Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
winter

[opinia] tani-hosting.net

Polecane posty

Witam.

Co sądzicie o ofercie kont reselerskich tani-hosting.net ( http://www.tani-hosting.net/reseller.html ). Chodzi mi szczególnie o pakiety resseler1, oraz reseller3. Oferta przedstawia się bardzo interesująco. Czy posiada ktoś z was tam jakiekolwiek konto ? Jak z uczciwością, firma jest stosunkowo młoda. Z góry dziękuje za pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę się wypowiem bo od wczoraj mam z nimi kontakt. Na początek strona. Brak jakiegokolwiek regulaminu, praktycznie żadnych dokładniejszych informacji o oferowanych usługach. Składanie zamówienia. Wypełniłem pola omijając jedno, wysłałem wyrzuciło odpowiedni komunikat, po cofnięciu musiałem wypełniać wszystko od nowa. Bez pomyłki - czysta strona. Zdezorientowany nie miałem pojęcia czy wysłało, czy błąd. Odświeżyłem. Odebrałem pocztę - 2 maile - czyli jednak wysłało. Ponad 7 godzin czekania. Mail z informacją gdzie wpłacić pieniądze, że mam 5 dni testu ale żadnej informacji o założeniu konta. Wysłałem mail. Znowu czekanie. Odpowiedź że konto założone - linki do panela nie działają - strona się nie wczytuje. OK. Może serwer przeciążony ;) Spróbuję jutro.

Następny dzień. Rano. Znowu nie działają. Mail do administracji że nie działa. Po drodze mnie olśniło żeby spróbować nie po SSL - działa. Dostaję odpowiedź - żeby zalogować się po HTTP (skoro nie działa dlaczego nie poprawią). Service status: CPU Usage red >5 (1), dysk >90%. Ja jakimś czasie Usage spadł do rozsądnej granicy, dysk oczywiście zajęty. Na 5 prób 3 przeciążenia (teraz kolejna próba: Server Load 6.22 (1 cpu) - red).

Po drodze także kilka pytań. Niewygodne o ograniczenia czy chociażby czy mysql obsługuje innodb zbywane milczeniem (brak wiedzy?). Prośba o założenie konta testowego na serwerze w Europie- nie ma takiej możliwości.

Chciałem dać im szansę niestety zrobili wszystko żeby mnie zniechęcić. Oferta dla desperatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marka mloda firma juz troche istnieje.

 

Vikingpl moze jednak troche faktow?

Zadales pytanie: "Jakie są inne ograniczenia np. liczba uruchomionych procesów " - co jest chyba jednoznaczne , na co dostales odpowiedz o braku opcji stawiania procesów .

 

Co do kont w europie - nigdzie na stronie nie jest wspomniane iż oferujemy pod tą marką serwery z taką lokalizacją takze brak testu jest oczywisty .

 

Edit:

A co do dyskow - jest juz nowy serwer postawiony wiec bez obaw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vikingpl moze jednak troche faktow?

Zadales pytanie: "Jakie są inne ograniczenia np. liczba uruchomionych procesów " - co  jest chyba jednoznaczne , na co dostales odpowiedz o braku opcji stawiania procesów .

 

Na tak zadane pytanie w innej firmie dostałem:

30 seconds cpu

40 processes

2% memory = 60 megs (currently)

500 Emails per hour

RLimitMEM 157286400 157286400

RLimitCPU 30 30

 

Nawet im do głowy nie przyszło żeby mi odpowiedzieć "nie oferujemy dostępu do shella".

 

Co do kont w europie - nigdzie na stronie nie jest wspomniane iż oferujemy pod tą marką serwery z taką lokalizacją takze brak testu jest oczywisty.

Ale jest wspomniane na tym forum i wyraźnie zaznaczałem to w listach. A dlaczego nie ma testu? I co Ty z tą marką ciągle? Jeżeli dostaję serwer testowy i okazuje się być przeciążony, problem z logowaniem po SSL rozwiązany poradą logowania nie po SSL to jakie jest prawdopodobieństwo że kupię na ślepo serwer i to płacąc 45% drożej.

Poza tym odpowiedź: Ceny nalezy pomnozyć x1.45 i dodac podatek vat - cena zgodnie z definicją w ustawie zawiera podatek VAT. Takie żądanie nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się w szczegóły nie będę bawił. Jedyny szczegół to taki, że serwer nie działa regularnie i moje prośby o jakieś zadośćuczynienie z tego tytułu pozostawione zostały bez echa. Wycofują się ode mnie klienci, choć zapewniam ich, że przeniosę swoje konta na inny serwer. Jednak w tej chwili ponoszę same straty i nie wiem co dalej bo regulamin, który zaakceptowałem nie jest chyba żadnym wiążącym dokumentem.

 

Mam prośbę jeśli ktoś może mi zaoferować konto resellerskie 2-3-GB za cenę zbliżoną do taniego-hostingu to proszę o kontakt admin@manufaktura.rzeszow.pl

Z tą firmą nie chcę mieć już nic do czynienia

Tanie nie musi oznaczać beznadziejne

i o tym należałoby pamiętać rozpoczynając działalność hostingową

ja dałem się zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra może nie znajdziesz ale za 50-100 zł więcej są firmy, które naprawde oferują pożądne serwery. ja taki własnie kupiłem ok.350 zł za rok, ale naprawde wszystko jest serwer śmiga, wszystko jest i działa. Support fantastyczny jak czegoś nie potrafie zrobić to mi pomogą i wogule full wypas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam u nich resellera i jak na razie jest dobrze. nie narzekam, chociaz wiecej info mogli by dac na swojej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×