Skocz do zawartości
infinity

Kopiowanie bazy mysql

Polecane posty

Wybaczcie lamerskie pytanie, ale nie znalazłem odpowiedzi ani na forum, ani w google.

 

Załóżmy, że mam działającą bazę baza_1 (w bazie jest ok 100 tabel i 700Mb danych) i chcę ją skopiować do nowo założonej bazy baza_2

 

Czy mogę po prostu skopiować zawartość katalogu ./var/lib/mysql/baza_1 do .var/lib/mysql/baza_2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie lamerskie pytanie, ale nie znalazłem odpowiedzi ani na forum, ani w google.

 

Załóżmy, że mam działającą bazę baza_1 (w bazie jest ok 100 tabel i 700Mb danych) i chcę ją skopiować do nowo założonej bazy baza_2

 

Czy mogę po prostu skopiować zawartość katalogu ./var/lib/mysql/baza_1 do .var/lib/mysql/baza_2?

 

wejdź do phpmyadmin tam gdzie masz bazę 1 wyeksportuj ja np do pliku txt po czym zaloguj się do phpmyadmin tam gdzie masz bazę 2 i zaimportuj plik z baza wcześniej zapisana w pliku txt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie lamerskie pytanie, ale nie znalazłem odpowiedzi ani na forum, ani w google.

 

Załóżmy, że mam działającą bazę baza_1 (w bazie jest ok 100 tabel i 700Mb danych) i chcę ją skopiować do nowo założonej bazy baza_2

 

Czy mogę po prostu skopiować zawartość katalogu ./var/lib/mysql/baza_1 do .var/lib/mysql/baza_2?

 

Bez problemu, z tym że oczywiście musisz jeszczez dodać uprawienienia jakiemuś użytkownikowi do nowej bazy, bo te się nie przekopiują. A do kopiowania bazy Poszukaj sobie perlowego skryptu o nazwie mysqlhotcopy.

 

No i pamiętaj żeby pliki miały właściciela mysql a nie root.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[quote name=lolek :)' date='14 luty 2010 - 18:16' timestamp='1266167795' post='196072]

wejdź do phpmyadmin tam gdzie masz bazę 1 wyeksportuj ja np do pliku txt po czym zaloguj się do phpmyadmin tam gdzie masz bazę 2 i zaimportuj plik z baza wcześniej zapisana w pliku txt

 

No nie wiem, próbowałeś kiedyś exportu/importu ~750MB przez phpmyadmina?

 

Bez problemu, z tym że oczywiście musisz jeszczez dodać uprawienienia jakiemuś użytkownikowi do nowej bazy, bo te się nie przekopiują /.../

 

Dzięki, w zasadzie to już wcześniej testowałem - działało, chciałem się upewnić czy taka metoda "na rympał" nie powoduje jakichś błędów w uprawnieniach właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No te 700 mb to będzie cieżko przeciągnąć przez PMA. Pliki też można przekopiować :) nic im sie nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę po prostu skopiować zawartość katalogu ./var/lib/mysql/baza_1 do .var/lib/mysql/baza_2?

 

Koledzy zapomnieli o jednym.. jeśli to Innodb to nic z tego nie będzie.. :) np. MyISAM bez problemu tak możesz skopiować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie można po prostu w phpmyadmin wejść do tej bazy. Potem w zakładkę Operacje i tam przekopiować ją?

 

1266227635db_copy-150x150.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie można po prostu w phpmyadmin wejść do tej bazy. Potem w zakładkę Operacje i tam przekopiować ją?

 

1266227635db_copy-150x150.png

 

Napisałem to 2 posty wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×