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Witaj,

 

Jaki budzet, oraz w jakim sektorze pracuje twoja firma.

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że takowy sprzęt obsłuży również interfejs ATM ?

Jeśli sobie kupisz do niego kartę ATM na PCI to tak.

Tylko... to może być dosyć droga zabawka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżet 15 tysięcy złotych razem z serwerami. Niewielka serwerownia o powierzchni 20m^2 już przygotowana tzn. zrobiłem tam już klimatyzację, czujniki dymu, zasilanie 35kv, monitoring, mam już 1 szafę i 2 serwery 2u do testów(teraz kładę podłogę panelową:) ). Mamy aż 3 światłowody poprowadzone do budynku, włókna jednomianowe, interfejs ATM no i BGP.

 

Łącze jak pisałem od PL-IX 50Mbps symetrycznie prowadzone dwiema trasami telekomunikacyjnymi.

 

Serwery będą utrzymywały dane lokalnych placówek urzędu miasta, sanepidu oraz prywatnych firm, dodatkowo spora część pójdzie w dzierżawę przez internet + własny użytek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym się Was drodzy forumowicze poradzić co do zakupu routera. Potrzebuję go pod łącze symetryczne 50Mbps z PL-IX(światło) więc musi mieć obsługę PGB. Potrzebuję coś taniego co by się sprawdziło.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

zastanow sie na spokojnie czy wiesz co robisz

 

ew znajdz sobie kogos do wspolpracy kto wie co ATM, BGP,PI,ASN etc

(no i czym sie rozni kV od kW)

 

powaznie mowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(no i czym sie rozni kV od kW)

No i jeszcze do tego co to są

włókna jednomianowe

 

PS: Karta ATM-STM1-Fiber do komputera (na złącze PCI) to tak mniej więcej 2,5tys. zł za sztukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Cisco 7200 VXR

C7200 2FE /E Dual Fast Ethernet In/Out Controller (niech ciebie nazwa nie myli, router jest gbit)

dodatkowy atut - moduły SFP

 

Bardzo fajne sa karty pod ATM.

Z niemiec jednego sprowadzilem za ok. 4.000 E

 

W razie pytań pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a routerek postaw sobie na dystrybucji opartej na freebsd a nazywa się ona pfsense :) szybko i ładnie skonfigurujesz bgp oraz kolejki co do łącza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie ekspertem może nie jestem ale co nieco wiem na ten temat i dam sobie z tym radę sam.

Dzięki bardzo za pomoc już mam na serwerze Vyatta'e i powoli ją konfiguruję. Mam w chwili obecnej sieciówkę z wyjściem optycznym, jak się zjawi technik od łącza to się dowiem czy ta wystarczy czy muszę zakupić z ATM (znalazłem całkiem fajną za 2200zł).

 

Pozdrawiam i wielkie dzięki za pomoc, ja będę chciał o coś zapytać jeszcze to pozwolę sobie napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cisco 7200 VXR

C7200 2FE /E Dual Fast Ethernet In/Out Controller (niech ciebie nazwa nie myli, router jest gbit)

dodatkowy atut - moduły SFP

 

Bardzo fajne sa karty pod ATM.

Z niemiec jednego sprowadzilem za ok. 4.000 E

 

W razie pytań pisz

 

 

A na cholere mu 7200 do 50Mbit?!

 

m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×