Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nodan

2 stronki i potrzeba zmiany serwera

Polecane posty

Mam obecnie 2 stronki oby dwie oparte na joomli 1.5

 

1)portal z forum kunena

 

puki co do 500 wizyt dziennie i do 5k wyświetleń strony myśle, że może to wzrosnąć w ciągu roku maxymalnie 2 razy - oczywiście nie codziennie ;), maxymalnie online bylo 130 osob. Maksymalny transfer 1gb na dobę , a średnio 400-500mb

2.) portal

,

Wizyt do 150 i do 1,5k wyswietlen strony, raczej stabilna ogladalnosc, max transfer 100mb/dziennie.

 

 

Obecnie jestem na Super host , serwer biznesowy, Średnie obciążenie procesora to 600-700%. Jak wejdzie ponad 100 osob to tragedia się robi , bardzo ciężko wyświetlić stronę.

 

 

Proszę was o poradę na co zmienić. Mogą być dwa osobne serwery lub jeden dla tych dwóch witryn

 

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszym wyjściem byłoby dla Ciebie Konto Reseller.

 

Jednak zużycie 700%? Superhost nie dał Ci upomnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oni chyba ten panel mają zepsuty, było o tym w jakimś wątku, że tam ludzie po właśnie kilkaset procent mieli...

 

Do autora: jaka kasiorka do wydania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Oni chyba ten panel mają zepsuty, było o tym w jakimś wątku, że tam ludzie po właśnie kilkaset procent mieli...

Dokładnie, pewien forumowicz nawet 14k miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni chyba ten panel mają zepsuty, było o tym w jakimś wątku, że tam ludzie po właśnie kilkaset procent mieli...

 

Do autora: jaka kasiorka do wydania?

 

 

Chciabym rocznie sie w 500-700 zl zmiescic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tu myślę, że kluczowe będzie określenie ile tak naprawdę "robisz procentów".. ba, nawet na "głupim" sharedzie w KEI bym to postawił na 2 tygodnie.. choć tamte ich wykresy nie uwzględniają bazy danych, to też nie za bardzo miarodajne będzie raczej..

 

Dogadać się na 2-tygodniowe testy z kimś.. może jakiś prohost.pl? Albo przyszłościowo coś w DE.. powiedziałbym "Statnet", ale jeszcze kasa chyba ciut za mała.. dlatego powiem "deho.pl" : )

No to może deho.pl na 3 miesiące? I zobaczysz jak to działa i czego tak naprawdę potrzebujesz.. admin Ci doradzi po takim wydłużonym teście..

 

Bo na VPS-a managed jeszcze za mało... i kasy i chyba wymagań.

 

ja bym szedł ku jednemu rozwiązaniu - łatwiej wszystko ogarnąć.

Chyba, że mocny shared.. IQ.pl? Nie wiem, czy lubisz mieć SSH i jednak wydzielone środowisko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem trochę temat i jakoś się męczyliśmy do dziś, kiedy Superhost.pl przysłał mi e-mail ze mi zablokują za 2 tygodnie hosting, więc muszę zwijać biznes stamtąd. Więc jeszcze raz proszę o radę. Co wybrać

 

Obecne statystyki:

 

Do 700 wizyt dziennie, do 5000 wyświetleń strony dziennie, transfer do 800Mb dziennie

 

Przypominam joomla z forum kunena. 500-600zł rocznie to budzet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście rozejrzałbym się za czterema opcjami.

1. Mocny reseller

2. Hosting dedykowany. Group5 miał jakąś tańszą ofertę.

3. VPS. I tu pojawiają się dwie najtańsze firmy. Mzone i Ionic. W przypdku ionic od drugiego pakietu root wzwyż, masz darmową konfigurację i 0,5 albo 1h (musisz się dowiedzieć) administracji miesięcznie. Jeżeli jesteś w stanie sobie jakoś sam poradzić to polecam mzone, bo to również solidna firma.

4. W dhosting poproś o konsultację i oni napiszą Ci który pakiet będzie odpowiedni. Ewentualnie w/w kei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polece Ci GłowaNet. Profesjonalny support, serwery na LiteSpeed więc wszystko śmiga idealnie a jednocześnie w pełni kompatybilnie z configami apache(np .htaccess etc).

Szczerze polecam. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z takim budżetem to może lepiej VPS zaoszczędzi w przyszłości pewnie bliskiej następnych przenosin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×