Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Marek607

[1500] Kupno PC-ta

Polecane posty

Witam.

Wiem że to nie jest forum komputerowe ale pisałem na takowych i cisza więc się Was poradze.

 

Tak więc przyszedł czas żebym wymienił mój komputer.

Szukam czegoś w cenie do 1500 zł .

 

Płyta Główna: nie znam się na tym więc nie będę pisał głupot

Zasilacz: j.w.

Procesor: Q 8300 lub coś o zbliżonej mocy (4 x 2,5 ghz)

RAM : minimum 4 GB DDR2

Dysk twardy : tu nie mam aż takich wymagań , powiedzmy sobie że 300 gb mi spokojnie wystarczy ale miło by bylo żeby w zamian był dosyć szybki - 7200 rpm

Karta graficzna: na allegro widziałem fajne GeForce GT 220 1024ddr3 i to by mi pasowało

Do tego wiadomo że obudowa, karta sieciowa, nagrywarka dvd-rw i okablowanie - myszke i klawiature mam :).

Całość ma być złożona - umiem złożyć swój komputer bo już wielokrotnie to robilem ale nowego niestety nie dam rady.

 

Zastosowanie: Nie będe gral w jakieś ciężkie gry, obecnie gram tylko w cs-a od czasu do czasu. Często coś tam sobie robię w GIMP-ie ktory niestety przy obecnej konfiguracji ma ciężko ;/

Poza tym zajmuje się tworzeniem stron ( glównie sam dla siebie poznaje pokolei wszystkie skrypty :))

Więc nie będzie to do gier tylko raczej do grafiki ( GIMP) no i do przerzucania dużej ilości skryptów itp ( mam masę skryptów i szablonów na kompie)

 

Chcę by to ładnie latało na windows 7 z officem 2007. Do tego dochodzi około 10 programow ( antywirus, poczta, notepad, odtwarzacz filmów itp.)

 

To chyba wszystko - jeśli nadal jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Cena max 1500

Widziałem ciekawe zestawy na allegro:

 

http://www.allegro.pl/item857249403_pcs_monster_q8300_4gb_500gb_gt_220_1gb_dvd_rw.html

 

 

i to samo tylko od innego:

 

 

http://www.allegro.pl/item861410381_vist_q8300_4gb_gt220_1gb_ddr3_500hdd_drw_b23_500w.html

 

Pozdrawiam i czekam na pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli operujesz na grafice to IMHO bardziej od mocnego procesora przyda Ci się sporo RAMu. Poszedłbym w kierunku nowych AMD Athlonów X4 (boxowy X4 620, 4x 2.6 GHz kosztuje 320-330 zł a wydajnościowo jest bardzo sensowny - http://www.tomshardware.com/reviews/athlon-ii-propus,2414-7.html) + płyta główna z obsługą DDR3 + np. 8 GB RAM DDR3 do kompletu (który jest nowszy i szybszy od DDR2 a kosztuje tyle samo). Jeśli dajesz radę złożyć/rożlożyć swój komputer to przy zachowaniu podstawowych zasad typu "nie wtykam na chama tam, gdzie nie pasuje" i ten powinnieneś dać radę ogarnąć samodzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie złoży się nic sensownego w tej cenie z nowych porządnych części. (No chyba, że chcesz zasilacz noname jak i całą resztę stuffu kastratów)

 

Akurat nic nie poradze na to że budżet jest jaki jest, a sprzęt jest dosyć pilnie potrzebny ( ile to można pracować na celeronie 633 Mhz z 64 mb ramu ;/)

 

 

Jeśli operujesz na grafice to IMHO bardziej od mocnego procesora przyda Ci się sporo RAMu. Poszedłbym w kierunku nowych AMD Athlonów X4 (boxowy X4 620, 4x 2.6 GHz kosztuje 320-330 zł a wydajnościowo jest bardzo sensowny - http://www.tomshardw...thlon-ii-propus,2414-7.html) + płyta główna z obsługą DDR3 + np. 8 GB RAM DDR3 do kompletu (który jest nowszy i szybszy od DDR2 a kosztuje tyle samo). Jeśli dajesz radę złożyć/rożlożyć swój komputer to przy zachowaniu podstawowych zasad typu "nie wtykam na chama tam, gdzie nie pasuje" i ten powinnieneś dać radę ogarnąć samodzielnie.

 

Jakoś nie wiem dlaczego ale mam większe zaufanie do Intela niż do AMD ( u mnie w domu nigdy jeszcze nie miałem z nimi problemu a najstarszy ma 8 lat)

 

Może i masz racje że dałbym radę to złożyć tyle że kompletnie nie znam się na wielu podzespolach i nie wiem co z czym sie da złączyć a co nie. A w końcu trzeba się znać żeby dobrać wlaściwe podzespoly - kupując calą jednostkę dostaję na nią gwarancje i wrazie się coś spier...... to wiadomo ze nie jest wina źle dobranych podzespolów.

 

Rzeczywiście patrząc na allegro z prockami amd dostaje ciut lepsze parametry - ktoś zaproponuje konkretny model??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat nic nie poradze na to że budżet jest jaki jest, a sprzęt jest dosyć pilnie potrzebny ( ile to można pracować na celeronie 633 Mhz z 64 mb ramu ;/)

 

 

 

No jeżeli masz teraz taki komputer to dla ciebie wszystko nowe w granicach tak jak piszesz ~1500zł to będzie niebo, a ziemia.

A faktycznie dużych wymagań nie masz, weź jakąś markową płytę na DDR3 tak jak pisał Patryk + markowy zasilacz i będzie git.

Zamiast QUDA możesz nawet CORE ~3 GHz na rdzeniu i powinno ci stykać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem że AMD są tańsze .

 

Dzięki za propozycje , zastanawiam się tylko czy nie lepiej zamiast tego co podaleś wybrać to:

 

http://www.allegro.pl/item863504591_amd_quad_x4_620_4x2_6ghz_4gb_500gb_gtx_220_1gb.html

 

Ma lepsza grafikę ale za to gorszą pamięć . No i jednak 4 rdzenie to nie 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilość rdzeni to nie wszystko, liczy się jeszcze ich wydajność. I tutaj też polecę Ci raczej nawet 2-rdzeniowego Phenoma niż 4-rdzeniowego Athlona, szczególnie, że ten pierwszy ma dużo większy cache, a to robi ogromną różnicę w pracy z programami graficznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×