Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
karpiktogosc

Serwer dedykowany? Może coś innego?

Polecane posty

Witam!! Potrzebuję "czegoś", nie musi być to serwer dedykowany, lecz coś co działa na takiej zasadzie i ma b. szybki internet ( najlepiej 50/50MB+++ ). Słyszałem, że nie musi być to dedyk i jest tansze. Thx za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100Mbps czyli 100 megabitów a nie 100 MegaBajtów! Jeśli chcesz mieć wartość w MegaBajtach, podziel wartość przez 8. Otrzymujesz wtedy teorytyczną, maksymalną przepustowość na poziomie 12,5 MegaBajta na sekundę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teorytycznie tak. Serwer jest wpięty do 100 Mbitowego łącza, natomiast na takim serwerze znajduje się jeszcze kilka/kilkanaście kont użytkowników. Serwer VPS to serwer wirtualny, który gwarantuje Tobie, jako jednemu z użytkowników pewne parametry (część mocy obliczeniowej procesora, pamięci RAM, dysku twardego itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... czyli mogą być chwile, że łącze bedzie z 30kb? :) Mam jeszcze kilka pytań co do VPS... Jest może jakiś poradnik jak można na niego wejść i ściągać pliki z internetu? Trzeba jakąś opłatę instalacyjną płacić? Czy na tym VPS jak zaloguję się na jakieś moje konto inni będą mieli do tego wgląd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaaa... czyli mogą być chwile, że łącze bedzie z 30kb? :) Mam jeszcze kilka pytań co do VPS... Jest może jakiś poradnik jak można na niego wejść i ściągać pliki z internetu? Trzeba jakąś opłatę instalacyjną płacić? Czy na tym VPS jak zaloguję się na jakieś moje konto inni będą mieli do tego wgląd?

 

Ja mam dla Ciebie poradnik:

 

 

1. Jeśli uprzesz się, żeby brać VPSa, to znajdź administratora, który zajmie się Twoim VPSem, lub wykup VPSa w opcji "fully managed", czyli całkowicie zarządzanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz przynajmniej podstawy niezbędne do zarządzania serwerem? Jak nie - patrz wyżej. Jak masz, to powodzenia.

 

Co do rapida - nie każdy dostawca serwerów pozwoli Ci na takie zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

karpiktogosc, OVH nie zezwoli Ci raczej na takie działania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm.. to wtedy trzeba serwery dedykowane np ovh? bo im to obojetnie co sie robi ta?

A musi się ich pytać ?

 

Jak bedzie to miał dla siebie to OVH nawet się nie dowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×