Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hemi

NGINX + php-fpm + APC -> problem z pamięcią współdzieloną

Polecane posty

Witam.

Moja konfiguracja składa się z:

- serwer www nginx 0.7.65

- php 5.3-dev (ostatnia rev z repo php) skompilowane z php-fpm

- apc -> wersja 3.1.3p1 (beta).

Reszta usług jest chyba mało ważna, w razie potrzeby dopiszę.

 

W konfiguracji php-fpm wydzieliłem osobne sekcje (pool) dla 2 subdomen, każda sekcja udostępnia inny port php-fpm.

W konfiguracji nginx'a utworzyłem 2 subdomeny. Każda korzysta ze swojego php-fpm, tzn łączy się z php-fpm za pomocą konkretnego portu zdefiniowanego w konfigu php-fpm.

 

A teraz opiszę problem.

Mam na serwerze 2 PRAWIE identyczne aplikacje. Różnią się one generalnie tylko konfigiem bazy oraz 2 - 3 plikami z ustawieniami aplikacji. Generalnie wszystkie pliki mają identyczne nazwy. Włączenie APC sprawia, że ustawienia aplikacji dosłownie "mieszają się" pomiędzy tymi dwoma aplikacjami, tzn raz aplikacja A wczytuje ustawienie w pliku z aplikacji B i na odwrót. Podejrzewam, że problemem jest pamięć współdzielona pomiędzy procesami php-fpm. Dodam, iz moja wcześniejsza konfiguracja (tzn lighttpd + php-fcgi) miała identyczne problemy. Dodam, iż zamiana APC na XCACHE lub eAccelerator daje identyczne rezultaty. Wersja php też w tym wypadku nie ma znaczenia (na php 5.2.11 było to samo co teraz).

 

Moje pytanie brzmi: czy jest jakiś sensowny sposób na rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×