Skocz do zawartości
dan

DA + suphp + php - co z cache php?

Polecane posty

Witam,

 

mam DA z apache, suphp i php 5.2.10. Jakie sa szanse na uruchomienie cacha do php w tej konfiguracji? (APC, eaccelerator, XCache)

 

Ewentualnie jakie rozwiązanie (konfigurację) polecacie, aby skutecznie działał cache php i jednocześnie zapewnione były wymogi bezpieczeństwa?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

goglam i googlam i wiem coraz wiecej - czyli reasumujac coraz mniej...

 

widze ze przy DA to trzeba zabawy w custombuild

 

Żebym sie nie powtarzał cache znaczy dla mnie któreś z: APC, eaccelerator, XCache.

 

 

Załóżmy, że priorytet ma bezpieczeństwo i w drugiej kolejności możliwość uruchomienia cache php:

1. Czy bez suphp/suexec da się tak skonfigurować DA/apacha/php żeby było bezpiecznie i była możliwość sensownego działania cacha php (żeby nie było lekko przydała by się możliwość indywidualnego php.ini)?

2. Znalazłem takie cudo apache2-mpm-itk. Wydaje mi się (może się mylę?), że rozwiązuje większość problemów ale jak to wtłoczyć w konfigurację DA?

3. Jak mam za duże wymagania to jak wprowadzić pół-konfigurację? Tzn. całość jedzie jak do tej pory po suphp/cgi a tylko dla danej domeny/subdomeny jak włączyć sensownie cache php? (zakładam, że trzeba dodać nowy handler php, jaki, jak?)

4. Czy da się skonfigurować suphp/FastCGI i czy to jest rozwiązanie spełniające moje założenia? Jakieś wskazówki jak to zrobić?

5. Apache prefork vs worker. Dla hostingu stron jaka to różnica w kontekście mojej zagwózdki (bezpieczenstwo, cache php)?

 

Pozdrawiam i dzięki za sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Cachery działają najlepiej tylko przy mod_php5.

 

Ewentualnie fastcgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cachery działają najlepiej tylko przy mod_php5.

 

Ewentualnie fastcgi.

 

to zdążyłem już zauważyć. Pytam o sugestie konkretnych rozwiązań...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fastcgi (jest jakiś tam tutorial na forum da) pokombinuj z czasami, req itd małe modyfikacje, jak jakis shared to lepiej eaccelerator jak jeden/dwa projekty to xcache

suphp w sumie ma brdzo znikomą wydajnosć, jak maszyna nie jest mocno współdzielona, zastanów się nad mod_php można mieć bardzo ciekawe osiągi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fastcgi (jest jakiś tam tutorial na forum da) pokombinuj z czasami, req itd małe modyfikacje, jak jakis shared to lepiej eaccelerator jak jeden/dwa projekty to xcache

suphp w sumie ma brdzo znikomą wydajnosć, jak maszyna nie jest mocno współdzielona, zastanów się nad mod_php można mieć bardzo ciekawe osiągi

 

to vps, trochę różnych stronek jest i jakieś minimalne warunki bezpieczeństwa wolałbym zostawić. Z tego co wiem to mod_php uruchamia skrypty na prawach apacha - czy jestem w błędzie?

Co zamiast suphp proponujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to vps, trochę różnych stronek jest i jakieś minimalne warunki bezpieczeństwa wolałbym zostawić. Z tego co wiem to mod_php uruchamia skrypty na prawach apacha - czy jestem w błędzie?

Co zamiast suphp proponujesz?

 

 

jak to nei jest środowisko do którego loguja się inny ludzie to po co robić na prawach usera ?

np. zabezpieczenie php+ wyciecie drażliwych modułów apache powinno wystarczyć, no i rozwaga ze skryptami

 

wiesz jak się chce mieć bezpieczeństwo to się robi klatkę, ale pytanie po ci Ci to - jeśli nie ma tam wielu userów, lub są zaufani to wystarczą tradycyjne sposoby, paranoja też nie jest dobra przy optymalizacji, fastcgi + suexec przyda się jak tam jest UU liczone w setkach k, jak nie to mod wystarczy i będzie wydajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

to vps, trochę różnych stronek jest i jakieś minimalne warunki bezpieczeństwa wolałbym zostawić. Z tego co wiem to mod_php uruchamia skrypty na prawach apacha - czy jestem w błędzie?

Co zamiast suphp proponujesz?

 

Tak, na prawach apache. Jednak jeśli tylko Ty korzystasz z serwera, jest to bezpieczne rozwiązanie.

Jeśli dostęp mają też inni użytkownicy zainteresuj się fastcgi.

 

Możesz też sprawdzić Litespeed standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak to nei jest środowisko do którego loguja się inny ludzie to po co robić na prawach usera ?

np. zabezpieczenie php+ wyciecie drażliwych modułów apache powinno wystarczyć, no i rozwaga ze skryptami

 

wiesz jak się chce mieć bezpieczeństwo to się robi klatkę, ale pytanie po ci Ci to - jeśli nie ma tam wielu userów, lub są zaufani to wystarczą tradycyjne sposoby, paranoja też nie jest dobra przy optymalizacji, fastcgi + suexec przyda się jak tam jest UU liczone w setkach k, jak nie to mod wystarczy i będzie wydajny.

 

Czy strasznym wygibasem w DirectAdminie byłaby taka konfiguracja, żeby domyślnie chodziło po suphp/cgi a dla wybranych domen/subdomen uruchomić mod_php z cache? Jakieś wskazówki jak do tego podejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy strasznym wygibasem w DirectAdminie byłaby taka konfiguracja, żeby domyślnie chodziło po suphp/cgi a dla wybranych domen/subdomen uruchomić mod_php z cache? Jakieś wskazówki jak do tego podejść?

 

 

dla mnei bez sensu, nawet wykonalne ale tylko w pewnym stopniu w sumie bez przesady ....

p.s. nikt Ci tu nei da konkretnego rozwiazania, zleć to komuś bo taka konfiguracja to nie 15 minut pracy i nie kosztuje 20 zł wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

No dobra może nie 15 minut ,ale ja bym się w maks 30 minut uwinął. (Wraz kompilacją 2 wersji php + skompilowaniem cachera) [Zakładając, że nie robił bym tego na VPS z 750Mhz]

Oczywiście robiąc to w najprostszy sposób - bez zbędnych wymysłów posługując się domyślną konfiguracją DA.

A wybranie sposobu działania ustalił bym po prostu w .htaccess

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując i dyplomatycznie rzecz ujmując mój dotychczasowy admin wypiął sie na mnie. I temat pozostał "na kiedyś".

 

Jako że wolałbym sie sam nauczyć to proszę o podpowiedź / pokierowanie. Rozumiem, że muszę apacha odpalić w trybie worker a nie jak mam teraz w prefork? I drugie pytanie suphp będzie działało poprawnie w tym trybie z apache?

W przypadku suphp php idzie po cgi, z fastcgi rowniez, wiec roznica tylko w handlerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując i dyplomatycznie rzecz ujmując mój dotychczasowy admin wypiął sie na mnie. I temat pozostał "na kiedyś".

 

Jako że wolałbym sie sam nauczyć to proszę o podpowiedź / pokierowanie. Rozumiem, że muszę apacha odpalić w trybie worker a nie jak mam teraz w prefork? I drugie pytanie suphp będzie działało poprawnie w tym trybie z apache?

W przypadku suphp php idzie po cgi, z fastcgi rowniez, wiec roznica tylko w handlerze?

 

no i odpowiem sobie sam. Tak apache działa w trybie worker z suphp. Konfig dal sie odpalic i nawet czesc idzie po suphp a czesc po fastcgi. Podziękowania dla admina ktory sie wypial na mnie - przynajmniej sam sie nauczylem (aczkolwiek nie bede go polecal).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×