Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
WielkiSzu

Sedo.com - pytanie

Polecane posty

Witam

Ostatnio znalazłem ciekawą ofertę kupna domeny z moim nazwiskiem na Sedo.com. Założylem konto, by dokonać zakupu, ale zanim wpłacę pieniądze chciałem dowiedzieć się czy po uzyskaniu własności (zapłata kartą kredytową) będę mógł swobodnie dokonać transfer na OVH.pl gdzie mam kilka innych domen? Czy będę mógł wskazać serwery dns na mój hosting? Czy zakupując domenę będę w czymś ograniczony?

 

Proszę o szybką pomoc, ponieważ mam tylko 5 dni na wpłatę pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) jest coś takiego jak przenoszenie domeny między operatorami (tips w przypadku domen .pl: authinfo)

2) to nie jest bok sedo.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko już zapłaciłem ale prosze raz jeszcze o pomoc.

 

Co znaczy to:

svtgdd.jpg

 

i to:

no6m38.jpg

Czy musze jeszcze za coś płacić (VAT?) lub coś wypełniać?

Co to jest ten Technical Transfer Data/Technical Contact?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest odpowiednik polskiego "kontakt techniczny".

W te pola też wpisz swoje dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest odpowiednik polskiego "kontakt techniczny".

W te pola też wpisz swoje dane.

 

Swoje dane? Na pewno? Pytałem też na DI i ponoć mam tam wpisać dane firmy do której transferuje domenę (OVH.PL).

 

 

Na pewno nie trzeba wypełniać danych technical assistant? Nie będzie to potrzebne, żeby dokonać transferu domeny? Ewentualnie jakie dane trzeba tam wpisać? Czy jeśli wybiorę "NO" muszę wypełniać pola poniżej?

 

Na stronie OVH jest napisane:

Transfer domeny .eu jest trochę inny. Nie wymaga wprowadzania kodu auth_info. Jedynie wymagana jest zgoda obecnego rejestratora i potwierdzenie transferu drogą mailową.

Aby transfer przebiegł prawidłowo:

Domena musi być aktywna;

Domena została zarejestrowana co najmniej 60 dni temu/ odnowiona co najmniej 45 dni temu;

Adresy email wskazane dla kontaktów domeny w bazie whois są prawidłowe;

Kontakty wskazane w bazie whois, a szczególnie właściciel domeny, zostali poinformowani o transferze;

Do daty wygaśnięcia usługi zostało więcej niż 60 dni (warunek konieczny jedynie dla niektórych operatorów). Zalecamy kontakt z operatorem domeny.

 

W przypadku odrzucenia transferu z powodu niezależnego od OVH, koszty transferu nie zostaną zwrócone.

Link: http://www.ovh.pl/pr...nsfer_domen.xml

Chcę przetransferować zakupioną domenę do OVH czy oprócz opłaty za transfer w OVH muszę za to płacić dodatkowo w SEDO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×