Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Zoltir

Własny hosting + inne.

Polecane posty

Dobry Wieczór!

Naszło mnie ostatnio takie myślenie: "Może by wreszcie zacząć zarabiać...".

Ogólnie z punktu widzenia użytkownika jest to dosyć dobra praca.

Dobra do rzeczy:

 

Chciałbym zrobić własny hosting:

 

Najpierw na koncie reseller. Powiedzmy 10GB Miejsca i 50GB Transferu. Na średniej maszynie.

Gdyby się już coś ruszyło (wychodziłbym na +) to wiadomo Własny Server.

 

//Tu właśnie do ekspertów

Czy i przez jaki czas mogę prowadzić działalność zarobkową bez rejestracji firmy? Bo wiadomo firma == opłaty. Nie mówię, że hosting bez firmy! Tylko początkowo, później oczywiście tak (czytaj 1/2 - 1 rok MAX).

//Koniec dla ekspertów

 

Gdyby nadal się wszystko rozwijało dosyć dobrze to można pomyśleć nad Hostingiem dla firm:

Nowy serwer z administracją.

Następnie sprzedaż domen i WebDesign/WebMastering (tym zajmowałaby się inna osoba).

Dalej (daleeeeeeeeeeeeeka) przyszłość może własna serwerownia.

 

Czy jest to realne?

Ile potrzeba na rozruch i przykładowy miesiąc użytkowania.

Jak przekonać klientów ze mają przyjść właśnie do mnie "nowego"?

 

Wątek będę kontynuował w miarę waszych wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bede zbyt nieprzyjemny, bo zakladam ze jestes nowy i chcesz dobrze. Przyjmij wiec jedynie moja dobra rade i wez sie za cos innego - wyjdzie i Tobie i innym na zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry Wieczór!

Naszło mnie ostatnio takie myślenie: "Może by wreszcie zacząć zarabiać...".

(...)

 

Taka strategia to najprostsza droga do stworzenia kolejnej firmy Krzak i potencjalnego bankruta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo zakladam ze jestes nowy i

Jestem NIE nowy :) Znam rynek :) Miałem przyjemność juz z kilkoma mniej i bardziej "rozwinientymi" firmami.

 

 

Taka strategia to najprostsza droga do stworzenia kolejnej firmy Krzak i potencjalnego bankruta.

Myślałem, liczyłem, analizowałem już to dosyć dawno ale nigdy nie miałem odwagi? Ochoty? Kasy? Czy też czasu na powiedzenie sobie tak: "Zaczynam to naprawde..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem NIE nowy :) Znam rynek :)

 

Znasz rynek i chcesz sie w to pchać? Chyba jednak nie zabardzo wiesz na co się porywasz.

Jaka miałaby być twoja grupa docelowa? Opierając ofertę na resellerze nie masz możliwości konkurowania z większością ofert taniego hostingu tak aby przynosił zyski.

 

 

Ostatni przykład z forum podobnego działania:

http://www.webhostingtalk.pl/viewtopic.php...der=asc&start=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem NIE nowy :) Znam rynek :) Miałem przyjemność juz z kilkoma mniej i bardziej "rozwinientymi" firmami.

(...)

Myślałem, liczyłem, analizowałem już to dosyć dawno ale nigdy nie miałem odwagi? Ochoty? Kasy? Czy też czasu na powiedzenie sobie tak: "Zaczynam to naprawde..."

 

ktos kto naprawdę wie co robić i zna sie na tym nie zadaje głupich pytań na forum tylko działa to po pierwsze, po drugie aby legalnie prowadzić działalność gospodarczą trzeba ją najpierw zarejestrować, a potem płacić zus i inne podatki (prorynkowa partia PO miała ogromne szanse na zwycięstwo w tych wyborach i o mały włos a sytuacja mogłaby się poprawić, ale g... z tego wyszło i będziesz musiał "solidarnie" płacić, choćby to oznaczało całkowite bankructwo i nie licz że to się szybko zmieni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba jednak nie zabardzo wiesz na co się porywasz.

 

Do tego mam mieszane uczucia. TZN nie do innych firm lecz Was Ludzi! Każdy hosting ma być super: Tani, Profesjonalny i 100% UT. Ale tak sie nia da. Jedzenie z Biedronki nigdy nie dorówna temu co kupisz w "normalnym" sklepie.

 

Jaka miałaby być twoja grupa docelowa?

Przeczytaj dokładnie mój pierwszy post.

 

Opierając ofertę na resellerze

Jeszcze raz proszę przeczytaj 1 post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tego mam mieszane uczucia. TZN nie do innych firm lecz Was Ludzi! Każdy hosting ma być super: Tani, Profesjonalny i 100% UT. Ale tak sie nia da. Jedzenie z Biedronki nigdy nie dorówna temu co kupisz w "normalnym" sklepie.

 

Wytlumacz to tym ludziom, ktorzy kupuja 500 MB miejsca bez limitu transferu za 15 zl rocznie, a potem jeszcze robia szum na forach, ze nie dziala. To nie jest rynek, gdzie jest miejsce na "kiepawe" hostingi z uptime 85%. Jest tyle dobrych, tanich ofert, ze albo bedziesz tani i dobry, albo drozszy i idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja myślałem nod czymś takim jak:

Początkowo konto reseller i Tani i Dobry hosting.

Gdy już zarobie coś więcej to Własny server i rejestracja działalności.

Po czasie (dosyć długo) gdy już wszystko by jakoś samo się robiło chodzi mi o "reklame". Tzn. żeby ludzie sami przychodzili i zdobyli by zaufanie. Można by pomyśleć o Nowym serverze w jakiejś dobrej firmie z nadzorem 24h admina i hostingiem dla firm.

Co w na to?

 

 

----------------

Aaa smartpointer, z takim podejściem to napewno od ręki bym upadł. Ja bym myślał że To jest dobre a w rzeczywistości było by to złe. Dletego najpierw powinno się to konsultować z ludzmi. Dojść do czegoś co będzie odpowiadało większości (bo wszystkim to się nie da :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zoltir, nie roznisz sie (ani Twoj tok rozumowania) niczym od dziesiatkow tak samo nagrzanych na wlasny "biznes" (taki niestety przez bardzo male "b"). Zapewne podobnie jak oni myslisz, ze Twoim poprzednikom sie nie udalo, ale Tobie sie uda. Tez mieszkasz sobie z rodzicami, chcialbys zarobic na dodatkowe kino (nawet z pop cornem) i jestes w stanie podjac to "ryzyko", "inwestujac" 50 zl miesiecznie w resellera. Nigdy nie pracowales (chyba ze w wakacje pare zl Ci wpadlo) - inaczej w ogole bys sie nie bawil w takie smieszne kwoty.

 

Nie jestes powazny i nikt Cie tak w tym momencie nie trakuje. Wez sobie prace, chocby na pol etatu - zarobisz wiecej i wyjdzie to na zdrowie zarowno Tobie, jak i innym.

 

Wystarczajaco wielu hostingowych idiotow mamy na rynku - nie dolaczaj do ich grona.

 

P.S. Kolejny moj post bedzie jeszcze bardziej "krytyczny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja myślałem nod czymś takim jak:

Początkowo konto reseller i Tani i Dobry hosting..

 

Na resellerze nie będziesz ani tani, ani dobry. Po prostu to policz.

 

Gdy już zarobie coś więcej to Własny server i rejestracja działalności.

 

Czyli na początku chcesz robić na czarno? Eh, kolejna nieuczciwa konkurencja psująca opinię o branży...

 

Po czasie (dosyć długo) gdy już wszystko by jakoś samo się robiło chodzi mi o "reklame". Tzn. żeby ludzie sami przychodzili i zdobyli by zaufanie. Można by pomyśleć o Nowym serverze w jakiejś dobrej firmie z nadzorem 24h admina i hostingiem dla firm.

 

Twój plan jest generalnie bezsensu. Sensowna droga jest taka:

 

- Zdobywasz fundusze na utrzymanie przez jakiś czas sensownej (na początek) infrastruktury. Powinna to być kwota przynajmniej w okolicach 5K zł.

- Uczysz się administracji albo znajdujesz wspólnika który jest świetnym administratorem (wtedy możecie podzielić się też poczatkowymi kosztami)

- Rejestrujecie DG

- Wynajmujesz w miarę porządny serwer dedykowany i go odpowiednio przygotowujesz

 

Wtedy możesz być naprawdę tani i dość dobry. Generalnie albo jesteś bardzo tani, albo drogi i masz dobrą reklamę (a to są koszty znacznie wyższe niż wspomniane 5K zł). Jest sporo dobrych hostingów za niewygórowaną cenę, jest mało prawdopodobne, zeby Twoja oferta na resellerze (czyli niezbyt tania i niezbyt dobra) przyciągneła jakieś większe grono osób sama z siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz robic ten hosting w pojedynke?!?!?!

Jesli tak to sobie odpusc bo nie da sie juz tego robic w pojedynke chyba ze chces zarobic jedynie na kino i kolejnego browara.

Spojrz w top100, mylisz ze te tanie budzetowe hostingi jak je sie okresla sa coraz lepsze, coraz bardziej profesjonalne i z pewnoscia pracuje przy nich wiecej niz jedna osoba.

Nie dasz rady zajmowac sie reklama, zarzadzaniem serwerem, rozliczaniem kont itp. To nie jest latwy kawalek chleba jak sie wydaje niektorym. Oczywiscie mozna zarobic ale trzeba miec dobrze przemsylana strategie i pewna wiedze.

Poza tym zeby moc konkurowac z czolowka buzdetowcow musialbys zaoferowac cos ekstra a to juz teraz nie jest takie proste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwestujac" 50 zl miesiecznie

 

Gdy będe miał zamiar zacząc to robic to na pewno nie z 50zł w kieszeni :) Jak już to z ok 5-8tys. zł.

 

Neas takich właśnie lubie ludzi! Mówisz konkretnie. Sprowadzasz mnie do tego że:

"Najpierw firma, serwer własny - nie reseller".

Może też tak sie stanie ja mówisz... Albo i napewno...

 

Chcesz robic ten hosting w pojedynke?!?!?!

Początkowo tak. W miare rozwoju znajde kogoś do pomocy.

 

P.S. Kolejny moj post bedzie jeszcze bardziej "krytyczny".

Proszę bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×