Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość cfg

[dedykowane] Duża sieć stron - 2010

Polecane posty

Gość cfg

Witam,

 

Szukam firmy dedykowanej, która spełni dość wysokie warunki, ale jestem pewien, że znajdą się firmy zainteresowane tą ofertą.

Chodzi głównie o kilka dużych projektów, którę potrzebują przedewszystkim łącza. Nie zawodzące, szybkie i nie oszukane.

 

Co będzie stało na takim hostingu?

- Hosting gier,

- Hosting plików,

- Hosting for,

- Sklepy internetowe

- Duże portale

 

Jak sami Państwo widzą zbieżność wymagań jest dość spora. Hosting gier potrzebuje mocnych maszyn, polskiej lokalizacji, niskich pingów. Natomiast hosting plików potrzebuje szybkich łącz i dużych dysków. Hosting for wymaga mocnych maszyn i pojemnych dysków. Sklepy internetowe - to szybkość i niezawodność. Duże portale.

 

Na początek wiem, że to będzie kilka maszyn - odrazu mówię, że jestem poważny i rozważny. Oczywiście na każdy hosting osobna maszyna. A jeśli chodzi o sklepy i serwisy można to mieścić na 1 mocniej maszynie.

 

Więc myśląc nad wymaganiami potrzebuję:

- Dość mocny serwer pod hosting gier,

- Dwie słabsze pod hosting for i hosting plików. Dodam, że dysk też ma tutaj znaczenie.

- Kolejna to mocna maszyna pod kilka sklepów internetowych i portali.

 

Razem 4 maszyny "na początek". Dodatkowo dodam, że na pewno jeśli współpraca rozkwitnie zostane tam, dodatkowo zamówienia na kolejne maszyny (ale to mniej istotne, każdy może napisać, że teraz wezmie 1 maszynę a za miesiąc 100).

 

Jednak czego wymagam od takiej serwerowni?

- Uptime "wysoki" // Czyli działanie 24/7 a nie 0,5/4.

- Brak kosztów instalacji LUB niskie koszty instalacji

- Niskie ceny, ale jeśli mam płacić za jakość mogę skusić się na droższą ofertę.

- Nie chcę żeby serwerownia była zamknięta w weekendy na cztery spusty - bo jeśli stanie mi się coś w sobote rano a naprawią to dopiero w poniedziałek to dziękuje. No chyba, że jest jakaś idealna serwerownia w której serwery mają sztuczną inteligencje i odpuszczają sobie problemy techniczne w weekendy.

- Lokalizacja: Polska

 

Dobrze więc to tyle. Czekam zarówno na oferty samych firm jak i wypowiedzi użytkowników, który polecają daną serwerownie.

 

Pozdrawiam,

Jacek Ż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze więc to tyle. Czekam zarówno na oferty samych firm jak i wypowiedzi użytkowników, który polecają daną serwerownie.

Witam, u nas w weekendy nie ma dyżurów telefonicznych, aczkolwiek zgłoszenia techniczne są obsługiwane jak najbardziej.

Zapraszam do zapoznania się z oferta IONIC.pl oraz do kontaktu jeśli chodzi o indywidualną konfiguracje oferty.

Testowe IP; 91.213.206.51

Co do serwera gier możemy zaproponować dedykowane pasmo w przystępnej cenie.

 

 

Pozdrawiam Paweł Najdek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety ciężko coś ustalić, jeżeli nie podasz dokładniejszych paremetrów dla każdej z maszyn.

+ Dodatkowo jakiego łącza oczekujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Niestety ciężko coś ustalić, jeżeli nie podasz dokładniejszych paremetrów dla każdej z maszyn.

+ Dodatkowo jakiego łącza oczekujesz.

 

I jaki masz na to budżet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfg
Niestety ciężko coś ustalić, jeżeli nie podasz dokładniejszych paremetrów dla każdej z maszyn.

+ Dodatkowo jakiego łącza oczekujesz.

Podałem do jakich celów będę wykorzystywał maszyny.

Przepustowość łącza napewno: 100 Mbit/s

I jaki masz na to budżet?

Niema takowych klamerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bzdury gadasz...

 

Bzdury? Każda firma chce jakiekolwiek zabezpieczenie, żeby po miesiącu klientowi się nie poprzestawiało w głowie i zmienił by hosting. To powiedź mi dlaczego Nephax (bądź co bądź szanująca się firma), ma przy umowie na 6 miesięcy w swoim topowym serwerze opłatę w wysokości 1500 zł netto?

Dalej? HP Proliant dl360 z oferty Baltic Data Center jest z opłatą 500 zł.

 

Więc bzdur nie gadam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przykład: serverloft.de

Support 24/7h, markowe maszyn, umowa miesięczna.

Jakbym poszukał jeszcze to parę bym znalazł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod serwery gier to:

http://www.nephax.com/serwery

 

A pod hosting plików, for to się nie opłaca w Polsce brać ;)

http://superhost.pl/...ery-dedykowane/

 

 

PS. Nikt Ci nie przygotuje potęznych maszyn bez umowy na rok lub wysokiej opłaty.

 

Większość firm ma tzw. opłatę instalacyjną, więc przygotują nawet na jeden miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfg

Umów nie biorę dlatego, że zawsze takowa firma może sie popsuć - chodzi o jakość usług.

Chodź nad Nephax mógłbym się zastanowić. A reszta polskich DC bierze dość spore opłaty instalacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacja: Polska

 

 

przykład: serverloft.de

Support 24/7h, markowe maszyn, umowa miesięczna.

Jakbym poszukał jeszcze to parę bym znalazł...

Co mają niemcy do polski?

Wiadomo, że zagranicą jest co innego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS. Nikt Ci nie przygotuje potęznych maszyn bez umowy na rok lub wysokiej opłaty.

 

 

Co mają niemcy do polski?

Wiadomo, że zagranicą jest co innego :)

 

 

Dla mnie NIKT to znaczy NIKT. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cfg
Nie wiem czy to dla Pana kiedyś było czy dla kogoś z Pana otoczenia biznesowego ale chyba zdecydował się Pan na nephax po dłuższych pertraktacjach, czy teraz nephax nie chce tak dużego projektu ? a może jest za drogi ?

Tak do było dla mnie. Oczywiście, jednak to było 4 miesiące temu a ofert jest dużo i rozglądam się za czymś nowym ew. zostane w Nephax.

Nie Nephax nie jest drogi jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×