Skocz do zawartości
Marek607

Tworzenie prostych programów

Polecane posty

.NET też (mono).

No mono to jeszcze troche brakuje do .net..

 

 

 

Jakich licencji? Jeżeli masz na myśli IDE to nikt nie zmusza Cię do korzystania z profesjonalnych wersji, poza tym masz też kilka darmowych środowisk.

 

To akurat zapewniał pracodawca. Ale to nie zmienia faktu, że ceny są troche wysokie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę troszke temat.

 

Czy mógłby ktoś podrzucić link lub książke w której pokazane jest krok po kroku jak stworzyć program typu alleoplaty??

 

Kurs ten ma być oparty na jakimś programie tzn. coś w stylu ,,Kurs C# na podstawie programu visual studio 2008"

 

Jestem raczej nastawiony na C# chociaż inny język ktory pozwoli mi stworzyć aplikację okienkową też chetnie przejdę :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marek607 - a umiesz jakiś obiektowy język programowania?

 

 

Bo problemem nie jest stworzenie takiego programu jak AlleOpłaty. Problemem jest nauczenie się języka programowania. Potem każdy kolejny język już przychodzi z łatwością.

Ja umiem 6 języków (jedne lepiej, inne gorzej). I zaznajomienie się z C# nie było żadnym wyczynem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to że nie umiem i chce się nauczyć.

 

I nie mogę nigdzie znaleść kursu czy też nawet książki dla początkujących.

 

o ile turbo pascal był prostym programikiem to visual studio juz jest kobyłą, i nie ma nigdzie wytłumaczone co i jak.

 

Nie potrzebuje znać całego visuala, tylko te funkcje które są potrzebne do napisania programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=c%23+visual+studio+tutorial&lr=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=

 

Przejrzyj to, zmieniając c# na c były filmy na youtube, ale z c++.

 

PS> nawiązując do wymienionych wcześniej polecanych języków: wszystko zależy od tego co chce się osiągnąć. Jeśli robisz strony www i zależy Ci, żeby działały bez problemu na praktycznie każdym serwerze to wybierasz raczej PHP. Jeśli chcesz napisać coś większego, co będzie stało na własnych dedykach - wtedy wybór już tak często na PHP nie padnie. Wybierając np pythona będziesz miał dużo większe możliwości.

Podobnie podszedł bym do wyboru języka programowania na desktop. Java jest ok i pisze się w niej naprawdę dobrze, jeśli masz np eclipsa z visual editorem do swinga, to aplikację okienkową zrobisz bardzo szybko. Bez edytora też długo to nie potrwa. Patrząc na miejsca pracy w tieto i NSN to pracę jako programista Java znajdziesz dużo szybciej, niż C#, o AIR nie wspominając.

 

C# to wtedy kolejna obiektówka i zmiana na nią nie będzie ciężka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×