Skocz do zawartości
MrBAD

Serwer Shoutcast + Autopilot

Polecane posty

Witajcie.

 

Chciałbym stworzyć radio internetowe o pewnej tematyce. Planuję odtwarzać tam jedynie niekomercyjną muzykę (remixy, muzyka undergroundowa) dlatego opłacanie Zaiksu mnie na razie ominie.

 

Pytanie brzmi:

 

Czym powinienem bardziej się zainteresować:

 

- Ofertą jakieś firmy oferującej usługi streamingowej?

 

- Serwerem RPS z oferty OVH.pl

 

Chciałbym na początek postawić serwer powiedzmy 50 slotowy z jakością 96kbps. Przydałby się również autopilot - załóżmy 5gb.

Jak wygląda sprawa konfiguracji RPSa? Dostaję dane do serwera i od razu mogę przejść do konfiguracji shoutcasta, czy muszę bawić się w konfigurację serwera?

Czy serwery RPS z OVH nadają się w ogóle do streamingu? Jeśli tak, to który serwer RPS powinienem wybrać?

 

Z góry dziękuję za cenne dla mnie rady.

 

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej!

pod 50 slotów bardziej opłacalne będzie wykupienie odpowiedniej usługi w różnorakich firmach zajmujących się tym zawodowo. Chyba że sam potrafisz wszystko skonfigurować ( shoutcast to pikuś) gorzej z autopilotem. 50 slotów uciągnie Ci najgorszy VPS, RPS i co tam sobie jeszcze wymyślisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a gdybym chciał pomyśleć przyszłościowo i od razu kupić 100 slotów? Co będzie bardziej opłacalne? A jeśli RPS (pod 100slotow + autopilot) to który będzie wystarczający? Czy będzie jakakolwiek różnica w jakości między serwerem RPS a jakąkolwiek firmą oferującą usługi Streamingowe ( bufory, przycinki ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie serwerów shoutcast i autopilotów, wogóle się nie opłaca "moim zdaniem", serwer nie musi byc w europie, wystarczy VPS np. w USA, tam dostaniesz sporo zasobów i transferu za grosze. A postawienie autopilota i serwera to chwila. No chyba ze nieznasz sie kompletnie na zadnej dystrybucji Linuxa. Ale jest duzo "howto" w sieci, wystarczy poszukac. Co do RPS , to daj sobie z nim spokój, dysk ci bedzie wariował , i możesz mieć czesty buffor. Lepiej weź jakiś VPS w USA,maszynke z transferem 1TB dostaniesz juz za 18zł/mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie serwerów shoutcast i autopilotów, wogóle się nie opłaca "moim zdaniem",

 

tak samo nie opłaca się naprawiać samochód u mechanika, albo zamawiać obiad w restauracji,

można samemu naprawić albo ugotować, wyjdzie taniej :lol:

 

kupując usługę shoutcast to tak samo jak i hosting www,

nie kupujesz "tylko" parametrów serwera ale też:

- masz tzw. pomoc techniczną.

- masz panel do zarządzania swoim serwerem.

- ktoś czuwa aby wszystko śmigało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jest kumaty to i tak wybierze vps i sam sobie będzie "czówać", zresztą shoutcast nie jest serwerem www, którego trzeba doglądać, zabezpieczać, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Jeżeli ktoś jest kumaty to i tak wybierze vps i sam sobie będzie "czówać", zresztą shoutcast nie jest serwerem www, którego trzeba doglądać, zabezpieczać, itp.

Ja chyba bym wolał żeby ktoś czuwał nad serwerem.

 

Nie trzeba zabezpieczać VPSa :lol: ? To ci nowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba bym wolał żeby ktoś czuwał nad serwerem.

 

Nie trzeba zabezpieczać VPSa :lol: ? To ci nowość.

 

 

napisałem że dla kumatych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś jest kumaty to i tak wybierze vps i sam sobie będzie "czówać", zresztą shoutcast nie jest serwerem www, którego trzeba doglądać, zabezpieczać, itp.

 

jak już wyżej napisałem, wiadomo że tańsze są ziemniaki niż frytki ale:

- nie każdy ma czas

- nie każdemu się chce

- jednak sporo osób woli zapłacić i mieć spokój niż zaoszczędzić jakieś kilka zł. miesięcznie

i w razie draki płakać.

nie każdy potrafi administrować serwerem / vps-em i wtedy te zaoszczędzone kilka zł. miesięcznie,

jeszcze z nawiązką zabierze wynajęty administrator :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie opłacalne jest kupowanie serwera czy tow VPS, RPS, czy serwer dedykowany dla nowo powstającego radia, stacji radiowej. W tej samej kwocie co VPS, czy RPS można zakupić usługi shoutcast, gdzie tutaj nie martwimy się o jakość naszych usług, gdyż po prostu płacimy, za opiekę nad naszym serwerem, uslugami shoutcast. I naprawde jeśli  MrBAD, szukasz czegoś w cenie rpsA, vps miesięcznej jeśli o usługi stream, zapraszam do mnie tutaj nawet posiadam promocję, ale jeśli chodzi o użytkowników, tego forum mogę zastosować jeszcze bardziej ciekawe oferty promocyjne, niż te które zostały  opisane na stronie.

 

 

 

 

Nie chodzi tutaj do przekonywania o słuszności kupna usług stream, lecz rozważenie czy ktoś będzie u ciebie odpowiedni by 24/h na dobe administrować serwerem na którym będą umieszczone usługi stream. Czy w ogóle na początek jest opłacalne przepłacanie, bo być może i taka sytuacja będzie, że będziemy przepłacać za serwer, a taniej będzie kupić usługę już gotową ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×