Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Piotreksmoq

admin sponsoringu stron - refleksje

Polecane posty

Witam!

 

Jestem administratorem i właścicielem sponsoringu stron. Prowadzę ten interes od dłuższego czasu, ale dopiero ostatnio zebrałem się w sobie, zrobiłem stronę regulamin itp...

 

Może to dziwne, ale prowadzę to wszystko dla własnej przyjemności... Wiem zaraz posypią się komentarze, że na pewno na tym zarabiam. No na tą chwilę tylko wydaje i to na 2 serwery.

To mi sprawia w pewien sposób przyjemność i mam trochę inne podejście niż admini płatnych serwerów. Nie mam wielkiego ego i staram sie pomóc będąc przy tym miły.

 

 

 

Wiadomo mam kontakt z webmasterami, młodszymi, starszymi, na prawdę najróżniejsi ludzie.

 

Są chwile kiedy to moje "hobby" jest genialne...

Pisze do mnie młody chłopak. On sobie przegląda polski internet i stwierdza, że w zasadzie nie ma strony która go interesuje na dany temat. Bo albo są wybrakowane albo puste. Znalazł luke, ma umiejętności, chęci, funduszy na serwer brak...

 

Kurcze chłopak ma zapał i jest przy tym miły, aż człowiek się cieszy, że może komuś pomoc... Potem z ciekawości patrze na postęp prac i mi szczęka opada jak widzę jak jego strona wygląda, a przy tym mówi mi kiedy robi dłuższe przerwy itp - bardzo przyjemna współpraca.

 

Mam jeszcze kilka takich osób, oni pomogą mi, ja im. Dogadujemy się nie ma żadnych problemów jeszcze oni oferują się z grafiką, programowaniem, ja im znowu pomagam z pozycjonowaniem...

 

 

 

I niestety są chwile kiedy mam tego dość... Kurcze staram się być miły, ale nieraz się nie da.

 

Napisał do mnie chłopak... był nawet przekonywujący... Dałem mu konto o dobrych parametrach. Czekam 3 tygodni i nic... zaczął coś robić... wykupiłem mu domene i uwaga! On ma do mnie pretensje, że jest z końcówką .eu, a nie .pl

 

To taki przykład... Regulamin starałem się napisać w miarę przejrzyście, żeby łatwo się czytało, ponadto userzy mogą uczestniczyć w pracach nad reg. na forum, staram się dawać jak najwięcej możliwości by się dogadać itp.ale połowa userów łamie nagminnie regulamin, nie czyta mejli, nie odpisuje na gg, itp...

 

Najbardziej wkurza jak czytają ten regulamin i widzą zakaz komunikacji ze mną przez gg, ale jak tylko robie się dostępny to fala pytań typu jak zainstalować php-fusion. I starałem się być miły, ale po prostu muszę podkręcić śrubę... Jak sie zaczęły bany, blokowania to dopiero Ci "źli" się uspokoili.

 

 

Wiecie co jest śmieszne? Wprowadziłem ostatnio ograniczenie wiekowe. Od 17 lat.

 

Wszyscy z którymi mam/miałem problemy mieli (i tu uwaga!) między 12 a 16 lat-choć muszę zwrócić honor byli i tacy, młodzi którzy byli normalni.

 

 

Ostatnia sprawa...

Kiedyś jak ktoś szukał sponsora na domene/hosting to się starał. Wiedział, że to kosztuje i szanował cały sponsoring. Teraz? Jest na zasadzie łaski. Młody webmaster, wielki Pan może da mi możliwość wydawania własnej kasy na jego strone... Ale może...

 

 

Pozdrawiam Piotrek

 

 

P.S. Starałem się błędów nie popełniać , ale pisałem pod wpływem silnych emocji...(innymi słowy byłe wkur... )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No cóż.. takie te nowe pokolenia są.. im się "należy".. i są zaskoczeni, gdy są jakieś zasady, regulaminy, albo gdy muszą sami coś od siebie dać, albo mają limit czasu, by coś rozkręcić.. dość dobrze Cię rozumiem i potrafię sobie wyobrazić to wkurzenie..

 

Rzuć jakiś portfolio, blogiem, mejlem, albo coś, żeby Cię dodać do ulubionych w Firefoksie czy coś - zapodaj chociaż sajt, gdzie oferujesz sponsoring.

 

Pozdrowienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem administratorem i właścicielem sponsoringu stron. Prowadzę ten interes od dłuższego czasu, ale dopiero ostatnio zebrałem się w sobie, zrobiłem stronę regulamin itp...

 

Może to dziwne, ale prowadzę to wszystko dla własnej przyjemności... Wiem zaraz posypią się komentarze, że na pewno na tym zarabiam. No na tą chwilę tylko wydaje i to na 2 serwery.

To mi sprawia w pewien sposób przyjemność i mam trochę inne podejście niż admini płatnych serwerów. Nie mam wielkiego ego i staram sie pomóc będąc przy tym miły.

 

 

 

Wiadomo mam kontakt z webmasterami, młodszymi, starszymi, na prawdę najróżniejsi ludzie.

 

Są chwile kiedy to moje "hobby" jest genialne...

Pisze do mnie młody chłopak. On sobie przegląda polski internet i stwierdza, że w zasadzie nie ma strony która go interesuje na dany temat. Bo albo są wybrakowane albo puste. Znalazł luke, ma umiejętności, chęci, funduszy na serwer brak...

 

Kurcze chłopak ma zapał i jest przy tym miły, aż człowiek się cieszy, że może komuś pomoc... Potem z ciekawości patrze na postęp prac i mi szczęka opada jak widzę jak jego strona wygląda, a przy tym mówi mi kiedy robi dłuższe przerwy itp - bardzo przyjemna współpraca.

 

Mam jeszcze kilka takich osób, oni pomogą mi, ja im. Dogadujemy się nie ma żadnych problemów jeszcze oni oferują się z grafiką, programowaniem, ja im znowu pomagam z pozycjonowaniem...

 

 

 

I niestety są chwile kiedy mam tego dość... Kurcze staram się być miły, ale nieraz się nie da.

 

Napisał do mnie chłopak... był nawet przekonywujący... Dałem mu konto o dobrych parametrach. Czekam 3 tygodni i nic... zaczął coś robić... wykupiłem mu domene i uwaga! On ma do mnie pretensje, że jest z końcówką .eu, a nie .pl

 

To taki przykład... Regulamin starałem się napisać w miarę przejrzyście, żeby łatwo się czytało, ponadto userzy mogą uczestniczyć w pracach nad reg. na forum, staram się dawać jak najwięcej możliwości by się dogadać itp.ale połowa userów łamie nagminnie regulamin, nie czyta mejli, nie odpisuje na gg, itp...

 

Najbardziej wkurza jak czytają ten regulamin i widzą zakaz komunikacji ze mną przez gg, ale jak tylko robie się dostępny to fala pytań typu jak zainstalować php-fusion. I starałem się być miły, ale po prostu muszę podkręcić śrubę... Jak sie zaczęły bany, blokowania to dopiero Ci "źli" się uspokoili.

 

 

Wiecie co jest śmieszne? Wprowadziłem ostatnio ograniczenie wiekowe. Od 17 lat.

 

Wszyscy z którymi mam/miałem problemy mieli (i tu uwaga!) między 12 a 16 lat-choć muszę zwrócić honor byli i tacy, młodzi którzy byli normalni.

 

 

Ostatnia sprawa...

Kiedyś jak ktoś szukał sponsora na domene/hosting to się starał. Wiedział, że to kosztuje i szanował cały sponsoring. Teraz? Jest na zasadzie łaski. Młody webmaster, wielki Pan może da mi możliwość wydawania własnej kasy na jego strone... Ale może...

 

 

Pozdrawiam Piotrek

 

 

P.S. Starałem się błędów nie popełniać , ale pisałem pod wpływem silnych emocji...(innymi słowy byłe wkur... )

 

 

Może jestem zmęczony, a może nie mam dnia, ale nie czaje o co Ci chodzi? Chcesz się wyżalić? Wypłakać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Może jestem zmęczony, a może nie mam dnia, ale nie czaje o co Ci chodzi? Chcesz się wyżalić? Wypłakać?

Dodaje trochę koloru do tej polski to się go nie czepiaj, i zajmij się czymś pożytecznym np. ze swojego zamrażalnika. :)

 

Ładna strona :)

 

A co na to majkrosoft?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jestem zmęczony, a może nie mam dnia, ale nie czaje o co Ci chodzi? Chcesz się wyżalić? Wypłakać?

 

 

 

Skoro jesteś zmęczony, można śmiało stwierdzić że w tym momencie nie rozumiesz słowa refleksja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Data urodzenia - musisz mieć 17 lat :) - nie lepiej to wykasować i odrzucać zgłoszenia normalnie? Tak to każdy wpiszę powyżej 17.. a z resztą nie wiem nawet po co takie ograniczenie, ale ok.

 

Co do tematu również nie wiem o co dokładnie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to takie luźne myśli, przemyślenia :)

 

Ogólnie stosunek ludzi do takiej pomocy :)

 

 

Na pewnym forum widziałem ogłoszenia... Ktoś prosi o wykonanie strony za darmo... No to ja na miejscu tego człowieka bym dziękował, za byle co, a on ma jeszcze wymagania. I to nie jest odosobniony przypadek.

 

 

 

Pytanie o wiek... Wiesz co... Zakładam, że nie oszuka nikt, a jak będę miał wątpliwości to w regulaminie mam wyraźnie napisane, że mogę żądać potwierdzenia danych osobowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pogodzić sięz tym, że są ludzie którzy myślą że wszystko robi się dla nich i im się należy.

Nie jesteś jedyny, sam miałem kilka sytuacji, gdzie udzielając się na jakimś supporcie podawałem w profilu gg, po czym byłe zalewany falą pytań. Co lepsze, raz trafiłem na osobnika który nękał mnie chyba tydzień, i wręcz dawał do zrozumienia że jemu się należy i mam mu coś tam zrobić.

Cóż, są ludzie i taborety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piotreksmoq,

 

z tego co się orientuje to umowy można zawierać z osobami, które mają pełną zdolność do czynności prawnych (+18 lat) lub z osobami, które mają ograniczoną zdolność do czynności prawnych, ale pod pewnymi warunkami określonymi w kodeksie cywilnym (+13 lat). Dlatego zastanawiam się dlaczego ustaliłeś w regulaminie wiek osób, z którymi zawierasz umowę na powyżej 17 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Bo osoby poniżej tego wieku, zazwyczaj nie są na tyle dorosłe aby doceniły to co dostają.

Nie jest przecież zmuszony zawierać umowę z każdym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej o to, że taki zapis w regulaminie jest moim zdaniem niezgodny z obowiązującym prawem. Oczywiście, że nie jest zmuszony zawierać umowę z każdym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

17 żeby mogli odpowiadać za siebie(zmieniłem już na 16) i za to co robią, a żadnych umów się nie zawiera.

 

 

W jakim sensie łamię prawo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Robić swoje i się nie przejmować. Łapać tych wartościowych, a dupków wysyłać gdzie ich miejsce (byle nie tu :) . Wielokrotnie spotkałem się z tym problemem, co bardzo podcina skrzydła ale trzeba pamiętać o tych, którzy potrzebowali pomocy.

 

Pewnie to kwestia wieku i ten limit jest fajny. Jeśli ktoś jest uparty to ta kwestia i tak mu nie przeszkodzi.

 

Swoją drogą tak powstało WHT, wejście na IRC, rzucony temat i już! Dzięki Marcinowi z dawnego RISP.pl powstało WHT (wtedy o hostingu nie miałem dużego pojęcia, a ofert nie było zbyt dużo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piotreksmoq,

nie zawierasz umów? To w takim razie chyba możesz zignorować to co napisałem wcześniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

I niestety są chwile kiedy mam tego dość... Kurcze staram się być miły, ale nieraz się nie da.

 

Napisał do mnie chłopak... był nawet przekonywujący... Dałem mu konto o dobrych parametrach. Czekam 3 tygodni i nic... zaczął coś robić... wykupiłem mu domene i uwaga! On ma do mnie pretensje, że jest z końcówką .eu, a nie .pl

 

To i tak masz chyba szczęście, że jedynie chwilami masz dość i trafiasz na takich imbecyli.

 

12-16 lat hm... no cóż - okres upośledzenia umysłowego (w końcu gimnazjum). To wiele wyjaśnia :) Nawet ja sam jak przejrzałem jakiś czas temu swoje wypowiedzi z takiego okresu wiekowego, to ręce mi opadały, że ja mogłem takie rzeczy wypisywać...

 

Nie przejmuj się - inwestuj dopiero wtedy gdy masz pewność wysokiego poziomu osoby z którą współpracujesz, a na pewno w dużym stopniu unikniesz zawodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×