Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Bartosz Gadzimski

E-Backup Odkryciem Roku 2010

Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

E-Backup Odkryciem Roku 2010

Prowadzona od dłuższego czasu dyskusja dotycząca sposobów ochrony danych zdominowana została przez temat backupu online. Zdania są zgodne - rozwiązanie idealne to nie tylko takie, które pozwala przywrócić utracone dane, ale również takie, które chroni je przed niepowołanym dostępem.

 

Pojęcie bezpieczeństwa danych komputerowych powinno być szczególnie bliskie właścicielom firm. Ci jednak, zgodnie z wynikami badań Politechniki Wrocławskiej z 2008 roku, nie przywiązują do tego zbyt dużej wagi. Aż 40 proc. z przebadanych przedsiębiorstw przyznało, że w ogóle nie tworzy kopii zapasowych, za przyczynę podając brak czasu, obawę przed „wyciekiem” danych czy po prostu zbyt wysokie koszty takiej operacji. Z badań wynika także, że ponad 90 proc. przedsiębiorców w niewłaściwy sposób chroni pliki (np. archiwizując dane na komputerze używanym do codziennej pracy) narażając firmę na kosztowne straty.

 

Wspomniane badania przeprowadzone zostały we współpracy z firmą Ogicom, ogólnopolskim dostawcą rozwiązań biznesowych z dziedziny Internetu i telekomunikacji, służąc następnie jako wskazówki przy wdrażaniu usługi E-Backup. Ochrona danych oferowana przez Ogicom odpowiada zatem potrzebom przedsiębiorców i pomaga poprawiać niepokojące statystyki dzięki szybkiej i prostej w obsłudze metodzie backupu danych online. Potwierdzeniem zaufania, jakim cieszy się usługa jest przyznanie w konkursie Laur Konsumenta godła: Odkrycie Roku 2010 w kategorii E-Backup.

 

Na rynku istnieją już podobne rozwiązania, stąd zatem decyzja konsumentów o przyznaniu nagrody akurat tej usłudze? Tym, co odróżnia E-Backup od konkurencyjnych produktów i zyskało uznanie w oczach jury jest przede wszystkim poziom bezpieczeństwa i poufności, które w przypadku usługi E-Backup spełniają najsurowsze normy. Archiwizowane dane są kompresowane i szyfrowane algorytmem AES o sile 128 lub 256 bitów, który używany jest między innymi przez agencje federalne w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory nie zanotowano żadnego doniesienia o skutecznej próbie złamania tego rodzaju szyfrowania.

 

Po zaszyfrowaniu i kompresji dane przesyłane są na zdalny serwer backupów poprzez protokół SSL, dający poziom bezpieczeństwa taki sam jak w przypadku bankowości internetowej. Dostęp do danych składowanych w data center posiada jedynie użytkownik, który utworzył backup. Nawet operator usługi nie jest w stanie odczytać danych, bowiem niezbędny do tego jest klucz, który posiada jedynie użytkownik. Dzięki temu nawet w wypadku konieczności udostępnienia danych upoważnionym organom (jak sąd, prokuratura itp.) – dane te nie będą mogły być odczytane, dopóki użytkownik nie przekaże swojego klucza szyfrującego.

 

Z kolei serwerownia, miejsce determinujące skuteczność ochrony, uznawana jest za jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Zapewnia zasilanie z dwóch linii miejskich i generatora awaryjnego, które wewnątrz obiektu rozprowadzone jest przez dwa zabezpieczone UPS’ami tory. Siedmiu operatorów łącz gwarantuje ciągły dostęp do danych, a nowoczesne, biometryczne systemy kontroli dostępu i monitoring sprawiają, że nikt niepowołany nie wejdzie na teren tego obiektu.

 

Na tle konkurencji usługę wyróżniają także biznesowe aspekty. Przede wszystkim jest to system tworzenia kopii zapasowych oparty o metodę "uruchom i zapomnij" - wystarczy bowiem wskazać na komputerze katalogi do zarchiwizowania i częstotliwość operacji, a cały proces backupu następuje w tle pracy użytkownika i nie wymaga od niego żadnych dodatkowych działań. Ze wszystkich dostępnych w Polsce rozwiązań backupu online – tylko tutaj wraz z usługą do dyspozycji użytkownika pozostaje indywidualny doradca, który odpowie na wszystkie pytania, uruchomi aplikację i pozostanie w stałym kontakcie przez cały okres eksploatacji. Doradca specjalizuje się w tematach zastosowania technologii internetowych w biznesie, zatem jego rola nie ogranicza się tylko do zagadnień bezpieczeństwa danych. Ogicom, jako jedyna tego typu firma w Polsce, oferuje sieć profesjonalnych doradców we wszystkich największych miastach w kraju, co bez wątpienia ułatwia przedsiębiorcom skorzystanie z konsultacji. Wystarczy tylko wybrać lokalizację i termin spotkania.

 

Konkurs Laur Konsumenta stanowi podsumowanie popularności i zaufania, jakie w ciągu roku wybrane produkty i usługi zdobywały na polskim rynku. W Jury zasiedli sami użytkownicy, którzy zwycięskie firmy wybrali w oparciu o własne doświadczenia i opinie. Tym większy prestiż dla Ogicom za wyróżnienie tytułem Okrycie Roku 2010 w kategorii e-Backup.

 

Więcej szczegółów o usłudze e-Backup i innych rozwiązaniach internetowych przyczyniających się do skutecznego rozwoju firm przeczytać można na www.ogicom.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Raczej marketingowe odkrycie 2010 <_<

Przecież to już było dawno, a teraz się sprzedaje pod nową nazwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja to inaczej skomentuję: Polska.

 

Obłudna, fałszywa, z tępym, debilnym, pustym marketingiem, który wchłania masa. Nastawiona na zysk i kasę, a w urzędach na łapówy i przekręty. Po prostu Polska.

 

Właśnie dowiedziałem się, że "pewien serwis aukcyjny" zaczął ukrywać nicki kupujących w aukcjach - znowu socjalistyczne przycinanie zasad, by przypadkiem ktoś nie kombinował. Bo tylko "my możemy kombinować"..

 

Te wszystkie firemki (często z udziałem zachodnim, odkupione od kumatych Polaków) kombinujące na lewo i prawo jaką kolejną bzdurę wymyślić byle tylko pojawić się na łamach jakichkolwiek mediów to po prostu czerwone socjal-kapitalistyczne psy. Na Interii artykuł o bankach dzisiaj czytałem. Ta sama śpiewka. Ssać kasę z ludzi - dobrze, ale jakiś standard, kulturę biznesu - to już za dużo na ten kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Właśnie dowiedziałem się, że "pewien serwis aukcyjny" zaczął ukrywać nicki kupujących w aukcjach - znowu socjalistyczne przycinanie zasad, by przypadkiem ktoś nie kombinował. Bo tylko "my możemy kombinować"..

To akurat jest dobre, bo (nie)przeciętny Kowalski ma problem z odróżnieniem sprzedawcy od oszusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Raczej marketingowe odkrycie 2010 <_<

Przecież to już było dawno, a teraz się sprzedaje pod nową nazwą.

 

Konkretnie co było już dawno, jakoś nie przypominam sobie takiej usługi na tak dużą skalę i profesjonalnym podejściem.

 

No dokładnie.... Ja wstawiłem maszynę pod backup'y i nie robiłem z tego wielkiego Halo... A to wszystko dla klientów i dla bezpieczeństwa ich danych...

W ogóle co ja piszę... każda firma ma swoje zaplecza pod backup i inne takie....

Eeeee, po pierwsze - co z desktopami na windowsach ? Też w firmie są aktywnie backupowane? Czy taka usługa jest publicznie świadczona? Ja nie kojarzę takich usług za dużo - np. na symantecu byłoby to kilkukrotnie więcej.

Ten post odbieram jako sponsorowany jak większość, które wkleja Pan B.G, bo gdzie się takie jeszcze pojawiają ? na webhosting.pl ? jedna wielka reklama home a nie portal o hostingu.... i IT.

Zabrakło podpisu "Źródło: Informacja prasowa" jak zwykle zapraszam do przesyłania własnych. Nie można mieć do innych pretensji, że samemu nie wykorzystuje się PR.

 

Jestem załamany co robią pieniądze z WHT oraz z innych naiwnych ludzi którzy teraz polecą gdzieś tam bo co jest ? BACKUP WOOOW !

Jest to akurat doskonały produkt uzupełniający i super pomysł biznesowy.

 

Zaraz pojawi się promocja 2be zapewne też reklamowana na WHT pt. "kup hosting i posiadaj bezpieczne dane z backupem za darmo !"

 

Żenada.

Ps, nie kasować posta władzo WHT tylko przyjąć go z pokorą.

Jak wyżej, zapraszam do wysyłania własnych informacji.

 

Ja to inaczej skomentuję: Polska.

 

Obłudna, fałszywa, z tępym, debilnym, pustym marketingiem, który wchłania masa. Nastawiona na zysk i kasę, a w urzędach na łapówy i przekręty. Po prostu Polska.

 

Właśnie dowiedziałem się, że "pewien serwis aukcyjny" zaczął ukrywać nicki kupujących w aukcjach - znowu socjalistyczne przycinanie zasad, by przypadkiem ktoś nie kombinował. Bo tylko "my możemy kombinować"..

 

Te wszystkie firemki (często z udziałem zachodnim, odkupione od kumatych Polaków) kombinujące na lewo i prawo jaką kolejną bzdurę wymyślić byle tylko pojawić się na łamach jakichkolwiek mediów to po prostu czerwone socjal-kapitalistyczne psy. Na Interii artykuł o bankach dzisiaj czytałem. Ta sama śpiewka. Ssać kasę z ludzi - dobrze, ale jakiś standard, kulturę biznesu - to już za dużo na ten kraj.

 

Nie bardzo rozumie w czym problem - jest usługa, jest reklama, jest sprzedaż - wszyscy zadowoleni.

 

To akurat jest dobre, bo (nie)przeciętny Kowalski ma problem z odróżnieniem sprzedawcy od oszusta.

 

W ebay to już jest od kilku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest teraz tego max w necie ;)

i z tego co pamiętam www.ibard24.pl był pierwszy tylko tak się nie reklamują jak ogicom.

 

po 2. ibard24 z tego co pamiętam jest tańszy i posiada również oprogramowanie klienta na system linux i macos (ale tutaj się mogę mylić bo gdzieś to widziałem w polskiej firmie, ale ręki uciąć sobie nie dam:P)

 

po 3. wg. mnie oprogramowanie iboard24 jest bardziej funkcjonalne i ładniejsze jak ktoś na to zwraca uwagę <_<

 

 

+ jeszcze, że jest tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Konkretnie co było już dawno, jakoś nie przypominam sobie takiej usługi na tak dużą skalę i profesjonalnym podejściem.

No ba, od dawna była tylko pod inną nazwą.

 

Dobry administrator + bash + rsync.

 

Eeeee, po pierwsze - co z desktopami na windowsach ? Też w firmie są aktywnie backupowane? Czy taka usługa jest publicznie świadczona? Ja nie kojarzę takich usług za dużo - np. na symantecu byłoby to kilkukrotnie więcej.

Rsync for windows <_<

 

Jest to akurat doskonały produkt uzupełniający i super pomysł biznesowy.

Co nie zmienia faktu że jest to po prostu dobry marketing.

Inaczej nazwane to, co już było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

jest teraz tego max w necie :)

i z tego co pamiętam www.ibard24.pl był pierwszy tylko tak się nie reklamują jak ogicom.

 

po 2. ibard24 z tego co pamiętam jest tańszy i posiada również oprogramowanie klienta na system linux i macos (ale tutaj się mogę mylić bo gdzieś to widziałem w polskiej firmie, ale ręki uciąć sobie nie dam:P)

 

po 3. wg. mnie oprogramowanie iboard24 jest bardziej funkcjonalne i ładniejsze jak ktoś na to zwraca uwagę <_<

 

 

+ jeszcze, że jest tańszy.

Tego akurat nie znałem - swoją drogą nie piszę tutaj o usłudze Ogicomu tylko dostawcy technologii dla nich, a jeszcze lepiej backup agent :)

 

No ba, od dawna była tylko pod inną nazwą.

 

Dobry administrator + bash + rsync.

 

 

Rsync for windows ;)

 

 

Co nie zmienia faktu że jest to po prostu dobry marketing.

Inaczej nazwane to, co już było.

 

Przed chwilą dyskutowałem na ten temat z bellerofontem - racja, da się to osiągnąć w inny sposób ale nie jest to to samo. Jest to kolejny produkt (tak, marketing) ale tak samo jak hosting jest inny w każdej firmie.

 

Ten soft jest ładniutki, klikasz i działa - rsync pod windows i kilka darmowych rozwiązań mimo, że technicznie są podobne to im troszkę brakuje. Do tego tutaj mamy produkt dla klienta ostatecznego, a nie wymysły jak można to zrobić korzystając z rsync.

 

Odnośnie marketingu - wszystkie produkty na codzień są takie same, od masła po samochody więc nie rozumiem Waszego oburzenia.

 

Osobiście uważam, że to sukces Ogicomu, dostarczają kolejną usługę klientowi i zarabiają pieniądze. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś wziął rsynca pod windows i zwiększył swoje przychody znacznie.

 

Rynek hostingowy się zmienia, powstanie więcej specjalistycznych produktów (np. sam sklep, blog hosting, podcast hosting) dalej to tylko marketing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsync
rsync nie oferuje szyfrowania out-of-the-box. Poza tym Twoje rozumowanie jest trochę bez sensu, bo co Ty oferujesz? Apache + PHP?

 

Co nie zmienia faktu, że w pierwszym poście brakuje dużego napisu "informacja prasowa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
No dokładnie.... Ja wstawiłem maszynę pod backup'y i nie robiłem z tego wielkiego Halo... A to wszystko dla klientów i dla bezpieczeństwa ich danych...

W ogóle co ja piszę... każda firma ma swoje zaplecza pod backup i inne takie....

Ja jestem załamany i dziwie się jak takie osoby mogą prowadzić jakiekolwiek firmy.

 

 

Co do oprogramowania jak najbardziej tak, prosty klient dane szyfrowane przesyłane via ssl.

Czego podstawowy użytkownik może chcieć więcej ?

 

Kwestia marketingu jak zawsze, każdy chce wypromować swoją usługę która oferuje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Ja jestem załamany i dziwie się jak takie osoby mogą prowadzić jakiekolwiek firmy.

 

 

Co do oprogramowania jak najbardziej tak, prosty klient dane szyfrowane przesyłane via ssl.

Czego podstawowy użytkownik może chcieć więcej ?

 

Kwestia marketingu jak zawsze, każdy chce wypromować swoją usługę która oferuje ...

 

A co jest złego w tym, że pan Damian swoim klientom udostępnia swój jeden z wielu serwerów w celu backupowania plików klientów?

Czepiasz się innych a sam pewnie nie lepiej prowadzisz firmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
A co jest złego w tym, że pan Damian swoim klientom udostępnia swój jeden z wielu serwerów w celu backupowania plików klientów?

czytaj z zrozumieniem od pierwszego do ostatniego postu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się innych a sam pewnie nie lepiej prowadzisz firmę.

 

Patrys nie znasz się to sie nie wypowiadaj ! ;)

Damian daje pro backup ftp / rsync (pewnie bez chroot) więc ogicom wymięka <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Znaczy tu nie chodzi o jakieś umiejętności tylko co ma ten pierwszy post Damiana do tej informacji prasowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności, daje zwykłe konto ftp na które może klient vps / www / dedyk, wgrywać swoje backupy (konta www są kopiowane co 24 h oraz na inny serwer co 7 dni)

50 gb za darmo.

150 gb płatne.

Oczywiście dla klientów u nas a nie zewnętrznych i tu wygrywa ta niby nowa opcja.

 

Damianie z-bastuj - proftpd DefaultRoot ~ TO NIE EBACKUP na autorskim sofcie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję na początku nauczyć się czytać ze zrozumieniem, a dopiero później wyciągać jakieś wnioski ;d

Bo naprawdę dla kogoś kto jednak zdobył taką umiejętność ta dyskusja wygląda naprawdę przezabawnie <_>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiem, że nie ale cel taki sam... (kopia bezpieczeństwa) więc po co takie wywyższanie się ? to wygląda tak, że ta firma ma backup a inne nie...
Leże <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×