Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
poppe

Sprzęt dedykowany pod forum i strony

Polecane posty

Witam, poszukują jakiegoś w miarę taniego serwera pod forum i strony (4+forum), chyba z windowsem.

 

Ogólne wyśietlenia miesięczne wszystkich stron i forum to ok 18-20 milionów.

 

Na forum przebywa w jednej chwili po 200-300 użytkowników, skacze nawet do 1000. Dlatego mój wirtualny serwer już nie wyrabia, a jest to średniak z home.pl

 

Macie coś do polecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

edytować nie mogę: firmy mogą składać oferty

 

Trasnfer z ost. miesięcy

 

grudzień 2009 ogólnie: 198622544KB dziennie: 6407178KB

styczeń 2010 ogólnie: 171344731KB dziennie: 5527249KB

 

Ale już w styczniu 2010 oglądalność miesięczna wskoczyła na 27 milionów wywołań, to o 10 mln. więcej niż miesiąc wcześniej.

 

Serwer nie musi stać w Polsce, może stać w niemczech, francji itd, oby jak najbliżej naszych granic, cena miesięczna - nie wiem, zależy. Napewno nic z tych najwyższych półek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xorg bez urazy ale po co wciskasz serwer z FR ? w Polsce nie ma nic godnego uwagi ?
Abyś nie wklejał na siłę swojej oferty tutaj, która poza tym, że jest w PL nie ma w sobie kompletnie nic lepszego [nie mówię o supporcie].

 

@poppe - ogólnie ruch na poziomie niecałe 200GB nie jest ruchem ogromnym. Tutaj teraz zależy ile chcesz wydać - a skoro serwer dedykowany, to musisz wziąć pod uwagę jeszcze koszta wynajęcia administratora.

 

Wg mnie masz tutaj dwa godne uwagi warianty:

 

Polska - oferta Pawła (najdmen.pl)

Nazwa serwera 001 AMD
CPU 240+ 2 x 2.8GHz
Pamięć RAM 2 GB DDR2
HDD 250 GB
Transfer 500 GB
Przepustowość 10 mbps
Cena netto 189
Setup 0
Cena brutto 230,58

Dwa rdzenie z zegarem 2800MHz, 2GB pamięci oparte na stabilnym łączu powinny Ci wystarczyć. Aczkolwiek w tej ofercie jest bodajże tylko jeden dysk - trzeba by się dogadać o drugi w celu zbudowania macierzy RAID.

 

Francja - oferta OVH.pl (nie kimsufi.pl)

Najtańszy serwer - 207 zł brutto - http://www.ovh.pl/produkty/superplan_mini.xml - Core 2 Duo = dwa rdzenie po 2.33GHz (wielkiej różnicy pomiędzy tym a poprzednim procesorem nie ma), 2GB pamięci, dwa dyski twarde (więc RAID bezproblemowo), 5TB transferu na paśmie 100mbps również Ci starczy w zupełności, a łącza to będziesz mieć baaardzo grubo na zapas. Tutaj niestety dochodzi kwestia opłaty instalacyjnej.

 

Osobiście pierw korzystałem z oferty najdmen.pl, następnie gdy miałem większe zapotrzebowanie na transfer przeniosłem się do OVH. W obydwóch serwerowniach byłem (w sumie jestem) zadowolony. W sumie ? Na Twoim miejscu bym inwestował w serwer u Najdmen'a, dopóki nie generujesz dużego ruchu. Chłop konkretny, łatwo się dogadasz, oraz brak setup'u :)

 

Kwestię wynajęcia administratora pozostawiam - aczkolwiek uważam iż lepiej jest wziąć administratora "oddzielnie", tj nie korzystać z ofert typu "managed". Chociaż w sumie w najdmen.pl możesz się również o opiekę nad serwerem dogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie oferty www.polskie-serwery.net

Tutaj masz przykład oferty:

 

185zł

Instalacja 99zł Pentium D Serwer Dedykowany

Pentium D 2x2.80Ghz

1 GB RAM

1 x 160GB SATA

łącze 10 Mbits

1500 mies transfer

numery IP x 1

System: Linux,Windows

Zarządzanie: ssh, root

 

Ceny brutto.

 

lub cos słabszego:

141 zł mies

Instalacja 150zł PENTIUM 4HT Serwer Dedykowany

Pentium 4 2.80 Ghz

1 GB RAM

1 x 40GB ATA

łącze 10 Mbits

1500 mies transfer

numery IP x 2

System: Linux,

Windows XP PROF

Zarządzanie: ssh, root

 

Na takie forum bym polecił linux nie windows.Istnieje możliwość indywidualnej konfiguracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×