Skocz do zawartości
Nieznanylowca

Transfer a odnowienie domeny - problem

Polecane posty

Witam,

 

 

 

 

Domenę zakupiłem w masternet.pl. Aktualnie jej ważność wygasa ok. 20 Stycznia. Związku z tym iż aktualnie u mnie słabo z kasą poszukuję najlepszej metody aby zapłacić jak najmniej za następny rok ważności domeny. 

 

Tutaj się pojawia pytanie czy jeśli zrobie transfer domeny do innej firmy (ile on trwa w ogóle?) to tam będę musiał też płacić za odnowienie domeny czy wtedy jako rejestracja ?

 

Słyszałem też, że jeśli się nie przedłuży domeny wtedy dopiero po jakimś czasie można ją zarejestrować - po jakim ?

 

 

 

 

Prosiłbym o dość szczegółowe opisanie co mogę zrobić w tym przypadku.

 

Z góry dziękuję za pomoc. Happy New Year !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Zależy od domeny.

 

Jeśli to PL, to transfer jest z zasady darmowy, ale NIE przedłuża ważności domeny, trwa raczej krótko. Tutaj jest jeszcze możliwość wykupienia opcji, ale tego nie przerabiałem. Musisz sam poczytać.

 

Jeśli to któraś z domen TLD (org, net itp.) to transfer kosztuje mniej więcej cenę przedłużenia i przedłuża domenę o rok.

 

W przypadku domeny EU, transfer przedłuża się od dnia transferu i również kosztuje mniej więcej tyle co przedłużenie.

 

Jak nie przedłużysz, to masz około 2 tygodni, by ją jeszcze przedłużyć, ale w tym przypadku mam małe doświadczenie. Z tym, że jeśli Ci zależy na tej domenie to nie ma co kombinować. Lepiej znaleźć te pół stówy. Po co tracić domenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Tutaj się pojawia pytanie czy jeśli zrobie transfer domeny do innej firmy (ile on trwa w ogóle?) to tam będę musiał też płacić za odnowienie domeny czy wtedy jako rejestracja ?

Będziesz musiał płacić za odnowienie. Czasami też za transfer. Jeśli transferujesz z Masternetu, nie zaoszczędzisz wiele.

 

Słyszałem też, że jeśli się nie przedłuży domeny wtedy dopiero po jakimś czasie można ją zarejestrować - po jakim ?

Teoretycznie po 14 dniach, jeśli domena nie zostanie przechwycona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi tutaj o domenę PL, z tymże nie jest ona dość popularna, tak więc podkupić napewno nikt nie podkupi.

 

Więc jeśli poczekam 14 dni, to wtedy będę mógł ją zarejestrować też w masternet za 12 zł netto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Niekoniecznie. Z moich obserwacji wynika, że nawet mało popularne domeny trafiły np. na sedo.

 

Moim zdaniem nie warto ryzykować dla tych 30-40zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Dokładnie. Pamiętaj, że NASK publikuje listy usuniętych domen i może się akurat komuś spodobać.

 

Aha. 14 dni + kilka na usunięcie domeny z rejestrów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od nowego roku NASK nakłada na domeny odnawiane w kwarantannie (15 dni po wygaśnięciu) dodatkową opłatę w wysokości ok 10% ceny odnowienia dla partnerów NASK.

 

To tak na marginesie :P

 

O szczegóły pytać swoich ulubionych rejestratorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×