Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
d.v

Pozycjonowanie

Polecane posty

Witojcie :)

 

Jako, że zajmuję się bardziej grafiką i troszkę programowaniem, a nie SEO i pozycjonowaniem, szukam kogoś, kto zająłby się spozycjonowaniem jednej stronki dla fraz w ściśle określonej branży. Strona istnieje w sieci już ponad 2,5 roku, ma PR1. I teraz pytanie - jaki byłby koszt wypozycjonowania strony dla fraz "obróbka metali opolskie" i ewentualnie dodatkowo "obróbka metali opolszczyzna". Mojego klienta interesowałaby pierwsza dziesiątka wyników w wujku guglu.

 

Nie umieszczam tego w dziale "oferty pracy", bo zupełnie nie orientuję się, jaki mógłby być koszt takiej operacji. A jako, że udziela się tu paru pozycjonerów, to może udzielicie mi informacji nt. kosztów, wtedy po konsultacji z klientem zaproponuję coś w ofertach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja też mam taką sytuację : )

w dodatku mnie osobiście pozycjonowanie mierzi.

 

Freelancer zaśpiewa coś w stylu 30-40zł za słowo, płatne po miesiącu/dwóch raczej po jakichś wynikach.. firma zaśpiewa 40-60zł, płatne po 2-3 miesiącach ale z kontraktem na np. pół roku..

coś w tych klimatach... zależy co wyplują narzędzia Google'a jak popularne słowo to jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że mnie (a raczej mojego klienta) nie interesuje jedno słowo czy kilka niepowiązanych słów, ale konkretna 3-wyrazowa fraza. O pozycjonowaniu może nie wiem za wiele, więc mogę się mylić (CMIIW), ale wydaje mi się, że na ściśle frazę chyba nieco łatwiej wypozycjonować?

 

A żeby nie być całkowicie oderwanym od rzeczywistości powiem, że liczę się z kosztem powyżej 300zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że mnie (a raczej mojego klienta) nie interesuje jedno słowo czy kilka niepowiązanych słów, ale konkretna 3-wyrazowa fraza. O pozycjonowaniu może nie wiem za wiele, więc mogę się mylić (CMIIW), ale wydaje mi się, że na ściśle frazę chyba nieco łatwiej wypozycjonować?

 

A żeby nie być całkowicie oderwanym od rzeczywistości powiem, że liczę się z kosztem powyżej 300zł.

Pamiętaj że pozycjonowanie nie polega tylko na tym że dasz komuś kasę a on zrobi czary mary i strona z ostatnich miejsc w guglu skoczy do top10. Rzadko kiedy strona jest tak zrobiona że nie trzeba nic z nią zmieniać - często witrynę trzeba przerobić, poprawić kod żeby się walidował, dodać tytuły, descriptiony, przyjazne linki, "odśmiecić" itp. Samo to może kosztować dużo więcej niż 300 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie niszowe frazy że nawet adderem możesz je podbić.

 

No może nie do końca, ale jakimś swl-em bez problemu można coś fajnie wyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam takie proste pytanie..

 

Widziałem wiele ofert na allegro za 10-40 zł. Prawdę mówiąc moja fraza jest bardzo niszowa (34 tysiące wyników w google na tą frazę). Czy jest sens płacić 200 i więcej złotych jeżeli zależy mi tylko na tym żęby strona odnalazła się na 1 miejscu, sądze że później to już bez problemu się tam utrzyma.

 

Przykładem takiej frazy może być imię i nazwisko, nick lub też nazwa mało znanego produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam takie proste pytanie..

 

Widziałem wiele ofert na allegro za 10-40 zł. Prawdę mówiąc moja fraza jest bardzo niszowa (34 tysiące wyników w google na tą frazę). Czy jest sens płacić 200 i więcej złotych jeżeli zależy mi tylko na tym żęby strona odnalazła się na 1 miejscu, sądze że później to już bez problemu się tam utrzyma.

 

Przykładem takiej frazy może być imię i nazwisko, nick lub też nazwa mało znanego produktu.

 

Jest sens pod warunkiem, że firma / osoba robi to z głową, często pewni ludzie nie do końca znają sie na rzeczy i "napierdzielają" linkami czy jakimś beznadziejnym spamem co daje wręcz odwrotne efekty - sama się nie utrzyma, a jeśli nawet to ktoś może ją łatwo wybić, bez stałego monitoringu może być róźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×