Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
linkojad

Serwis pod 100TB

Polecane posty

Witam,

 

Potrzebuję rozwiązanie które będzie obsługiwało serwis hostingujący zdjęcia. (typu flickr)

Na początek potrzeba 100TB ruchu oraz 10TB miejsca oraz w miarę czasu potrzeby będą wzrastać.

 

Jakie rozwiązanie będzie najlepsze i najtańsze?

1. OVH i np. dwa dedyki (po 40TB ruchu na miesiąc na serwer)

2. Dedyk w OVH i hostowanie zdjęć w amazon (chyba nie jest to tanie)

3. inne? kupić na własność serwery i gdzies umieścić w PL, jest gdzieś coś lepszego i tańszego niz OVH?

 

Z góry dzięki za wszystkie informacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek potrzeba 100TB ruchu oraz 10TB miejsca oraz w miarę czasu potrzeby będą wzrastać.

Jakie rozwiązanie będzie najlepsze i najtańsze?

1. OVH i np. dwa dedyki (po 40TB ruchu na miesiąc na serwer)

2. Dedyk w OVH i hostowanie zdjęć w amazon (chyba nie jest to tanie)

3. inne? kupić na własność serwery i gdzies umieścić w PL, jest gdzieś coś lepszego i tańszego niz OVH?

OVH. W .pl wyjdzie Ci z ~10k za lacza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie rozwiązanie będzie najlepsze i najtańsze?
Zdajesz sobie sprawę z tego, że te dwa pojęcia wzajemnie się wykluczają?

 

1. OVH i np. dwa dedyki (po 40TB ruchu na miesiąc na serwer)
Dwa dedyki? Zdajesz sobie sprawę z tego, że w serwisach tego typu posiadanie przynajmniej 3 replik każdego pliku (z repliką off-site, jeżeli możesz sobie na to pozwolić) to praktycznie obowiązek? Postawienie tego na mniej niż 5-6 dedykach w OVH to proszenie się o problemy.

 

2. Dedyk w OVH i hostowanie zdjęć w amazon (chyba nie jest to tanie)
10TB storage ($1,500) + 100TB traffic ($10,400) = $11,900 (~34,000zł) miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z hostingiem plików/obrazów jest ciężka sprawa... Zanim to zacznie zarabiać na taki serwer miną wieki.:P

 

Co do serwera, nie taniej było by wykupić Kolokację, i zainwestować w własną maszynę?

Pytam, bo wydaje mi się dużo lepszym rozwiązaniem, jednak czy to będzie opłacalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do serwera, nie taniej było by wykupić Kolokację, i zainwestować w własną maszynę?

Pytam, bo wydaje mi się dużo lepszym rozwiązaniem, jednak czy to będzie opłacalne?

 

Właśnie nad tym się zastanawiam i nie wiem...własne maszyny w .PL + łącza ...jednak koszty łącz które to obsłużą są zabójcze albo jeszcze nie trafiłem na dobrą ofertę.

 

40TB na miesiąc za 1400zł w OVH to jednak konkretna sprawa, z tym, że już serwer z dyskiem 8TB to koszt instalacji 6000zł...

 

I dalej nie wiem, może jeszcze ktoś obeznany w temacie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupowanie takiej maszyny na start jest ryzykowne - lepiej kupic cos mniejszego na poczatek. Nie ma sensu wydawac miesiecznie 1200PLN netto na serwer, ktorego sie nie wykorzystuje. Oczywiscie jest to wygodniejsze gdyz potem nie trzeba przenosic sie na nowy serwer. Najlepiej chyba jednak bedzie napisac system w taki sposob aby mozna to bylo rozproszyc na kilka serwerow. Wtedy koszt poczatkowy bedzie nizszy (serwerow) i latwiej bedzie mozna sie rozbudowywac w razie wiekszego zainteresowania no i oczywiscie bedzie wieksza redundancja. Jeden serwer to zawsze ryzyko nawet jak ma hw raid. Decyzja pozostaje po Pana stronie.

 

Ja moge zaoferowac:

 

HP DL180G5

2x Intel L5410

8GB RAM

2x80 GB HDD

10x1TB HDD

HW RAID

100mbit gwarantowane

Miesiecnzie 1350PLN netto

 

lub

 

Dell R200

Intel X3210

8GB RAM

2x1TB HDD

100mbit gwarantowane

Miesiecznie 600PLN netto

 

Serwery zlokalizowane w Holandii (Leaseweb).

 

Pozdrawiam,

Dino Strzeminski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×