Skocz do zawartości

Polecane posty

serwer 8 na którym jestem nie działa ... i to nie jest jego pierwszy wybryk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czsau unistrom nie działa

 

Witam,

 

 

Nie od jakiegoś czasu, bo serwer padł około 1 minutę przed Twoim postem.

 

serwer 8 na którym jestem nie działa ... i to nie jest jego pierwszy wybryk

 

To jest pierwszy jego wybryk.

 

 

 

Nad problemem pracujemy od chwili awarii i niedługo powinno wstać. Pisanie do nas dziesiątek maili i dzwonienie co 10 sekund niczego nie przyspieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

okej, wczoraj też był mały problemik trwał około 5min :)

 

Wczoraj była chwilowa "czkawka" serwera WWW, która trwała max 1-2 minuty (atak na serwer, od razu zablokowany).

 

 

ostatnio to było około 30minut bez bazy ... na ssh się dało zalogować

 

Bzdura.

 

Mam nadziejże ta awaria długo nie będzie, no i jakieś dni dodane bd do hostingu za Awarie

 

Mamy dać dodatkowe dni za 30-40 minutową awarię - pierwszą na tej maszynie od kilku miesięcy?

 

 

 

 

Odnośnie samego serwera - był niedostępny przez niecałe 30 minut, bazy danych przez niecałe 40 min. Wszystko jest online od 15-20 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie wystarczyła informacja "Nad problemem pracujemy od chwili awarii i niedługo powinno wstać. " i nie ma co się dziwić ,że "Pisanie do nas dziesiątek maili i dzwonienie co 10 sekund niczego nie przyspieszy." ludzie po prostu chcą wiedzieć czy coś się dzieje w kwestii naprawy i czy wiecie o awarii

 

Co do rekompensaty za 40 minut to fakt śmieszne. @F4N czytaj regulaminy lub kupuj hosting z jakimś super SLA.

 

Przy tak krótkiej awarii, indywidualnie informowanie każdego i tłumaczenie problemu mija się z celem bo tylko wydłuża to prace nad usunięciem usterki.

 

 

Przypominam, że problem wystąpił około godz. 21 w sobotę, więc nie jest to czas, kiedy cała firma pracuje za biurkiem i jedna osoba może odbierać telefony i polemizować z klientem, a druga pracować przy awarii (tak na marginesie - widać, że nawet nie zaczekalibyście na informację zwrotną od nas bo temat został założony od razu po awarii serwera). Celem było rozwiązanie problemu jak najszybciej, a dopiero później poinformowanie klientów. Szkoda tylko, że w przypadku około 99,9% uptime'u trzymanego ponad 2 lata nikt nie raczy napisać jak to fajnie, że wszystko działa, a zamiast tego wieszacie psy na firmie w 1 minutę po występieniu pierwszej takiej przerwy. Widać jednak, że kilka osób w tym temacie potrafiło do sprawy podejść rozsądnie...

 

W tej chwili mogę jedynie zapewnić, że wszystkie serwery są monitorowane całą dobę i o każdym problemie jesteśmy do razu informowani i od razu bierzemy się za usuwanie usterki, więc nie ma takiej możliwości, aby coś zostało pozostawione offline bez żadnej ingerencji.

 

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości - zapraszam do bezpośredniego kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może niestety odświeżę temacik bo nie wiem czy to tylko u mnie padło czy u inych użytkowników też tak jest. Wiem, że to może dla niektórych taka godzina to noc, ale dla innych to czas pracy :) Nie wiem od której godziny dokładnie bo jeszcze wczoraj o godzinie 21 było wszystko ok, ale dziś według moich obserwacji od 5:20 serwer x2.unixstorm.org leży. Nie działa e-mail,www,ftp,panel administracyjny. Przed napisaniem posta 6:12 wciąż wszytko leży nawet główna strona unixstorm.org. Czy to tylko u mnie czy inni użytkownicy też nie mogą się połączyć z panelem admnistracyjnym,ftp,e-mail i swoimi www ? Chciałem wysłać tickiet, ale skrzynkę mam na tym samym serwerze więc nie da rady wysłać. Mam nadzieję, że to nie awaria na cały dzień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) Według mnie jakiś godzinny pad serwera, więc można zaliczyć do małej awarii ;)

 

Od ok. 05:04 do ok. 06:20 czasu polskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie było żadnej awarii. Przerwa wynikała z planowanych prac technicznych w serwerowni przez ATM:

 

 

Szanowni Panstwo,

 

Informujemy, ze w dniu 23.11.2010 w godzinach 04:00 - 07:00 odbeda sie prace modernizacyjne w naszej sieci, w wyniku ktorych wystapi kilkuminutowa przerwa w dzialaniu uslug swiadczonych dla Panstwa. Prace nie spowoduja nieedostepnosci uslug z VRRP.

 

Za zaistniale niedogodnosci przepraszamy.

 

 

 

Komunikat o tych pracach miał również wyjść do naszych klientów kilka dni temu, ale widzę, że w wyniku błędu naszego systemu newsletter nie został wysłany - nasz błąd.

 

W każdym razie tak jak wyżej napisano - przerwa trwała około 1h. Swoją drogą zawsze ATM przy pracach na sieci nie powodował przerw dłuższych niż kilka minut (dzisiaj też tak miało być jak widać wyżej), a tym razem wydłużyło się to dość mocno...

 

Niedostępne w tym czasie były serwery prawie wszystkich firm ulokowanych w ATMANie, nie tylko my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serwery vps leżą....

 

 

nic nie odpowiada, dodzwoniłem się (niedziela 22.00) i jest awaria. Miejmy nadzieje, że nie sprzętowa

 

Wszystko już działa, "awaria" trwała poniżej 15 minut (pierwsza w historii tej maszyny, czyli od ponad 370 dni).

 

 

PS. Czasami warto najpierw zadzwonić, później pisać na forum...

Edytowano przez UnixStorm.org (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie dostęp do swoich stron??

 

Bo ja do żadnej się nie mogę dobić, stale bląd wczytywania..... Przez ftp też nie chce wejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej napisali, x3 ( strony oraz dostęp przez ftp) nie działało.

 

Teraz już śmiga, chociaż jeszcze jakby coś mu było bo czasami potrafi mi się zwiesić ftp.

 

Problem był tylko na maszynie x3 - został jakiś czas temu rozwiązany.

 

 

W tej chwili powinno wszystko chodzić sprawnie - jeśli nie, proszę o przesłanie zgłoszenia lub kontakt telefoniczny i sprawdzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu ta klasa adresowa została wyrżnięta przez ich router brzegowy za jakieś arbuzy/fraudy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z toya nie ma żadnych problemów, wiec rozwiązanie wyżej wymienione może wchodzić w grę (posiadam inną adresację niż większość "toyowiczów").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dość specyficzny problem - zauważyłem że kilka osób skarży się że strona nie działa z łącza Toya oraz Widzew Net - awaria może trwać już kilka dni.

 

 

Nie było i nie ma żadnej awarii.

 

 

Problemem mogą być zablokowane adresy IP po naszej stronie, jeśli kiedykolwiek ktoś z tych adresów robił "coś złego". W takim wypadku należy zgłosić problem na support@unixstorm.org podając te adresy IP użytkowników.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś (D)DoS teraz na serwer? Jeden z użytkowników mojego serwisu zgłosił, że nie może się do niego dostać; poczta czasem działa, z SSH zrywa połączenie, load niski.

 

U mnie również to samo, dlatego pytam.

 

 

Edytowano przez eRIZ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj się do wytycznych działu.

Poza tym nie widzę żadnych awarii, przynajmniej dla dwóch maszyn i strony głównej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coś jest nie tak,

od ok godz. 20 cały unixstorm sieciowo ma problemy. Nawet na stronie głównej są timeouty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×