Skocz do zawartości
drajvver

Serwer Streamingu

Polecane posty

W zasadzie jak w temacie, poszukuję takiego serwera (najlepiej darmowego) + jakiś opis instalacji.

Mam CentOS 5.4, z możliwością przeinstalowania, więc zmiana systemu na inny jest możliwa.

 

Chodzi mi o możliwość streamowania obrazu z kamery LIVE do internetu, gdzie po prostu ludzie wchodzą na moją stronę mogliby oglądać transmisję (do wyboru np. 2 jakości LOW/HIGH).

Jeśli jest coś takiego, to proszę o info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób odpalić live na Red5?

Przez FME czy coś innego? Bo rozumiem, że idzie jeden stream z właściwego kompa do serwera i on go rozsyła dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstalujesz Red5 bedzie tam kilka przykladow - miedzy innymi Live stream. Do prostych zastosowan mozesz po prostu tego uzyc.

Najprosciej FME - dziala jak napisales - ty do serwera i z niego dalej do ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A coś na linuxa?

Bo właśnie będziemy robić to na linuxie, więc tam FME nie wchodzi w grę...

 

Myślałem nad VLC + JWPlayer, ale nie działa kompletnie, mp3 nie chce się konwertować pomimo zainstalowanych kodeków, a sam JWPlayer nie widzi streama, nawet jeśli w VLC jest on odpalony i działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj.

 

Do komputera z jakim systemem operacyjnym bedzie podlaczona kamerka ktora bedzie nadawac? Do Linuxa? Jesli tak to mozna nadawac przez mala aplikacje Flashowa - tez jest w przykladach Red5.

Proponowalbym jednak Windowsa (a fe!) i FME. Podobno w tym roku ma sie ukazac wersja FME na Maka - nie moge sie doczekac.

 

JW Player to bardzo fajne rozwiazanie - sam z niego kozystam. Troche mi ciezko podpowiedziec bo nie wiem do konca co chcesz streamowac itd.

Moze napisz mi na PW swoj numer GG albo jeszcze lepiej Skype to mozna popisac- chetnie pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec napisze jeszcze, żeby wszyscy widzieli :).

 

Chcę stremować (zależnie od sytuacji) obraz z kamery / pulpit (dokladnie to CS 1.6).

Potrzebny mi do tego będzie (to, co wiem):

FME 3.0 - mam na win7

Serwer WWW + JWPlayer - jest (Xeon 3310, 8gb ram) - powinien dac rade.

 

I teraz pytanie - Czym najlepiej nagrywać obraz z CSa do transmisji live (z głosem z gry + mikrofon/y), aby obraz był w miarę płynny (najlepiej 25fps).

Mój komputer:

AthlonX2 4200+

4GB Ram

 

Próbowałem już różnymi programami, ale obraz bardzo się zacinał, praktycznie nie do oglądania, any ideas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×