Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Karol Kk

Bezpieczny zapas środowiska głównego

Polecane posty

Witam, szukam rozwiązania następującego problemu, krótka historyjka:

 

 

 

Miałem kiedyś portal internetowy, który przepadł bez śladu. A przyczyna była taka, że ktoś podobno palił fajka i spalił część serwerowni mojego wspaniałego dostawcy hostingowego, na nieszczęście ja, JA! straciłem dane swoje! Dane przepadły, nie chcę już znowu pisać jaki byłem @#$!@# ! Potrzeba jest matką wynalazków, a ja chce takiego dostawcy co mi zapewni spokojną głowę w razie takiej katastrowy, której ja nie jestem winien!!! Ktoś jest chętny? (propozycja dla niepalących)

 

 

 

Teraz mogę się śmiać z tego, ale kurde no !!! Miał ktoś podobną sytuacje, czy tylko ja jestem taki wybraniec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam rozwiązania następującego problemu, krótka historyjka:

 

 

 

Miałem kiedyś portal internetowy, który przepadł bez śladu. A przyczyna była taka, że ktoś podobno palił fajka i spalił część serwerowni mojego wspaniałego dostawcy hostingowego, na nieszczęście ja, JA! straciłem dane swoje! Dane przepadły, nie chcę już znowu pisać jaki byłem @#$!@# ! Potrzeba jest matką wynalazków, a ja chce takiego dostawcy co mi zapewni spokojną głowę w razie takiej katastrowy, której ja nie jestem winien!!! Ktoś jest chętny? (propozycja dla niepalących)

 

 

 

Teraz mogę się śmiać z tego, ale kurde no !!! Miał ktoś podobną sytuacje, czy tylko ja jestem taki wybraniec?

 

Warto wybrać dostawcę usług posiadającego właściwy system gaszenia :).

 

 

Poza tym może dobrym rozwiązaniem byłby backup dokonywany na maszynę w innej lokalizacji?

 

Oczywiście jeśli bardzo zależy aby nawet w razie "pożaru" u pierwszego dostawcy Twój serwis działał nieprzerwanie to możesz zdecydować się na budowę "Disaster Recovery Center".

 

Co do konkretnych rozwiązań technicznych dla DRC pozwalających na synchronizację oraz failover to obawiam się, że podałeś nieco za mało danych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, no cóż, teraz to już będę myślał o zabezpieczeniu do końca życia.

 

Co do tego systemu gaszenia, to już jest problem w firmie, ja jako klient to chyba nie powinienem się w to zagłębiać. Zresztą porażka normalnie, jak sobie to przypominam to ....

 

Inna lokacja, tak teraz to już jest jasne, zrobiłem małą wycieczkę po sieci i takie coś jest w standardach bezpieczeństwa, kopia w innej lokalizacji.

 

Konkretyzacja moich wymagań: portal z dostępem do bazy danych mysql, dużo php i java skryptów. Portal jest narazie w fazie euro2012, wiec mam nieco czasu, żeby wybrać coś dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W serwerowniach raczej nie wolno palić (oprócz miejsc do tego wyznaczonych), może ta Twoja była akurat przy palarni ... :)

 

No a gdybyś robił systemtycznie backup i tylko ściągnął na lokalny komputer. Zajęłoby Ci to dosłownie kilkanaście sekund, może 2 minuty przy dużym serwisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×