Skocz do zawartości
cezary188

Subdomeny w DirectAdminie

Polecane posty

Jak w tym czyms utworzyc działają subdomene. Mam domene np. nazwa.pl i z niej chce miec przekierowanch wszystkich uzytkownikow do forum.nazwa.pl utworzylem przekierowanie, utworzylem subdomene, ale ani w opcjach subdomeny nie darardy wpisac do jakiego katalogu ma byc podpieta taka subdomena ani zaden kataog sie nie utworzyl jako subdomena do którego można by wrzucić pliki. Efektem jest narazie ze serwer nie może dokończyć przekierowania. Tak patrzac na te ubogie opcje to wynika ze darady jedynie zebym sobie mial domene forum.pl i z niej zrobil subdomene forum.nazwa.pl To przecież bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Utworzył się katalog w katalogu domeny.. inaczej nie ustawisz chyba, już o tym było na tym forum.

W katalogu możesz przekierowanie zrobić, no ale to już będzie coś ciut innego, heh

 

Ewentualnie dodajesz subdomenę jako domenę, ale wtedy masz ją w totalnie oddzielnym katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ani jedno ani drugie, apropo ta strona(manual po polsku) w niczym nie pomaga tyle samo informacji to jest napisane w samym direct adminie. Poprostu porzuciłem subdomene i zorobilem na samej domenie bo akurat tak moglem mimo iz to rozwiązanie nie bardzo mi pasowało. Tęsknie za moim cpanelem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokładnie istotę swojego problemu. DirectAdmin jest prosty i intuicyjny w obsłudze i większych problemów nie ma ze strukturą domen/subdomen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wykopaliska, ale ten sam problem mnie nurtuje, mianowicie:

mam domene nazwa.pl

robie subdomene subdomena.nazwa.pl i tu automatycznie robi mi sie katalog subdomena (w domenie nazwa.pl)

Jak i gdzie ustawić aby subdomena.nazwa.pl wskazywała na inny dowolny katalog? (a nie ten automatycznie utworzony)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

robie subdomene subdomena.nazwa.pl i tu automatycznie robi mi sie katalog subdomena (w domenie nazwa.pl)

Jak i gdzie ustawić aby subdomena.nazwa.pl wskazywała na inny dowolny katalog? (a nie ten automatycznie utworzony)

Z poziomu DA nie da się. Musisz utworzyć nową domenę i w jej nazwie wpisać subdomena.nazwa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak i gdzie ustawić aby subdomena.nazwa.pl wskazywała na inny dowolny katalog? (a nie ten automatycznie utworzony)

 

napisać custom script do tworzenia vhosta / docroota etc.

łatwiej będzie się po prostu przyzwyczaić lub podpinać subdomenę jako domenę by miała własny public,

a jeśli potrzebujesz np ten sam folder dla kilku domen to wykonaj wskaźnik domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy jesteś właścicielem domeny nazwa.pl ?

 

Nabijasz posty?

 

A co do tematu.

Subdomene utworzyłem standardowo a w VirtualHosts wskazalem jej inny docroot.

Niby działa, ale czy owy sposób nie wykrzaczy mi czegoś w przyszłości ?

Edytowano przez czaczawik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Subdomene utworzyłem standardowo a w VirtualHosts wskazalem jej inny docroot.

Niby działa, ale czy owy sposób nie wykrzaczy mi czegoś w przyszłości ?

Zrób jak napisałem, albo jak napisał Paweł.

To co teraz zrobiłeś, to zniknie przy dodaniu jakiejś innej domeny/subdomeny na tym koncie, czy nawet przy przepisaniu na nowo konfigów apacha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×