Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
sz4kal

Polska domena za granicą

Polecane posty

Witam

 

 

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość

 

Zarejestrowania domeny *.pl która fizycznie znajdowała by się na zagranicznym serwerze najlepiej w UK ?

 

Jeżeli jest taka możliwość to czy mogę prosić o jakiekolwiek wskazówki

 

Pozdrawiam

sz4kal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli, z tego co zrozumiałem, strona, na którą będzie "wskazywać" ta domena, ma być na serwerze poza Polską?

 

jeśli o to chodzi, to tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak strona może być na serwerze poza Polską, Domena też ma być poza polską, tylko nazwa która kończy się na *.PL i *COM.PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakim cudem domena może być poza Polską? nie rozumiem tego. masz na myśli zagranicznego rejestratora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak strona może być na serwerze poza Polską, Domena też ma być poza polską, tylko nazwa która kończy się na *.PL i *COM.PL

 

Wykupujesz domenę u rejestratora, gdzie masz najtaniej. Potem szukasz serwerów w UK ( :) ) i delegujesz ją na ten serwer.

Nie musisz szukać zachodniej firmy, aby tam kupić domenę PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

chciałbym dorzucic kilka pytan do tego watku. Jestem strasznym zoltodziobem wiec wybaczcie jesli beda naiwne. Nie do konca rozumiem co to jest ta delegacja. No bo tak. Kupuje sobie domene w jakiejs tam firmie (firmie A) w Polsce. I za przedluzanie tej nazwy - czyli jak rozumiem za to zeby taka nazwa byla zaklepana na moje dane - place co roku jakas kase.

I jesli teraz wydeleguje te domene do jakiejs firmy za granica (firmy B ) to teraz bede placil za przedluzenie tej nazwy w firmie A czy B? Czy to moze nie ma zadnego znaczenia, domene przedluzam nadal w firmie A mimo ze ze jest wydelegowana do firmy B?

 

Jesli tak to co w sytuacj gdy np w firmie A place wg mnie za duzo kasy za przedluzanie tej domeny i chce je sobie trzymac i przedluzac w w firmie B? Czy wtedy tez sie domene "deleguje" czy robi sie cos innego - przenosi, transferuje itd?

 

Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kopaczka

Delegacja to zmiana dnsów. Za domenę płacisz tam gdzie ją kupiłeś nawet jak będzie wskazywała na dnsy innej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×