Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
YagAA

[wirtualny] mała pojemność, duży transfer

Polecane posty

aktualnie strona offline

 

screeny ze statystyk:

 

2u5tmo1.jpg

 

2008x1t.jpg

 

 

 

przenisłem sie do nich 25 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

A czemu nie pokażesz swojej strony :)

ps. działa przecież :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Ty wiesz dlaczego, jaki to typ stron generuje taki ruch smile.gif

W tym przypadku u mnie, to nie jest to o czym myślisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem w szczytowych momentach było ponad 250 osób online. Adres strony nie jest tajny, proszę http://www.seansonline.pl/ . Muszę jednak powiedzieć, że teraz serwer zachowuje się bardzo dobrze i bez problemów obsłużył taki traffic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Twój serwis ma tendencję wzrostową (Maksymalne obciążenie w tej chwili to około 30% CPU co i tak już stanowczo przekracza nasz ustalony limit).

Jest to oczywiście powód do radości dla Ciebie, jednak wiąże się to także z większym kosztem utrzymania takiego serwisu.

Gdyby serwis spowodował obciążenie całego serwera (a tym samym ryzyko awarii lub spowolnienie działania usług/procesów serwera),

będziesz musiał w takim przypadku przejść na wyższy pakiet lub zmienić usługodawcę.

 

Jest to serwer współdzielony (Twoje konto na serwerze), więc nie pozwolimy na to, aby jedno konto przekraczało cały czas ustalone wartości obciążeń ( w tym przypadku jest to max. 10% CPU).

Wiem, że nie będziesz zadowolony z tej decyzji i pewnie napiszesz złą opinię na temat naszej firmy, jednak w tym przypadku pozostali (w większości stali klienci którzy są z nami od kilku lat) są dla nas priorytetem.

 

Jak narazie jednak nie widzę przeszkód, aby serwis działał na serwerze z obciążeniem do 30%. Tak uprzedzam ( dla świętego spokoju), i mam nadzieję że do tego nie dojdzie.

 

No i proszę o powstrzymanie się od niepotrzebnych komentarzy, szczególnie ze strony konkurencji, a komentarz typu: nasz serwer wytrzyma 1000 osób online na jednym koncie.

Być może wytrzyma i jeśli chcesz podjąć ryzyko, wtedy zaproponuj klientowi serwer na rok za 30 złotych bez limitów.

 

Z wyrazami szacunku

Irenuesz Majewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Statystyki z awstats

unik łącznie wywołań transfer

10 Lut 2010 1332 8845 35738 359.55 MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy trochę odbiegliście od tematu?:D Odnośnie ilości odwiedzających to nie jest to przecież główny czynnik obciążający serwer z doświadczenia wiem , że klienci lubią instalować różne skrypty optymalizacyjne, które zazwyczaj działają odwrotnie niż powinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą, Tu masz całkowitą rację. Te moje posty z informajcą mają pokazać tendencję rozwojowa wspomnianego serwisu (moja odpowiedź na braki połączenia z bazą),

jednak dzisiaj już ilość odwiedzin spadła i serwis jak narazie nie generuje aż tak wysokiego stałego obciążenia serwera).

Poinfrmowałem klienta w moim poprzednim poście, że podstawą rozwiązania umowy lub naszej prośby skierowanej do klienta jest generowane obciążenie i przekroczenie ustalonych limitów (do 10%CPU) przez serwis na serwer.

 

- Konto Klienta generuje ogromne obciążenie serwera (dane te mogą się różnić dla każdego serwera,

szczegóły na temat pełnych danych dotyczących obciążenia można uzyskać u dyżurnego operatora lub administratora) i może mieć to wpływ na działanie pozostałych kont naszych Klientów na danym serwerze.

Operator w takim przypadku blokuje konto oraz występuje do Klienta o zmniejszenie obciążenia generowanego z konta, lub ewentualnie rozwiązuje umowę.

 

Cały czas próbuję klientowi wytłumaczyć, że na serwerze współdzielonym konto nie może generować za dużego obciążenia. :D

A klient może je sprawdzić, poprzez kontakt z naszymi administratorami.

Zresztą często potencjalny klient wini usługodawcę, nie zważając na limit obciążen dla serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Tobą, Tu masz całkowitą rację. Te moje posty z informajcą mają pokazać tendencję rozwojowa wspomnianego serwisu (moja odpowiedź na braki połączenia z bazą), jednak dzisiaj już ilość odwiedzin spadła i serwis jak narazie nie generuje aż tak wysokiego stałego obciążenia serwera).Poinfrmowałem klienta w moim poprzednim poście, że podstawą rozwiązania umowy lub naszej prośby skierowanej do klienta jest generowane obciążenie i przekroczenie ustalonych limitów (do 10%CPU) przez serwis na serwer.Cały czas próbuję klientowi wytłumaczyć, że na serwerze współdzielonym konto nie może generować za dużego obciążenia. :)A klient może je sprawdzić, poprzez kontakt z naszymi administratorami.Zresztą często potencjalny klient wini usługodawcę, nie zważając na limit obciążen dla serwerów.

Klient doskonale rozumie, że nie jest jedynym użytkownikiem serwera i zbytnie obciążenie powoduje złą pracę pozostałych serwisów.

eot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×