Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
maniks

Spam w DirectAdmin

Polecane posty

Witam,

borykam się z takim problemem. Przychodzi do mnie spam z takiego adresu bestPharm9@googlemail.com gdy blokuję w Panelu Administracyjnym Direct Admin "blokuj poczte z tego adresu", na drugi dzień adres zmienia się o jedną liczbę na przykład z 9 na 0 i znów otrzymuję spam. Więc mam takie pytanie czy jak zablokuję wyraz bestPharm w opcji "Blokuj wszystkie wiadomości zawierające słowo" to już spam nie będzie przychodził bo serwer zablokuje e-mail, który ma w nazwie bestPharm czy będzie tylko blokował e-maile, które w swojej treści będą miały bestPharm a nie w adresie e-mail ? Jak to jest ?

 

Do tej pory blokoewałem każdy adres w opcji "blokuj poczte z tego adresu", ale codzienne blokowanie każdego adresu pokolei jest monotonne i już mi się w Panelu Administracyjnym zrobiła z tego duża lista. Chciałbym zablokować go raz i porządnie czy ktoś wie jak to zrobić w Panelu Direct Admin w filtrze poczty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz kilka opcji. Możesz zablokować domenę całą *googlemail.com, pocztę która będzie zawierać "niedozwolone słowa", lub ogólnie dany adres mailowy, lecz tu jest taki problem że wystarczy że adres zablokowany zmieni się jedna literka i już spam ci poleci. Z tego co pamiętam możesz też blokować w przypadku słów frazy. Czyli jeśli chcesz zablokować całą pocztę gdzie wystąpi np wyraz *dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam możesz też blokować w przypadku słów frazy. Czyli jeśli chcesz zablokować całą pocztę gdzie wystąpi np wyraz *dom

 

Jak zrobię zablokuj frazę bestPharm to e-maile o takim adresie nie będą przychodzić ? A jeśli ten adres się zmieni naprzykład na bestPharm0 to już spam dostanę, bo blokowanie frazy nic nie pomoże i trzeba zrobić opcję blokuj z adresu e-mail?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie można przy konfiguracji spamassassina w czarnej liście dodać bestPharm*@*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×