Skocz do zawartości
chris333

Backup danych - CronTab

Polecane posty

Witam serdecznie!

 

Od jakiegoś czasu męczę się ze stworzeniem skryptu, który tworzył będzie codzienne backupy mojej bazy danych... Skrypt chciałbym oczywiście wrzucić do CronTab. Prosiłbym Was o pomoc. Założenia są takie:

 

- skrypt tworzy backup bazy i kompresuje je do gzip

- spakowany plik wysyła mailem (+ przydałaby się ewentualna opcja wysyłania kopii za pomocą ftp na inny serwer)

 

Kombinowałem nieco i stworzyłem póki co prosty skrypt tworzący backup danych:

 

plik dump.sh

 

mysqldump -u user -ppass -h localhost baza > /home/nazwakonta/public_html/_backup/plik.sql

DATE=`date -r "/home/nazwakonta/public_html/_backup/plik.sql" +%Y_%m_%d`

gzip /home/nazwakonta/public_html/_backup/plik.sql

mv /home/nazwakonta/public_html/_backup/plik.sql.gz /home/nazwakonta/public_html/_backup/dump_${DATE}.gz

rm /home/nazwakonta/public_html/_backup/plik.sql

 

Dodałem prawa wykonywania dla katalogu _backup i pliku dump.sh na 755, do CronTab dałem wpis

 

sh /home/nazwakonta/public_html/_backup/dump.sh

 

w logu z CronTab otrzymałem info:

 

date: /home/nazwakonta/public_html/_backup/plik.sql: No such file or directory

mv: cannot stat `/home/nazwakonta/public_html/_backup/plik.sql.gz': No such file or directory

rm: cannot remove `/home/nazwakonta/public_html/_backup/plik.sql': No such file or directory

 

Nie mam zielonego pojęcia jak to ugryźć... Nie mówiąc już o dodaniu wysyłania mailem i przez ftp na zdalny serwer. Z góry dzięki za wszelakie rady.

 

Pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!

po co wyważać otwarte drzwi ?

http://sourceforge.n...utomysqlbackup/ do backupu baz.

http://sourceforge.n...ojects/ftpsync/ do synchronizacji katalogów na ftp/serwerze przez FTP.

Witam,

 

AutoMySQLBackup, który polecasz instalowałem u siebie, niestety nie dawał żadnych efektów, nie dostawałem nawet loga mailem... możesz pokrótce napisać jak go skonfigurować? Z góry dzięki.

 

Pozdr,

Krzysiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×