Skocz do zawartości
krzepa

Przenosiny bazy danych - krzaczki

Polecane posty

Witam

 

Mam duży problem podczas przenosin moich stron, opartych na bazach danych. Wynoszę się z home.pl do hekko.pl - podczas importu baz danych na nowy serwer, na stronach występuję błąd kodowania - występują krzaczki zamiast polskich znaków. Nigdy nie miałem z tym problemów, a szukając w sieci, znalazłem, że może to być spowodowane inna wersją phpMyAdmin.

 

Proszę o pomoc i wskazówki, jak to przebrnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz w home kodowanie bazy w iso. A w hekko importujesz do utf-8 i się rozjeżdża. W PMA w zakładce Operacje ustaw sobie kodowanie latin1(2)_general_ci i zaimportuj baze.

 

Napisz trochę więcej informacji o twojej bazie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Miłosz pisze, napisz ciś więcej o Twoich bazach.. jak jest ustawiona ta od home, a jak ta od hekko.

 

Poza tym sprawdź czy przy wyciąganiu ustawiasz dodatkowo właściwe kodowanie. Dla przykładu:

@mysql_query("SET NAMES 'utf-8'", $sql);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

A skąd wiecie, że miał domyślne kodowanie w bazie ? ;]

 

krzepa: musisz sprawdzić jakie miałeś kodowanie na home.pl dla bazy i tabel i takie same musisz poustawiać na hekko.pl

Nic skomplikowanego, musisz się trzymać starego kodowania i tyle.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kopaczka, niedawno w jednym moim serwisie w home.pl zmieniałem baze. Ostatnio robiłem to w chyba 2004 roku. Wtedy było tam standardowo iso :D Więc tak założyłem, że ma różne kodowania. Poza tym wcale nie musi w hekko importować bazy w latin. Przecież może sobie przekonwertować znaki na utf-8 i ma już nie będzie miał problemów przy przenoszeniu. Tyle że wtedy musi pamiętać o sprawdzeniu kodowania znaków na całej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież może sobie przekonwertować znaki na utf-8 i ma już nie będzie miał problemów przy przenoszeniu.

Masz tutaj na myśli przekonwertowanie znaków zewnętrzym programem np. iconv ? Jeżeli tak to dane tak konwertowane będą poprawne tylko w przypadku, gdy nic co nie jest trzymane w bazie nie jest wcześniej serializowane. Jeżeli jakieś dane są serlializowane i zawierają PL znaczki lub inne, które są kodowane dwubajtowo ich poprawne odtworzenie nie będzie możliwe (teoretycznie dało by się ale bez sensu robić sobie więcej pracy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

No albo konwertować albo takie same kodowanie zrobić.

Jak baza ma 50mb to lepiej kodowanie zmienić ale jak baza ma parę megabajtów to można się bawić w konwertowanie itp.

Ja bym wybrał ustawienie tego samego kodowania bo po co się bawić w konwertowanie.

To jest tylko i wyłącznie wybór osobisty. Myślę, że autor tematu sobie już dał rade.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dam rady...

 

To są screeny z home.pl i tej konkretnej bazy danej:

 

post-5836-12634982463_thumb.jpg

 

post-5836-126349825197_thumb.jpg

 

To są screeny z hekko.pl oraz już po zaimportowaniu tej bazy:

 

post-5836-126349829003_thumb.jpg

 

post-5836-126349829455_thumb.jpg

 

Na stronie są znaki zapytania zamiast polskich znaków. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie są znaki zapytania zamiast polskich znaków. Proszę o pomoc.

A w phpmyadmin jak przeglądasz dane to masz krzaczki czy jest dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w phpmyadmin jak przeglądasz dane to masz krzaczki czy jest dobrze ?

 

Tak, są znaki zapytania zamiast polskich znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, są znaki zapytania zamiast polskich znaków.

Masz bardzo małą bazę więc spróbuj zamiast robić eksport do pliku i potem import z pliku zrobić to poprzez ctrl+c i ctrl+v.

Na home.pl wejdź do swojej bazy i zrób eksport i odznacz zapisz do pliku wtedy pojawią Ci się zapytania w przeglądarce w formularzu, zaznacz to i skopiuj do schowka.

W hekko.pl wejdź do bazi i zrób SQL i wklej ze schowka i guzik wykonaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo małą bazę więc spróbuj zamiast robić eksport do pliku i potem import z pliku zrobić to poprzez ctrl+c i ctrl+v.

Na home.pl wejdź do swojej bazy i zrób eksport i odznacz zapisz do pliku wtedy pojawią Ci się zapytania w przeglądarce w formularzu, zaznacz to i skopiuj do schowka.

W hekko.pl wejdź do bazi i zrób SQL i wklej ze schowka i guzik wykonaj.

 

Niestety nie działa...

 

gzegzolka.com też nic nie daje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×