Skocz do zawartości
tonymontana

Kilka pytań amatora

Polecane posty

Witam

W kwestii hostingów lepszych od shared hosting jestem całkowicie zielony a potrzebuję zakupić VPSa.

Czy ktoś i może powiedzieć czy przy takim VPSie trzeba mieć jakąś wiedzę do konfiguracji jego czy administrowania?

W shared nic nie robiłem poza dodaniem bazy danych i stworzeniem adresów email, czy tutaj jest podobnie? Czy potrzebna jest jakaś wiedza? Jeśli tak to może znalazł by się jakiś link który w jednym miejscu to opisuje?

 

Także mam pytanie odnośnie ofert hostingowych.

Nie wiem czy jest sens was pytać jaką firmę polecacie bo takich wątków jest masa tak samo masa opinii ale na co powinienem zwracać uwagę? Mam budżet w okolicy 50-70zł m-c, da się na tym hostować sklep z nieiwelkim ruchem plus kilka stron z ruchem około 2000UU dziennie?

 

A i przy okazji, czy na takim hostingu mogę mieć kilka baz danych i domen?

 

Pytania banalne ale sprawa pilna i muszę przenieść kilka stron.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

W kwestii hostingów lepszych od shared hosting jestem całkowicie zielony a potrzebuję zakupić VPSa.

Czy ktoś i może powiedzieć czy przy takim VPSie trzeba mieć jakąś wiedzę do konfiguracji jego czy administrowania?

W shared nic nie robiłem poza dodaniem bazy danych i stworzeniem adresów email, czy tutaj jest podobnie? Czy potrzebna jest jakaś wiedza? Jeśli tak to może znalazł by się jakiś link który w jednym miejscu to opisuje?

 

Także mam pytanie odnośnie ofert hostingowych.

Nie wiem czy jest sens was pytać jaką firmę polecacie bo takich wątków jest masa tak samo masa opinii ale na co powinienem zwracać uwagę? Mam budżet w okolicy 50-70zł m-c, da się na tym hostować sklep z nieiwelkim ruchem plus kilka stron z ruchem około 2000UU dziennie?

 

A i przy okazji, czy na takim hostingu mogę mieć kilka baz danych i domen?

 

Pytania banalne ale sprawa pilna i muszę przenieść kilka stron.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

 

 

Kwota 70 złotych którą podałeś, niestety i tak mało na VPS z administratorem.

 

W kontach typu shared masz administrację wliczoną w cenie, nie musisz się martwić o serwer, to już nalezy do firmy hostingowej. Niestety zgoła inaczej jest dla serwerów VPS, musisz tam samodzielnie zainstalować system, usługi, panel administracyjny itp. Ponadto musisz kupić jakąś licencję na panel administracyjny np. cPanel lub DA, no i musisz konfigurować serwer jak i zarządzać. Bez pomocy administratora nie dasz sobie rady, a takie usługi administracji nie są tanie. Godzina pracy nie mniej niż 50 złotych, chyba że znajdziesz kogoś kto zrobi to taniej.

 

Możesz jeszcze wziąć Serwer Reseller, w tej cenie się zmieścisz i ten ruch bez problemu powinien być utrzymany tam. Masz również w tych kontach wliczoną obsługę administratora, a serwer jest skonfigurowany, zabezpieczony i gotowy do użytku. Konta Reseller są bardzo tanie i masz takżę możliwość częściowego zarządznia samodzielnie serwerem.

Koszt serwera zarządzanego zaczyna się w firmach od 15 złotych za miesiąc.

 

Jeśli jednak koniecznie chcesz VPS możesz zakupić VPS Zarządzany, tam masz już opłaconą usługe administratora i skonfigurowany serwer. Masz także bezpłatny panel administracyjny.

Koszt VPS zarządzanych zaczyna się w firmach od około 150 złotych netto miesięcznie.

 

Z reguły zarówno VPS Zarządzane jak i konta Reseller nie mają limitów na bazy MySQL i limitów domen.

 

Wydaje mi się, że powinieneś poszukać dobrego resellera dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z MZone - jeśli nie masz nawet podstaw, to daj sobie póki co spokój z VPSem, taki ruch spokojnie wciśniesz na resellera, na którym masz to samo co w shared + panel do zarządzania kontami poszczególnych klientów/stron. I przede wszystkim masz święty spokój, nie martwisz się o aktualizacje softu, zabezpieczenia itp. itd. A za 50-70zł miesięcznie znajdziesz coś naprawdę solidnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym pakiecie mini?

http://superhost.pl/hosting/serwery-vps/pakiety/

 

Z tego co widzę to jakiś panel ma jednak (i to mnie martwi najbardziej) w razie jakiegoś problemu czy awarii jestem pozostawiony sam sobie.

 

Spójrzcie na tą ofertę a ja między czasie przyjże się waszym radom za które dzięki bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jeżeli nie masz nawet podstawowego pojęcia o serwerach VPS to lepiej się za to nie bierz, lepiej kupić już tego resellera, dodatkowo za tą kwotę na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

Najlepiej dopisz, że chcesz, aby firmy składały w tym temacie swoje oferty wtedy dostaniesz konkretne informacje, co mogą Ci zaoferować.

 

Waiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest dział z opiniami o firmach hostingowych, możesz sobie poczytać o Logout, Hekko czy innych. A potem wybrać oferte która najbardziej Ci odpowiada.

 

Paneli masz sporo do wyboru, ISPconfig (na ich stronie jest stare demo, jak chcesz to udostępnie Ci nową wersje do testowania), DirectAdmin, cPanel - te dwa są płatne.

 

Albo sam nauczysz się podstaw administracji, albo zatrudnisz administratora, albo wybierzesz oferte zarządzaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zamówiłem na 14 dni vps w superhoscie, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Albo to ugryzę albo wrócę z płaczem do jakiegoś reselera.

Dzięki za pomoc i do usłyszenia za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ale te oferty nie będa ani trochę obiektywne. Wolałbym opinie użytkowników.

 

No i tu się mylisz, firma zadba o użytkownika z forum i nie pozwoli sobie na złą opinię na forum.

Opinia użytkownika typu, bierz ten hosting jest najlepszy na świecie, mój kumpel to ma i chwali. Raczej nie są wiarygodne.

 

No i ten Twój powrót chyba będzie bardzo szybko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tonymontana mam do ciebie pytanie: po co pchasz się na VPS-a skoro się na nim nie znasz?? z tego co piszesz to umiesz tylko podstawowe rzeczy na koncie typu shared. Wogóle to nie rozumiem niektórych........ Zwykly shared mi nie wystarcza to odrazu idę na VPS-a bo jest taniej są większe limity itp. itd. A później pisanie postów w stylu mam vps-a i dajcie mi stronę jak go skonfigurować.... Najlepiej po polsku i w kilku krokach....... VPS czy dedyk to nie winamp że ściągasz, klikasz dalej x4 i później zakończ i działa. Tu trzeba umieć go poprawnie skonfigurować, zabezpieczyć przed atakiem dzieci którym się nudzi, systematycznie aktualizować itp. itd... Jak napisał Mzone - do tych którzy czują że muszą mieć VPS-a dla szpanu (,, bo wy siedzicie na sharedzie a ja mam VPS-a!!") niech kupią sobie zarządzalnego za 150 netto i się cieszą. A inni będą się z nich śmiali bo wiedzą że za te pieniądze mógł mieć porządny shared w lepszej firmie który spokojnie utrzymałby jego strony i dodatkowo zapewnił support i dostępnośc na bardzo wysokim poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

...w dodatku Superhost? To gdzie indziej już kasy w błoto wyrzucić nie szło? A zapomniałem, można było jeszcze wziąć AZ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli zrobię tak jak polecacie.

Proszę o oferty resellerów.

Kilka wymagań:

cena miesięczna w granicach 50zł brutto

możliwość płatności miesięcznie

możliwość umieszczenia kilku domen z bazami danych

szybkość (gdzieś w PL lub okolicach)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i gdzie te oferty???:D

 

Popros firmy o oferty, wtedy firmy przedstawią konkretne oferty zgodnie z Twoim życzeniem.

Zresztą Waiet dał ci kilka odnośników do kilku najpopularniejszych firm z forum, które zajmują się także Serwerami Reseller.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki

Ktoś może ktoś coś napisać o tych firmach bo przyznam że poza jedną są dla mnie całkowicie nieznane już nie mówiąc o tym że z żadnej usług jeszcze nie korzystałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz dokładnie określić jakie parametry usługi potrzebujesz? Chodzi mi dokładnie o pojemność/transfer etc. Warto również zaznaczyć czy firmy mogą przedstawiać swoje oferty w tym temacie.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zapraszam do skorzystania z usługi "Reseller START". W ramach tej opcji otrzyma Pan:

 

Dostęp do DirectAdmin dla Pana i Pana klientów

6GB miejsca

60GB transferu miesięcznie

 

 

 

Więcej informacji na temat usługi znajdzie Pan pod adresem: http://webh.pl/index.php?cmd=sreseller

 

 

Przypominam, że wszystkie usługi zakładane są na markowym sprzęcie IBM umieszczonym w Łódzkiej serwerowni.

 

Jestem wstanie udzielić Panu małego rabatu.

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×