Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
WielkiSzu

SEDO - transfer domeny

Polecane posty

Witam.

Kilka dni temu zakupiłem na SEDO domenę .eu z moim nazwiskiem, którą chciałbym przetransferować do OVH.PL. W związku z tym, że pierwszy raz korzystam z SEDO mam do znawców tematu kilka pytań.

 

1. Po zapłacie w zakladce Transfer Status pojawiła się informacja od agenta (Daniel Le Ray) "Congratulations on your purchase." ktorą rozumiem jako możliwość dokonania transferu. W Transfer Details jest zakładka "Your Technical Transfer Data/Technical Contact":

 

svtgdd.jpg

 

Czy muszę wypełniać te pola? Czy będzie to potrzebne, żeby dokonać transfer domeny? Ewentualnie jakie dane trzeba tam wpisać?

W FAQ znalazłem informację, że można "zatrudnić" agenta który zajmuje się pomocą w takim przypadku, ale jego usługi są dosyć drogie (10% ceny zakupionej domeny - jak dla mnie to dużo). Czy to pole dotyczy takiego agenta? Czy jeśli wybiorę "NO" muszę wypełniać pola poniżej? Jeżeli nie chcę korzystać z jego pomocy muszę chyba wpisać gdzieś kontakt do mojego nowego registrara (OVH)?

 

2. w EURID.EU znalazłem niepokojącą mnie informację. Okazuje się że nie widnieję w bazie WhoIs jako właściciel:

 

2e51c49.png

 

Czy muszę skontaktować się Dotster aby zmienić te dane? Ewentualnie czy ma zrobić to SEDO?

Ma to istotne znaczenie ponieważ OVH przewiduje 2 opcje transferu. Można:

a. Przenieść domenę od aktualnego operatora do OVH (z hostingiem lub bez).

b. Przenieś domenę do Ovh wraz ze zmianą właściciela.

Dlatego nie wiem którą z nich mam wybrać?

 

 

Zasady transferu:

Transfer domeny .eu jest trochę inny. Nie wymaga wprowadzania kodu auth_info. Jedynie wymagana jest zgoda obecnego rejestratora i potwierdzenie transferu drogą mailową.

Aby transfer przebiegł prawidłowo:

Domena musi być aktywna;

Domena została zarejestrowana co najmniej 60 dni temu/ odnowiona co najmniej 45 dni temu;

Adresy email wskazane dla kontaktów domeny w bazie whois są prawidłowe;

Kontakty wskazane w bazie whois, a szczególnie właściciel domeny, zostali poinformowani o transferze;

Do daty wygaśnięcia usługi zostało więcej niż 60 dni (warunek konieczny jedynie dla niektórych operatorów). Zalecamy kontakt z operatorem domeny.

 

W przypadku odrzucenia transferu z powodu niezależnego od OVH, koszty transferu nie zostaną zwrócone.

Link: http://www.ovh.pl/produkty/transfer_domen.xml

Czy oprócz opłaty za transfer w OVH muszę za to płacić dodatkowo w SEDO?

 

 

Zadałem już to pytanie na forum ale nie uzyskałem odpowiedzi.

Proszę o pomoc. Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fo-Hsi

Czy poradziles sobie juz z problemem? Tez zakupilem tam domene i nie mam pojecia co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież cała procedura jest dokładnie opisana na ich stronie: klik.

 

Poza tym po to dostaje się przydzielonego agenta aby pomagał w przypadku wszelkich niejasności, w końcu za to im płacą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×