Skocz do zawartości
reksio

Dedykowany, profesjonalny 400 - 800zł / miesiąc

Polecane posty

Witam!

 

Poszukuę serwera dedykowanego (może być w Polsce lub za granicą, ale w Europie). Chodzi o coś profesjonalnego. Chcę przeznaczyć na ten cel od 400 do 800zł miesięcznie. Czy mogę Was prosić o jakieś wskazówki?

 

Chcę uruchomić tam poważniejsze przedsięwzięcie początkowo na około 100-200 użytkowników. Może się rozrosnąć do kilku tysięcy, więc prawdopodobnie będę stale upgrade'ował konfigurację, ale także w gorszych miesiącach mogę potrzebować downgrade'u, żeby uniknąć niepotrzebnych kosztów.

 

Szukam miejsca gdzie takie zmiany są szybkie, płynne i nie kosztują masakrycznie. Szybkie to znaczy mogę liczyć na upgrade lub downgrade w ciągu kilku godzin.

 

Jeżeli chodzi o niezawodność i jakość support'u to oczywiście oczekuję jak najlepszych.

 

Jeżeli chodzi o profil aplikacji, to jest to aplikacja do zarządzania zasobami budowlanymi, więc użytkownik po zalogowaniu prawdopodbnie dłużej posiedzi przy komputerze a efektami jego pracy będą ciągłe zapisy i odczyty z bazy danych. 

 

Najchętniej kupiłbym serwer wraz z zarządzaniem nim, ale myślę też nad zwróceniem się do oddzielnej firmy specjalizującej się w tych sprawach. Co o tym myślicie?

 

Technologia to php i mysql i taka już pozostanie. 

 

Narazie koncentruję się na doborze firmy hostingoweja nie samej konfiguracji sprzętowej.

 

Chciałbym z góry podziękować wszystkim firmom hostingowym, bądź ich przedstawicielom przeglądającym to foum. Zamierzam oprzeć się na opiniach użytkowników, umiem korzystać z internetu na tyle, żeby oferty hostingowe znaleźć sobie sam.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na serwerze dedykowanym nie możesz sobie od tak przejść na niższy pakiet. Możesz zmienić fizycznie maszynę, na tańszą lub droższą.

 

Sądząc po Twojej wypowiedzi będzie to Twój pierwszy dedykowany serwer.

Chyba najlepiej jeśli zaczniesz od tzw. Serwerów Współdzielonych (ceny około 40-120 za rok) lub VPS Zarządznych (Ceny od 180 złotych brutto miesięcznie)

 

Wynajęcie administratora wyjdzie Ci drożej, niż serwer zarządzany, więc to musiałbyś przekalkulować (dodatkowo nie masz pewności co to za osoba, jak sądze byłby to ktoś za niższą cenę).

VPS zarządzane nie zawsze posiadają pełną obsługę administratora, czasami jest to tylko 1-3 godzin miesięcznie co niewiele Ci pomoże.

Musiałbyś szukać serwerów z pełną obsługą administratora bez limitów godzin, a to już jest tylko kilka firm o ile się nie mylę.

VPS zarządzany to także nie to, że ktoś będzie się zajmował Twoim projektem, o to musiałbys zadbać samodzielnie. Zarządzane to tylko instalacja odpowiednich modułów, zabezpieczenie i monitorowanie serwera.W zasadzie przygotowanie pełnego serwera do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na serwerze dedykowanym nie możesz sobie od tak przejść na niższy pakiet. Możesz zmienić fizycznie maszynę, na tańszą lub droższą.

 

Dlaczego? Jeżeli firma jest przyjazna i nie robi problemów, można dołożyć / wyjąć powiedzmy kość ram. Nie widzę żadnego problemu.

Sądząc po Twojej wypowiedzi będzie to Twój pierwszy dedykowany serwer.

Chyba najlepiej jeśli zaczniesz od tzw. Serwerów Współdzielonych (ceny około 40-120 za rok) lub VPS Zarządznych (Ceny od 180 złotych brutto miesięcznie)

 

Jeżeli jego aplikacja wymaga dedykowanego rozwiązania, sądzę że na początek dobry zarządzalny VPS.

VPS zarządzane nie zawsze posiadają pełną obsługę administratora, czasami jest to tylko 1-3 godzin miesięcznie co niewiele Ci pomoże.

Musiałbyś szukać serwerów z pełną obsługą administratora bez limitów godzin, a to już jest tylko kilka firm o ile się nie mylę.

VPS zarządzany to także nie to, że ktoś będzie się zajmował Twoim projektem, o to musiałbys zadbać samodzielnie. Zarządzane to tylko instalacja odpowiednich modułów, zabezpieczenie i monitorowanie serwera.W zasadzie przygotowanie pełnego serwera do pracy.

 

Jeżeli weźmie zarządalnego VPSa, administrator skonfiguruje mu wszystko wg życzenia i nie widzę sensu by zaglądał codziennie i sprawdzał jak sie serwer trzyma. Więc ewentualnie będzie mu potrzebny tylko gdy coś się sypnie bądź zajdzie potrzeba modyfikacji czegokolwiek. Nie uogólniaj wszystkich ofert zarządzanych VPS. A jak dla mnie zarządzalny VPS to pomoc administratora również w kwestii ewentualnych problemów.

 

Także moją główną radą jest zarządzalny VPS z np http://provps.pl/managed_vps.vps

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego? Jeżeli firma jest przyjazna i nie robi problemów, można dołożyć / wyjąć powiedzmy kość ram. Nie widzę żadnego problemu.

 

Jasne, że tak ale to są dodatkowe koszty.

 

Jeżeli jego aplikacja wymaga dedykowanego rozwiązania, sądzę że na początek dobry zarządzalny VPS.

 

Tu się zgodzę.

 

Jeżeli weźmie zarządalnego VPSa, administrator skonfiguruje mu wszystko wg życzenia i nie widzę sensu by zaglądał codziennie i sprawdzał jak sie serwer trzyma. Więc ewentualnie będzie mu potrzebny tylko gdy coś się sypnie bądź zajdzie potrzeba modyfikacji czegokolwiek. Nie uogólniaj wszystkich ofert zarządzanych VPS. A jak dla mnie zarządzalny VPS to pomoc administratora również w kwestii ewentualnych problemów.

 

Oczywiście, że uogólniłem. Jednak nikt nie będzie aktualizował serwisu autora postu, czy go prowadził. Takie usługi są dodatkowo płatne.

Co do zaglądania, każdy serwer powninien być monitorowany i przeważnie jest w każdej firmie.

 

Zgodzę się też do firmy którą zaproponowałeś. Polecam IQ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszukuę serwera dedykowanego (może być w Polsce lub za granicą, ale w Europie). Chodzi o coś profesjonalnego. Chcę przeznaczyć na ten cel od 400 do 800zł miesięcznie. Czy mogę Was prosić o jakieś wskazówki?

 

Nephax.com, datahouse.pl, hosteurope.de.

 

Cena=jakość super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Jeżeli firma jest przyjazna i nie robi problemów, można dołożyć / wyjąć powiedzmy kość ram. Nie widzę żadnego problemu.

Szukam miejsca gdzie takie zmiany są szybkie, płynne i nie kosztują masakrycznie. Szybkie to znaczy mogę liczyć na upgrade lub downgrade w ciągu kilku godzin.

Taka zmiana nie będzie ani szybka, ani płynna - trochę downtime to zajmie.

PS: Tu mówimy o ram... A co, jak klientowi zachce się zmniejszyć dysk on-demand? Będziesz mu błyskawiczne dd robił na nowy?

Nie mówiąc o tym, że do takich operacji trzeba mieć na stanie bardzo rezerwowych części...

 

Jeżeli weźmie zarządalnego VPSa, administrator skonfiguruje mu wszystko wg życzenia i nie widzę sensu by zaglądał codziennie i sprawdzał jak sie serwer trzyma. Więc ewentualnie będzie mu potrzebny tylko gdy coś się sypnie bądź zajdzie potrzeba modyfikacji czegokolwiek. Nie uogólniaj wszystkich ofert zarządzanych VPS. A jak dla mnie zarządzalny VPS to pomoc administratora również w kwestii ewentualnych problemów.

Zawsze mi się wydawało, że po to się bierze VPS managed, a nie root+./setup.sh directadmin, żeby właśnie ten admin monitorował ten serwer i _zapobiegał_ awariom, a nie fatygował się dopiero wtedy, kiedy coś się w sposób widoczny zepsuje i "host is down".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja aplikacja potrzebuje oddzielnej bazy danych dla każdego użytkownika. Wydaje mi się, że większość ofert VPS liczy sobie za każdą taką bazę. Dodatkowo średnio widzi mi się dzielenie serwera z innym użytkownikami - co jeżeli komuś skrypt się zapętli? Domyślam się, że istnieją narzędzia specjalnie przeznaczone do zarządzania tego typu serwerami, które teoretycznie gwarantują, że swój wynajęty wirtualny serwer dostanę. Sądząc jednak po niektórych wypowiedziach na forach odnośnie VPS wcale te narzędzia tak super nie działają. Nie mówiąc o potencjalnych problem z bezpieczeństwem.  

 

Jak to wygląda w rzeczywistości? Mogę odpalić serwer na kilkuset do tysiąca użytkowników na VPS? Co z powyższymi problemami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz serwera z nikim dzielić, to wskazane było by wykupienie swojego własnego dedykowanego poletka.

Jeśli jednak jesteś w stanie zaakceptować myśl, że mechanizmy limitujące zasoby zazwyczaj działać będą poprawnie, ale istnieje jakieś tam małe prawdopodobieństwo, że coś się przyblokuje, to wtedy jesteś w stanie troszkę sobie koszty ograniczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym zawieść moich użytkowników, żeby oszczędzić trochę złotówek. Raczej wolałbym tego z nikim nie dzielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zarządzalny to greener.pl to Ci mogę polecić bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym zawieść moich użytkowników, żeby oszczędzić trochę złotówek. Raczej wolałbym tego z nikim nie dzielić.

 

to poza samym serwerem jeszcze musisz wykupić dedykowane łącze :) wtedy masz juz prawie wszystko swoje.

 

a tak na poważnie to wydaje mi się że przesadzasz, wcale nie potrzeba Ci dedyka, ani dedykowanego łącza, ani nawet nie jestem pewien czy vps-a. - chyba że ta aplikacja jest tak kiepsko napisana że rzeczywiście 1000 osób na dzień i trzeba 4-ro rdzeniowca kupować.

wg mnie kup po prostu na początek normalne konto w firmie która jest Ci w stanie zapewnić w razie potrzeby zwiększenie parametrów, przejście na vps, czy serwer dedykowany, która przy okazji sama zadba aby w razie potrzeby przerzucić dane na inny serwer,

generalnie taka firma która Ci administracje ogarnie, a Ty zajmiesz się tym czym się masz zajmować nie tracąc bez potrzeby czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja aplikacja potrzebuje oddzielnej bazy danych dla każdego użytkownika. Wydaje mi się, że większość ofert VPS liczy sobie za każdą taką bazę. Dodatkowo średnio widzi mi się dzielenie serwera z innym użytkownikami - co jeżeli komuś skrypt się zapętli? Domyślam się, że istnieją narzędzia specjalnie przeznaczone do zarządzania tego typu serwerami, które teoretycznie gwarantują, że swój wynajęty wirtualny serwer dostanę. Sądząc jednak po niektórych wypowiedziach na forach odnośnie VPS wcale te narzędzia tak super nie działają. Nie mówiąc o potencjalnych problem z bezpieczeństwem.  

 

Jak to wygląda w rzeczywistości? Mogę odpalić serwer na kilkuset do tysiąca użytkowników na VPS? Co z powyższymi problemami?

 

 

Generalnie sposób działania serwera VPS zależy od zastosowanego oprogramowania. W praktyce można wynająć serwer VPS, który wydajnościowo będzie znacznie lepszy niż tani PC, a możliwości będzie miał dokładnie takie same (a nawet większe). Przy serwerze VPS możesz dostać gwarantowaną pamięć, dedykowane procesory na wyłączność, dowoloną wielkość dysku, łącze, itd. Wielkim plusem jest za to fakt, że przy VPSach możesz właśnie w każdej chwili zmniejszyć lub powiększyć parametry i zazwyczaj wymaga to jedynie krótkiego restartu, a nie wyłączania całej maszyny na kilkadziesiąt minut.

 

 

Odnośnie osobnych baz - rozumiem, że chodzi o osobne bazy w obrębie jednego serwera MySQL? Jeśli tak, to VPS tutaj niczym się nie różni od serwera dedykowanego i jak najbardziej nic takiego nie ogranicza. Nie ma też żadnego minusu względem bezpieczeństwa na VPSach.

 

Osobiście wychodzę z założenia, że lepszy dobry VPS niż kiepski serwer dedykowany a naprawdę - miałem sporo możliwości porównania.

 

Pełna opieka nad serwerem (bez różnicy czy VPS/dedykowany) tak jak ktoś wyżej wspomniał to już dodatkowy i raczej niezbyt mały koszt, ale jeśli już - najtaniej pewnie wyjdzie wziąć serwer i administrację od jednej firmy.

 

Odnośnie tych kilkuset/tysiąca użytkowników na serwerze VPS - osobiście wątpię, aby miał być z tym jakikolwiek problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×