Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Drako

[wirtualny] Dość mocny

Polecane posty

Witam. Poszukuję mocnego hostingu shared na kilka stron.

Pojemność ~1-2gb

Transfer m/c 10GB - z możliwością przejścia na wyższy plan

10 baz mysql

domeny/subdomeny 15

kilka dni testowych

płatność najlepiej co miesiąc albo co kwartał

dobry BOK

 

 

Chodzi mi o mocny hosting bo będzie tam stało 2x phpbb by przemo, wordpress, wiki, jakiś CMS i możliwe że jeszcze coś. Chodzi mi też o współpracę na kilka lat. Wczoraj kupiłem konto na unixstorm ale ledwo po przeniesieniu jednego forum już mi się mysql posypało to podziękuje z tym hostingiem... Tematyka stron to wrestling

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 mocno zmodyfikowane skrypty phpbb by przemo. (chociaż w sumie część oryginalnych modyfikacji wyleciało) Za jakiś czas mogą zrobić spore obciążenie (chociaż na boo.pl nie zachowywały się aż tak tragicznie). Chodzi mi o to że przy dynamiczne rozwijających się serwisach ( 5000 postów w pierwszy miesiąc działa, drugie zrobiło 800 postów w pierwsze 10dni z czego kilka były off) żeby hosting starczył na dłuższy czas i nie widzieć "Panu już podziękujemy" bo już się przejechałem na hostingach z słabymi maszynami. I w razie czego żeby firma mogła zaoferować VPS-a. No i żebym miał najlepiej jakieś statystyki, które pokazują jak obciążam konto, że np. ile % mocy procesora zajmuje (kei.pl bodajże coś podobnego ma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, Kei chyba ma taką opcję w panelu, jednak niewiele Ci to pomoże, jeśli Twój serwis przekroczy limity.

 

Jeśli forum na przemo, lub inne Twoje skrypty przekroczą 5 lub 10% limitów ( co w zasadzie jest teraz standardem i większość firm ma taki limit), to niestety pozostanie Ci tylko Konto Reseller lub VPS.

 

VPS wiąże się ze znajomością komend Linuxa oraz administracji serwerem www (chyba, że weźmiesz Zarządzany a to znacznie drożej).

Tak więc wszystko zależy także od Twojego budżetu, który masz na to przeznaczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co może jakiś hosting 20zł/mc. Fora jeszcze nie robią dużego obciążenia, ale jak mówiłem szybko się rozwijają, optymalizuje skrypty jak mogę, ale co mogę poradzić na zwiększającą się oglądalność :) Chodziło mi głównie żeby mieć kontrole nad obciążeniem i w razie czegoś wyłączenie np. jednego forum i próba dalszej optymalizacji kodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od zastosowanego skryptu, przemo czy Wordpress jest niestety zasobożerny.

 

Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie przetestowanie usług w kilku firmach przez Ciebie.

Praktycznie wszystkie firmy oferuje 14 dni bezpłątnego testu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko autor napisał, że poszukuje do 20 złotych na miesięc. Nie dostanie VPS za tą cenę, a już napewno nie Zarządzanego.

Ja proponowałbym już wtedy Serwer Reseller, wtedy może podzielić obciążenie na poszczególne konta no i ma pełna kontrolę na kontami.

 

Reseller dostanie już od 15 złotych na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko autor napisał, że poszukuje do 20 złotych na miesięc. Nie dostanie VPS za tą cenę, a już napewno nie Zarządzanego.

Ja proponowałbym już wtedy Serwer Reseller, wtedy może podzielić obciążenie na poszczególne konta no i ma pełna kontrolę na kontami.

 

Reseller dostanie już od 15 złotych na miesiąc.

przepraszam za zamieszanie, edytowałem, bo dopiero później zauważyłem tą informację

 

i reseller chyba będzie najlepszą opcją,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kilka propozycji również na PW więc dziękuje zainsteresowanie

 

tylko użytkownik nie podał wyraźnej prośby o ofertę firm.

To chyba lepiej że firmy same proponują. W końcu liczy się walka o klienta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie do mzone. Jakie obciążenie dopuszczają wasze resellery?

 

Do 10% na pojedyńcze konto (czyli osobno dla każdego Twojego użytkownika).

Pamiętaj jednak, że ten sam limit obciążenia będzie inaczej się sprawował na Pentium III a inaczej na Xeonie.

Tak więc nie za bardzo patrz na te procenty, to są tylko cyferki. Najlepiej przetestuj kilka firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak wiem o tym, ale jednocześnie liczę, że firma u której miałbym kupować coś takiego będzie używała raczej xeona aniżeli pentium III :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak wiem o tym, ale jednocześnie liczę, że firma u której miałbym kupować coś takiego będzie używała raczej xeona aniżeli pentium III :)

 

No to już właśnie zależy od firmy. :)

Mam również nadzieję, że te oferty na Twoim PW to nie Pentium III, a raczej jakieś lepsze procesory. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko to nie do mnie były te privy ja pytałem poprostu z ciekawości

 

Sorki, pomyliłem Ciebie z autorem tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×